דלג לתוכן

אלרגיה שגורמת גרד

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 27/12/2007 תאריך עדכון: 23/09/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

השלמתי לאחרונה טיפול של 5 חודשים ברואקוטן (20 מ"ג במשך 3 חודשים + 30 מ"ג במשך חודשיים). כעת, שבוע לאחר השלמת הטיפול, העור שלי מגרד מאוד. כמו כן, במהלך כל הטיפול, כל בדיקות הדם הראו רמה גבוהה של Monocytes כ-10%, וכן של Eosinophils כ-7%. הרופ

תשובה:

רמות התאים הלבנים הספציפיים שציינתך בשאלתך אכן מעידים על תגובה אלרגית, ולאו דווקא קשורים ישירות לסיום הטיפול ברואקוטן. אתה אף מעיד על עצמך שאתה סובל מאלרגיה, ולכן זהו ההסבר הטבעי לעלייה בספירה. הרמות הללו אינן מסוכנות. אני מייעץ לך להימנע מגורמים היכולים לגרות את העור שלך וליצור תגובות אלרגיות, ולהשתמש בדרכי מניעה שונות, כגון היגיינה, מקלחות פושרות ולא ממושכות, והימנעות ממגע עם אלרגנים ידועים. במקרה של גרד, אתה יכול לפנות לרופא המשפחה המטפל ולקבל טיפול באנטי היסטמינים אשר יקלו על הסימפטומים. אם אין שיפור במצב הגרד, אני ממליץ לך לפנות לאלרגולוג להמשך הבירור והטיפול בתגובה האלרגית ובגרד מהם אתה סובל. ד"ר גיל טאובר - אינפומד

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
פרופ' ניצה גולדנברג כהן
פרופ' ניצה גולדנברג כהן עיניים
ד"ר רונן ברנר
ד"ר רונן ברנר אונקולוגיה
ד"ר עבדאלכרים עומר
ד"ר עבדאלכרים עומר כירורגיה
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו