מהיום: ויואנס - תרופה להפרעות קשב - בבתי המרקחת

התרופה ויואנס (להפרעות קשב וריכוז) אינה רשומה בישראל ומיובאת על פי תקנה 29 ג לפי בקשת הרופא המטפל והסכמת המטופל. התרופה נמצאת כעת בתהליכי רישום אשר יאפשרו את זמינותה באופן רציף
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 31/08/2014


התרופה ויואנס (להפרעות קשב וריכוז) אינה רשומה בישראל ומיובאת על פי תקנה 29 ג לפי בקשת הרופא המטפל והסכמת המטופל. התרופה נמצאת כעת בתהליכי רישום אשר יאפשרו את זמינותה באופן רציף ועם סיום תהליך הרישום יתאפשר לקבלה ככל תרופה אחרת וללא טופס 29 ג.


ויואנס נמצאת בתהליכי רישום מתקדמים בישראל, שיאפשרו את זמינותה באופן רציף והיא נכללת כיום בביטוחים הפרטיים. לאור הצורך שהתעורר לשימוש בתכשירים לא רשומים לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, פועל אגף הרוקחות במשרד הבריאות על מנת להגדיל את הזמינות והנגישות של התרופה ויואנס למטופלים שזקוקים לה. מטופלים שמעוניינים, יוכלו לקבל את התרופה אך ורק לאחר התייעצות עם הרופא המטפל ובצירוף המרשמים הרלוונטיים.


מטופל שכבר ניתן עבורו טופס 29 ולא קיבל עדיין את כל הכמות כפי שהורה הרופא, יכול להעביר את הטופס (או צילום שלו) לבית מרקחת חדש, לפי בחירתו, לצורך השלמת הניפוק. על המטופל שזקוק לתרופה לפנות לבית המרקחת (הנכלל בבתי המרקחת המספקים שירות זה) על מנת שיזמין עבורו את התרופה ויסדיר את קבלתה באופן שוטף.


חלק מקופות החולים מאפשרות כיום למבוטחיהם לקבל את התכשיר באמצעות תוכניות השב"ן, בהשתתפות עצמית נמוכה. לפיכך, טרם הרכישה, מומלץ לבדוק את הזכאות בקופת החולים.


על התרופה 


ויואנס (Vyvanse, Lisdexamfetamine) היא תרופה מקבוצת האמפטמינים, שמגיעה בצורה שאינה פעילה והופכת לפעילה רק בתוך כדוריות הדם.


המייצגים את התרופה מעידים על משך השפעה ארוך שלה (12-14 שעות), במטרה לאפשר למטופל להיות מכוסה גם בשעות אחה"צ לפעילויות חברתיות שונות ולימודיות, שמירה שלה על יציבות (בזכות קצב שחרור איטי של התרופה) ותופעות לוואי פחותות.


ויואנס מגיעה במינונים של 30, 50, 70 מ"ג. בנוסף, ניתן לפתוח את הקפסולה ולהמיס את התכולה בכוס מים, כדי להקל על הבליעה.פורומים הפרעות קשב וריכוז, ADHD

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ריטלין ועישון נטלי 14/10/2020 13:21
  • האם יש איסור עישון סיגריות בזמן השפעת הריטלין?

  • + הוסף תגובה
ריטלין ועישון דר' אולגה קובלצ׳וק 20/10/2020 02:05
מצטרפת לשאלה רויטל 23/10/2020 13:36
  • גם אני מעשנת ותהיתי אם הניקוטין פוגע בהשפעה וביעילות של הכדור? ומה לגבי שתיית קפה בזמן השפעת ריטלין?

  • + הוסף תגובה
ריטלין מינון מקסימאלי רויטל 22/10/2020 21:22
  • שלום, רציתי לדעת מהו המינון המקסימאלי שבתי המרקחת יכולים לספק באישור הרופא המטפל? והאם ניתן לשלב ריטלין LA עם ריטלין קצר?

  • + הוסף תגובה
רטלין 20 מג LA - מנה כפולה עומרי 22/10/2020 06:10
  • היי, רציתי לשאול האם ניתן לקחת שני כדורים של רטלין 20 מג LA ביחד והאם זה שווה ערך ל 40 מג ?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!