דלג לתוכן

פלואוריד (Fluoride)

1 דקות קריאה


סוג

מינרל

מקורות תזונתיים וטבעיית

נוהגים להוסיף פלואוריד למי שתייה באזורים רבים, ולכן המים הם המקור העיקרי למינרל זה. רמות הפלואוריד במים שונות ממקום למקום, וגם מים שלא הוסיפו להם פלואוריד מכילים כמות קטנה של מינרל זה. גם מזונות ומשקאות שגודלו או יוצרו באזורים בהם הוסיפו פלואוריד למים מכילים פלואוריד.

תכשירים רפואיים

את הפלואוריד מוסיפים למי שתייה. כמו כן ניתן להשיגו על פי מרשם רפואי. משחות שיניים ומי שטיפה לפה המכילים פלואוריד הנתרן, פלואוריד הבדיל או נתרן מונופלואורו-פוספאט ניתן להשיג ללא מרשם רפואי. פלואוריד הסידן הוא הצורה הטבעית של המינרל.

סוגי אוכל המכילים את הויטמין

דגים

כמות יומית מומלצת

פירוט 1.5 מ"ג (מבוגרים), 0.1 - 1 מ"ג (תינוקות עד גיל שנה), 5.0 - 2.5 מ"ג (ילדים מגיל שנה עד 14). הקיצבה היומית המומלצת לא נקבעה.

מינון לטיפול בחסר

אפךשר לתת תוספות לילדים כאשר ריכוז הפלואוריד במי השתייה נמוך מ- 0.7 חלקים למיליון (ppm) . כאשר ריכוז הפלואוריד נמוך מ- 0.3 חלקים למיליון, המנה היומית המומלצת היא 0.25 מיקרוגרם (מלידה עד גיל שנתיים), 0.5 מיקרוגרם (מגיל 2 - 4), 1 מיקרוגרם (מעל גיל 4). כאשר ריכוז הפלואוריד הוא בין 0.3 - 0.7 חלקים למיליון לא מומלץ על תוספות לתינוקות מתחת גיל שנתיים, ואילו לילדים גדולים יותר המנה היומית המומלצת היא 0.25 מיקרוגרם (גיל 2 - 4), ו - 0.5 מיקרוגרם (מעל גיל 4) .
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו