ניתוח עפעפיים - מדוע אנשים עוברים אותו?

ניתוח עפעפיים. מדובר בניתוח פופולארי מאוד, הן בגלל התוצאות שמושגות בו והן בגלל העובדה שמדובר בניתוח קל ולא מסוכן.
כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 10/10/2019

מצבי הרוח שאנו חווים יוצרים הבעות פנים שונות ומגוונות. חלק מאותן הבעות פנים, בא לביטוי באמצעות העיניים שלנו. הן אשר מאפשרות לנו להעביר לסביבה את מה שאנו מרגישים. מאחר והעור סביב העיניים הוא דק ועדין, אזי עם הגיל, הוא מתקמט ונוצרים בסביבתן עודפי עור שפוגעים במראה העיניים ובהמשך- גם בשדה הראייה

הדבר בא לידי ביטוי בעפעפיים העליונים והתחתונים
. מלבד הקימוט ועודפי העור, נוצרות עם הזמן שקיות שומן שגורמות לעיניים להיראות קטנות ועייפות. כך נוצר מבט עייף, מבוגר ועצוב גם שאנחנו לא חשים כך.

הפתרון לבעיה זו, הוא ניתוח עפעפיים. מדובר בניתוח פופולארי מאוד, הן בגלל התוצאות שמושגות בו והן בגלל העובדה שמדובר בניתוח קל ולא מסוכן.

ניתוחי עפעפיים מבוצעים אומנם לרוב מסיבות אסתטיות. אך קיימים ניתוחים שמטרתם לשפר את הראייה של המטופל. ניתוח כזה מבוצע כאשר שפת העפעף או עודפי העור בעפעפיים העליונים גורמים להפרעה בראייה. המנתח מסיר אז את העור העודף, מחבר מחדש את השריר שמרים את העפעף ותופר את עור העפעף. הסימטריה חשובה מאוד גם בניתוח זה, העפעפיים צריכים להיות באותו גובה ובאותה צורה. התוצאה הסופית חייבת להיראות טבעית

ניתוח עפעפיים תחתונים
, מתבצעים על ידי חתך מתחת לריסים. כך מסירים את שקיות השומן ועודפי העור. במקרה שיש עודפי שומן ללא עודפי עור, ניתן לבצע את ההסרה באמצעות ביצוע חתך פנימי. הניתוח דורש התאוששות בת שעתיים אחריה ניתן לחזור הביתה

לעיתים רחוקות יסבול המטופל מכאבים קלים לתקופה קצרה
, אשר ניתן לטפל בהם באמצעות משככי כאבים. כמו כן, הוא יסבול מנפיחות במקום אשר מטופלת בעזרת קרח ביום הניתוח. שטפי הדם והנפיחות נעלמים תוך שבוע - שבועיים.

לרוב מומלץ למטופלים שנדרשים לעבור ניתוח הן בעפעפיים העליונים והתחתונים, לנתח את כל ארבעת העפעפיים ביחד. זאת על מנת למנוע מצב של אי סימטריה ביניהם.

אחרי שהנפיחות תרד, מספר ימים אחרי הניתוח, העיניים יחזרו בהדרגה למראה הטבעי שלהן. התוצאה שתתקבל תהיה מרשימה: העיניים יהיו פקוחות יותר וייראו רענננות וטריות לגילן. העפעפיים המקומטים יתיישרו, מה שיעניק גם לפנים מראה רענן יותר.אנשים שעוברים ניתוח עפעפיים, זוכים למחמאות ומתמלאים מחדש בביטחון עצמי.

ניתוח עפעפיים, כמו בכל ניתוח, הדיוק הוא מה שחשוב. לכן מומלץ לבחור מנתח שיש לו ניסיון והצלחות. הניתוח מתבצע ליד העיניים שהן איבר רגיש מאוד ולכן המנתח צריך להיות רופא עיניים המומחה בניתוחים פלסטיים באזור העיניים. רופא עיניים המשמש גם כמנתח עפעפיים מכיר את האנטומיה והפיזיולוגיה של המקום. טיפול לא מקצועי עלול להוביל להסרת עור גדולה מהנדרש בעפעף העליון, עלולה לגרום לחור יכולת לסגור את העין וליובש בקרנית

הסרת עור יותר מההנדרש בעפעף התחתון
, עלולה לגרום לפס לבן מתחת לעין ולקימור לא יפה. לעיתים אחרי הניתוח תתגלה א-סימטריה בין העפעפיים ועין אחת תיראה גדולה יותר מהשנייה או שגבה אחת תהיה גבוהה יותר מהשנייה. במקרה כזה, ניתן לבצע תיקון קל ולשפר את התקלה. בכל מקרה, אין סיבה לחשוש, פגיעה בעין עקב ניתוח -מאוד נדירה.

עבור נשים ניתוח זה יאפשר לחזור להתאפר בצלליות סביב העין, כמו בימים הטובים שלהן, כאשר עור העפעפיים היה צעיר וחלק. הרי שעור העפעפיים מקומט, הצלליות מדגישות את הקמטים ומשוות לעיניים מראה עייף ובוגר יותר. לכן נשים מפסיקות להתאפר בעיניים כאשר העפעפיים מתחילים ליפול

אנשים בעלי עור שנוטה להתקמט
, יחזיקו מעמד פחות שנים מאנשים שעורם באיכות גבוהה יותר. תוצאות ניתוח עפעפיים יכולות להחזיק מעמד בין 5 ל15 שנה. חשוב לציין, הניתוח לא מרים גבות שצנחו אך ניתן לבצע באותה הזדמנות גם ניתוח קטן להרמת הגבות. ניתוח זה עורך חצי שעה, לא משאיר צלקות ותורם לתוצאה יפה יותר בפנים.

בשנים האחרונות ניכרת עלייה במספר הגברים שעוברים ניתוח עפעפיים. בין המנותחים ניתן למצוא פוליטיקאים, אנשי עסקים, אנשי תקשורת ועוד. ניתוח עפעפיים נחשב לחלק מהמראה החדש שמציג הגבר המזדקן, אשר מבקש לחזור אל המראה הצעיר שלו. אם בעבר גיל המנותחים היה חמישים ומעלה, הרי שכיום הגיל ירד באופן משמעותי. ההתייחסות כיום היא לא בהכרח לגיל, אלא לסוג העור, מצב העור, החשיפה לשמש וכמובן הדרישה האסתטית של המנותח מעצמו. יש מי שלא מחכה עד שיתחילו להצטבר קפלי עור על העפעפיים אלא מטפל בעור הרבה קודם.

תהליך ההכנה לניתוח ואחריו מתוארים במאמר עוקב: "בדיקות לפני ניתוח עפעפיים " 

לייעוץ חינם על ניתוחי עפעפיים לחצו כאן >>>הכתבה בחסות ד"ר בנימין שלו, רופא בכיר במחלקת העיניים בי"ח איכילוב. מומחה לניתוחי עפעפיים, דרכי דמעות ופזילה. 


פורומים הסרת משקפיים בלייזר

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
השווה בין שיטות/לייזר נועה 23/01/2020 19:36
  • שלום רב, אני רוצה לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ורוצה לדעת מה ההבדלים בין 2 המכשירים אלה: לסיק אינטראלאסיק +WAVEFRONT ל -Zlasik + WAVEFRONT תודה רבה!

  • + הוסף תגובה
סיכונים בלידה לאחר ניתוח לייזר ענבר 11/01/2020 21:18
  • שלום אני מעוניינת להסיר משקפיים בלייזר (קוצר ראיה משמעותי, מספר -8 וצילינדר) ונאמר לי שאני מתאימה לניתוח אינטראלאסיק מתכננת הריון בקרוב, האם קיימים סיכונים לעיניים בגלל הלחיצות בלידה? האם יכול להגרם נזק לקרנית בגלל שהיא תהיה יותר דקה? תודה רבה

  • + הוסף תגובה
לייזר להסרת משקפיים עדי 01/01/2020 14:03

הצטרפו לאינדקס הרופאים!