דלג לתוכן

נשירת שיער בעת טיפול עם דפלפט

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 03/08/2009 תאריך עדכון: 27/09/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

אני לוקחת דפלפט כבר חצי שנה, ובחודשים האחרונים החל לנשור לי השיער יותר מהרגיל. האם יש קשר בין השניים? ואם כן, מה אפשר לעשות כדי למנוע את נשירת השיער?

תשובה:

סודיום ואלפרואט, או דפלפט, היא תרופה נוגדת פרכוסים. משתמשים בה לעיתים קרובות בשילוב עם תרופות אחרות לטיפול באפילפסיה לאחר שטיפולים אחרים נכשלים. פעולתה דומה לזו של תרופות אחרות הנוגדות פרכוסים: הפחתת פירוק מטענים חשמליים במוח. סודיום ואלפרואט יעיל בטיפול ממושך ואין לו השפעה מרדימה. ידוע כי אחת מתופעות הלוואי האפשריות של תרופה זו היא נשירת שיער. ניתן להחליף את הטיפול בתרופה אחרת, אך אם נמצא כי הטיפול יעיל ומונע התקפים, לא הייתי ממליצה לשנותו. גשי לרופא עור כדי לקבל המלצה לטיפולים אפשריים וכדי להישלח לבדיקות דם למציאת סיבות אפשריות נוספות לנשירה. עוד מידע על התרופה תמצאי באינדקס התרופות של אינפומד: http://www.infomed.co.il/drug1.asp?dID=184

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
ד"ר ראובן אקרמן
ד"ר ראובן אקרמן רפואת שיניים
ד"ר רפאל אלון
ד"ר רפאל אלון כירורגיה
ד"ר אלכסנדר גינזבורג
ד"ר אלכסנדר גינזבורג גריאטריה
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו