מה הציפורניים שלכם אומרות עליכם?

מה גורם לנקודות הלבנות על הציפורניים? ועל מה מעידות ציפורניים שנשברות בקלות? כך תדעו לזהות בעיות רפואיות על פי מצב הציפורניים

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 17/02/2019אומרים שהעיניים הן ראי לנפש, אבל האם ידעתם שהציפורניים שלכן יכולות להיות ראי לבריאות הגוף? מצבן יכול להעיד על מגוון רחב של בעיות רפואיות, ולכן מומלץ להעיף אליהן מבט מדי פעם – ולבדוק מה מצבן. לפניכם 10 בעיות בציפורניים שמעידות על בעיות בריאותיות:קראו עוד: 4 טעויות שגורמות לכם להיראות זקנים יותר1. ציפורניים חיוורות

ציפורניים חיוורות מאוד יכולות להעיד על מחלות חמורות, ביניהן אנמיה, אי-ספיקת לב, מחלות כבד ותת תזונה.
2. נקודות לבנות בציפורן

אמנם אמרו לנו שנקודות לבנות על הציפורן נובעות ממחסור בסידן, אך מסתבר כי זה ממש לא המצב והסיבה היא דווקא מחסור באבץ או מגנזיום, תלוי מה מבנה הנקודות הלבנות. הפתרון: נטילה של שני המינרלים הללו.
3. ציפורניים לבנות

אם הציפורניים שלכם בעיקר לבנות ועם קצוות כהים יותר, זה עשוי להעיד על בעיות שונות, כשהעיקרית ביניהן היא צהבת. אם הציפורניים גם מעוותות מעט, זה עשוי להעיד על מחלות כבד נוספות.
4. ציפורניים צהובות

אחת הסיבות העיקריות לציפורניים צהובות היא פטרת ציפורניים. ככל שפטרת הציפורניים מחמירה בסיס הציפורן נסוג והציפורניים מתעבות ומתפוררות. במקרים נדירים ציפורניים צהובות עלולות להעיד על בעיות חמורות יותר, כמו מחלות קשות של בלוטת התריס, מחלת ריאות, סוכרת ופסוריאזיס.

פסוריאזיס. הצהבת הציפורניים עלולה להעיד על המחלה
5. הכחלה של הציפורן

ציפורניים שלהן ציפוי כחלחל עשויות להעיד על כך שהגוף שלכם לא מקבל כמות מספקת של חמצן. זה עשוי להעיד על בעיית ריאות, כמו נפחת. בעיות לב שונות גם כן עלולות לגרום להכחלה של הציפורניים.
קראו עוד: 8 טעויות שאתם עושים ברחצה - שעלולות לפגוע בכם
6. גלים במבנה הציפורן

אם החלק העליון של הציפורן הופך גלי או עם מעין גומות קטנות, זה עשוי להיות סימן מוקדם לדלקת מפרקים. דהייה של צבע הציפורן, לעומת זאת, היא דבר נפוץ למדי, והעור שתחתיה עשוי להיראות חום-אדמדם בשל כך.
7. ציפורניים שבורות או מפוצלות

ציפורניים יבשות ושבירות או כאלו שמתפצלות עשויות להיות קשורות לבעיות בבלוטת התריס. כאשר ישנו שילוב בין השניים, כלומר הציפורניים גם שבירות וגם מתפצלות, וכאשר מתלווה לכך גם צבע צהבהב של הציפורן זה נובע ככל הנראה מפטרת הציפורן, ולא מבעיה אחרת.

פטרת הציפורן. מובילה לשבירה ופיצול של הציפורניים
8. נפיחות בעור סביב הציפורן

אם העור סביב הציפורן נראה אדום ונפוח אתם ככל הנראה סובלים מדלקת. הדלקת עשויה להיגרם כתוצאה מזאבת או בשל הפרעה ברקמת החיבור. סיבה נוספת לדלקת היא זיהום פשוט.קראו עוד: מחלת העור שלוקח 7 שנים לאבחן
9. פסים כהים על העור שתחת הציפורן

אם אתם סובלים מפסים כהים על העור שנמצא מתחת לציפורן עליכם ללכת ולהיבדק באופן מיידי. פסים אלו עלולים לעתים להיגרם בשל מלנומה, סרטן העור המסוכן ביותר.
10. ציפורניים אכולות

כסיסת ציפורניים עשויה להיות סתם הרגל שאתם סוחבים מהילדות, אך במקרים מסויימים היא עלולה להעיד על מצבים של חרדה, שעליה ניתן להקל על ידי טיפול. כסיסת ציפורניים עשויה להיות קשורה גם להפרעה אובססיבית-קומפולסיבית (OCD), ולכן אם אתם לא מסוגלים להפסיק – מומלץ להתייעץ עם הרופא שלכם.
11. פגיעה בציפורן בעקבות הדבקת ציפורניים מלאכותיות

אם לאחר הדבקת ציפורניים מלאכותיות אתם סובלים מאדמומיות, גרד וקילוף של העור סביב הציפורן, ייתכן ואתם סובלים מרגישות של העור לציפורניים המלאכותיות. הפתרון הוא, כמובן, הסרת הציפורן המלאכותית וכן טיפול במשחה אנטי-אלרגנית. בנוסף עלולה להיגרם פגיעה במבנה הציפורן עצמה.
פורומים, סוכרת

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רמת סוכר דניאל 03/12/2019 13:06
  • שתיתי 12-13 שעות לפני הבדיקה שתי כוסות עם כפית קינמון כל אחד רמת הסוכר אחרי צום הייתה 81 האם הקינמון ששתיתי השפיע על התוצאות?

  • + הוסף תגובה
מחפש מידע על מוצר בשם רטבוליקס תמיר אולינסקי 26/11/2019 11:57
  • אחותי משתמשת במשך חודש בתוסף טבעי בשם רטבוליקס ומספרת שהוא סייע לה תוך ימים ספורים לייצב את מדדי הסוכר בצום. האם אתם מכירים את המוצר?

  • + הוסף תגובה
התחלתי להשתמש במוצר בתחילת אוקטובר רנה סלומון 02/12/2019 10:02
  • אני יכולה לומר שהוא ממש עזר לי, מדד סוכר בצום ירד מ:160 בממוצע כל בוקר למדדים של 100- 110 בממוצע בבוקר. אני ממשיכה בינתיים לקחת את הג'נואט אבל בינתיים חזרתי יחסית לאיזון. אני ממשיכה לחכות כדי לראות תוצאות של בדיקות דם בסוף דצמבר. כפי שזה נראה כעת בהחלט יש סיכוי לתוצאות טובות.

  • + הוסף תגובה
האם נחשב סכרת אני 27/11/2019 14:43
  • שלום, מבוגר בן 82 שבדיקות גלוקוז עומדות כבר מספר פעמים סביב 115 ( לא הגיע ל 126 ) אבל 3 פעמים ה A1C עמד על 6.1 , 6.7, 6.8 האם זה נחשב סכרת ? האם ערכים אלה של A1C הם מסוכנים ? תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!