דלג לתוכן

תופעה של הידוק לסתות עם נטילת ציפרלקס

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 03/01/2008 תאריך עדכון: 26/09/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

אני בת 62. לפני שבועיים וחצי התחלתי טיפול בציפרלקס. שמתי לב לכך שבתקופה זו אני מהדקת את הלסתות בכוח פעמים רבות ביום. האם זה קשור ללקיחת התרופה?

תשובה:

הידוק לסתות אינה אחת מתופעות הלוואי הידועות של התרופה. אולם נמצא כי התכווצות שרירים (muscle twitching) עלולה להיגרם כתוצאה משימוש בה. לא ציינת אם מדובר בתופעה חדשה לגמרי או בהחמרה בתופעה ישנה, שאולי קשורה לסיבה שבגללה את נוטלת את התרופה. אם הסימפטום חמור ולא פוסק, גשי לרופא המטפל שלך לצורך הערכה מחודשת. ייתכן שצריך לשנות את המינון או להחליף את התרופה. בברכה, ד"ר שירי אורי - אינפומד

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
ד"ר עאוני אליאס
ד"ר עאוני אליאס פנימית
ד"ר נעמה מרקוס
ד"ר נעמה מרקוס יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר דן קרטר
ד"ר דן קרטר גסטרואנטרולוגיה
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו