דלג לתוכן

פצעים ואפטות בעקבות נטילת גלולות למניעת הריון

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 03/11/2008 תאריך עדכון: 27/09/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

אני נוטלת גלולות למניעת הריון מסוג פמינט במשך שבוע, והופיעו לי אפטות בפה ופצעים פנימיים על הפנים. איזו גלולה תתאים לי? עם אסטרוגן או עם פרוגסטרון? מה לא גורם לתופעות האלה?

תשובה:

פמינט היא גלולה המכילה גם אסטרוגן וגם פרוגסטרון. כך כל הגלולות המשולבות הנמצאות בשוק. אני לא בטוחה שהפצעים בפה נגרמו מהגלולות. אם כן, אז את צריכה להפסיק את השימוש בגלולות. כדאי לפנות לרופא המטפל כדי שיראה את הפצעים ויאשר את הקשר שלהם לגלולות, ואם יהיה בכך צורך, הוא יחליף את הגלולות לאמצעי מניעה אחר. בברכה, ד"ר נעמה ורבין - אינפומד
רופאים בתחום
ד"ר הניה ליכטר
ד"ר הניה ליכטר עיניים
ד"ר מרינה קופצ'יק
ד"ר מרינה קופצ'יק פסיכיאטריה
 תדרים המרכז לשמיעה
תדרים המרכז לשמיעה אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו