דלג לתוכן
בצקות ברגליים בעקבות שימוש בתרופות
מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 09/02/2006
1 דקות קריאה
שאלה:

כפות רגלי והקרסוליים התנפחו וזה נראה כבצקת. אני נוטל את התרופות הבאות: קאדקס 2*4 מ"ג, אנלדקס 2*20, איקאפרס 240, אספירין 100 מ"ג, דיזותיאזיד 12.5 מ"ג (חצי גלולה) ,נורווסק 10 דיובאן 160 וכן אזטרול וסימבאסטאטין. אני מבקש לדעת א. אילו תרופות הן הסיבה לכך? ב. האם יכולות להיות סיבות נוספות מלבד התרופות? ג. האם יש דרך לטפל בנפיחות (ובבצקת), מלבד הפסקת השימוש בתרופות הבעייתיות?

תשובה:
בצקת היא תופעת לוואי אפשרית של רבות מהתרופות שהזכרת: נורווסק גורמת לבצקות בשכיחות הגבוהה ביותר (2-15%, בהתאם למינון), אבל גם קדקס, איקאפרס, אספירין ודיובאן עשויות לגרום לכך. קיימות מספר סיבות אפשריות להופעת בצקות, ביניהן אי-ספיקת לב, שחמת כבד, תסמונת נפרוטית ומחלות כליה נוספות, תת-פעילות של בלוטת התריס, תת-תזונה ורמת חלבון נמוכה בדם ועוד. לפי רשימת התרופות שאתה נוטל, אפשר להבין כי אתה סובל ממספר מחלות רקע, שכולן עשויות להיות קשורות לבצקת. הופעה של בצקת חדשה מחייבת פניה לרופא המטפל שלך, לצורך ביצוע בירור, שיכלול בדיקות מעבדה ואקו לב (אם לאחר בדיקתך, ולאור היכרותכם יתרשם הרופא כי יש צורך בכך). הטיפול בבעיה הוא בהתאם לגורם לה. ד"ר ליה עשת - אינפומד
רופאים בתחום
פרופ' מרים דוידוביץ
פרופ' מרים דוידוביץ ילדים
5
( 21 חוות דעת )
"מקצועית , רגישה למטופל ולהורים , הרבה סבלנות ורוגע ומקנה ביטחון ואורך רוח ."
ד"ר טל שחר-מלאך
ד"ר טל שחר-מלאך פסיכיאטריה
רופאה מומחית בפסיכיאטריה ופסיכוגריאטריה
ד"ר דוד חובל
ד"ר דוד חובל גסטרואנטרולוגיה
4.8
( 379 חוות דעת )
"הכניס בזמן הקשיב לי ובדק כל מה שהיה לי חשש אליו הסביר יפה ומובן מה לעשות הלאה"
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו