איך ניתן לשמר את הירידה במשקל גם לאחר טיפול תרופתי בהשמנה?

הטיפול התרופתי נועד למטופלים אשר סובלים מהשמנה, והוא מסייע בירידה אפקטיבית ומאוזנת במשקל. עם זאת, כדי לשמר את התוצאות יש צורך בטיפול היקפי תומך, הכולל ייעוץ, ליווי ומעקב רפואי, תזונתי ורגשי. מהי שיטת התזונה אשר מלווה את הטיפול בתרופות ובמה היא שונה מדיאטות ההרזייה המוכרות לכולנו? התשובות בכתבה שלפניכם
כתבה פרסומית כתבת חסותהטיפול התרופתי בהשמנה הוא פתרון רפואי המתאים לאלו הסובלים מהשמנה, לפי קריטריונים מוגדרים. קיימות מספר תרופות לטיפול בהשמנה הפועלות בדרכים שונות: חלקן משפיעות על מנגנוני הרעב והשובע במוח, בעוד שאחרות משפיעות על תהליך פירוק השומן בקיבה.    

כאשר ניתן בהתוויה המתאימה, הטיפול התרופתי עשוי להוות את הקו הראשון לירידה יעילה ובטוחה במשקל. יחד עם זאת, לאורך זמן התרופות לטיפול בהשמנה לבדן אינן מספיקות לשם שמירה על משקל תקין, ויש צורך לשלב גם שינוי בתזונה ובאורחות החיים. אז איך ניתן למקסם את הירידה במשקל ולשמור על תוצאות הטיפול? צפו בד"ר רז מסביר. 


אילוסטרציה: שמירה על תוצאות הירידה במשקל לאחר טיפול תרופתי
מה עוזר לשימור הירידה במשקל  לאחר הטיפול התרופתי?

תהליך טיפול אישי, המותאם למטופל ומתבצע בליווי של מערך תומך רפואי, תזונתי ורגשי, הוא המוקד להצלחה ולשימור התוצאות. מדובר בתהליך מקיף שאינו מתמקד רק במתן תרופות, אלא כולל גם שינוי תפיסתי בהרגלי התזונה ובאורח החיים, זאת כדי לסייע למטופל לשמר את התוצאות לאורך זמן.

כאשר המטופל מפחית משמעותית ממשקלו באמצעות הטיפול התרופתי והוא אינו עוסק באופן עקבי במחשבות על אוכל, הוא מסוגל להתחיל בטיפול היקפי רב תחומי, הכולל שינוי תזונתי, שינוי בדפוסים ההתנהגותיים והתזונתיים שהביאו לעלייה במשקל ושינוי באורחות חייו. 

קראו עוד: האם תוספי תזונה שונים אכן מסייעים לירידה במשקל?

לאורך כל הטיפול במרפאה, המטופל רוכש כלים שיעזרו לו להסתגל לטיפול התרופתי והרגלים חדשים באמצעותם הוא שומר על תזונה מאוזנת. הרגלים חדשים אלו יהיו חלק מהיום יום של המטופל גם ביום שאחרי סיום הטיפול במרפאה. בזכות הטיפול התרופתי - המטופל חוזר להתנהל על פי מנגנוני השובע והרעב הפנימיים של הגוף וכך יש לו שליטה על התזונה שלו, ולא להיפך.

במה שונה שיטת הטיפול מעוד דיאטת או טרנד הרזייה? שיטת הטיפול במרכז הרפואי אינה דומה לדיאטות  או שיטות ההרזיה המוכרות לכולנו,  אשר במקרים רבים אינן מועילות לירידה ולשמירה על המשקל לאורך זמן ואף עלולות להזיק למנגנוני הרעב והשובע בגוף..גישת הטיפול היא למעשה גישת "נון – דיאט", אשר מבוססת על מתן כלים שיאפשרו למטופל להיות קשוב לצרכיו, רצונותיו והעדפותיו. בשונה מדיאטות רבות, הטיפול התזונתי אינו כולל תזמון קבוע לארוחות, היצמדות לתפריטי אכילה או איסור / מניעת מאכלים מסוימים. מטרת הטיפול התזונתי היא להוות טיפול משלים לטיפול התרופתי ולאפשר אכילה רק כאשר מורגשת תחושת רעב כך  ניתן לחזור להתנהלות על פי מנגנון הרעב והשובע הפנימי של המטופל. הכתבה בחסות ד"ר רז הגואל, מנהל המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה, מתמקצע בטיפול בהשמנת יתר בשיטות רפואיות שונות. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר רז הגואל השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים תזונה ותוספי תזונה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מכשיר אדים מרפאים קורל ארביב 18/02/2020 12:31
  • העם זה עוזר במקרים של הרעלת מתכות כבדות ויכמיקלים

  • + הוסף תגובה
הרעלת מתכות כבדות קורל ארביב 04/02/2020 12:44
  • הרעלה חריפה כימיקלים וכו' מה התוסף שאני צריכה לקחת והמינון אשמח לקבל פרטים

  • + הוסף תגובה
תוספי תזונה בהריון אורית 03/02/2020 23:06
  • שלום אני בהריון בשבוע 8. גניקולוג אמר לי לקחת חומצה פולית, ברזל, אומגה 3 ומולטי ויטמין להריון. רופא אחר, שגם תזונאי, המליץ לי לא לקחת מולטי ויטמין כיוון שיש שם ויטמינים שסותרים זה את זה וכן כי יש שם ויטמין a שאומרים שיכול לגרום לעיוורון לעובר. לכן הוא המליץ לי לקחת ויטמינים שונים בנפרד על פי הפירוט הבא: מנה 1- ברזל בבוקר על בטן ריקה מנה 2- חומצה פולית 5 מ''ג, אומגה 3, טאורין, ויטמינים- e,d,c. חומצה אלפא ליפואית, ליקופן. מנה 3- אבץ ומגנזיום בלי ויטמין A גורם לעיוורון של העובר אני מאוד מבולבלת עם המידע הזה, בין שני הרופאים. מה לעשות?? ואיך ניתן לברר מה נכון ומה כדאי? תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!