דלג לתוכן

בריחת שתן כתוצאה מטיפול תרופתי

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 27/02/2010 תאריך עדכון: 14/05/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

אני בת 33, ונמצאת כרגע בהחלפת תרופות. קיבלתי סרוקוול 300 מ"ג ליום וירדתי למינון של 100 מ"ג ליום. במקביל אני מקבלת כתחליף טגרטול 200 מיליגרם ליום. בעוד 10 ימים אני אמורה להפסיק לחלוטין לקחת סרוקוול, ולהעלות את מינון הטגרטול ל-200 מ"ג

תשובה:

Enuresis (השתנה לא רצונית, בעיקר בלילה), יכולה להיות תופעת לוואי של קלונקס. לא ברור באיזה אחוז מהחולים. טגרטול יכולה לגרום לתכיפות בהטלת שתן. ד"ר שירי אורי - אינפומד
רופאים בתחום
 איה מדיקל רפואת נשים מתקדמת
איה מדיקל רפואת נשים מתקדמת יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר שולים שפיגל
ד"ר שולים שפיגל אונקולוגיה
פרופ' אמיר קוגלמן
פרופ' אמיר קוגלמן ילדים
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו