דלג לתוכן
הפרעות שינה בנערה הסובלת מדיכאון
מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 06/11/2007
1 דקות קריאה
שאלה:

אני לוקחת כבר כמה שנים את התרופה פבוקסיל (נגד דיכאון). כבר כמה שנים שהשינה שלי אינה סדירה. אני הולכת לישון ב-10 ומתעוררת באמצע הלילה, ואז שוב נרדמת, ואז נורא קשה לי לקום בבוקר לבית הספר וכל היום שלי נהרס. אני ישנה המון בכיתה. בעבר סבלתי מאנמיה, אבל ברוך ה' לקחתי כדורים והכל תקין אצלי. רציתי לדעת אם העייפות הזאת שמטרידה אותי שנים קשורה לכדורים שאני נוטלת.

תשובה:
יקיצות בשליש השני של הלילה גורמות להפרעת שינה. השליש השלישי של השינה חשוב, והפגיעה בו היא הגורמת לעייפות בהמשך היום, למרות שאת ישנה מ-10 בלילה. את סובלת מהפרעת השינה היא מפני שאת טרודה, והיקיצות נגרמות על ידי המחשבות הטורדניות הפורצות, כאמור, בשלב השלישי. יש תרופות לבעיה, אך בגלל גילך הצעיר (16) אני מעדיף שתפני לפסיכיאטר ילדים שיוסיף תרופה או ישנה את מינון התרופה. בכל אופן, הפבוקסיל אינו הסיבה. את הפבוקסיל קחי בבוקר. ד"ר משה ארוך - רופא משפחה ומתמחה ברפואת ספורט
רופאים בתחום
מיכל אלון
מיכל אלון טיפול
5
( 4 חוות דעת )
"מיכל בחורה חייכנית , נעימה, שירותית , סבלנית ומקצועית . נותנת מענה לכל שאלה/ בעיה."
ד"ר יורי קלסוב
ד"ר יורי קלסוב אורתופדיה
מומחה לכירורגיה אורטופדית, מומחה למחלות המפרק של הברך והירך,רפואה רגנרטיבית לכלל המפרקים והגב כולל פגיעות של רקמות רכות, רופא עוסק באסטתיקה רפואית
ד"ר דוד חובל
ד"ר דוד חובל גסטרואנטרולוגיה
4.8
( 380 חוות דעת )
"הכניס בזמן הקשיב לי ובדק כל מה שהיה לי חשש אליו הסביר יפה ומובן מה לעשות הלאה"
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו