דלג לתוכן

בריחת שתן אצל ילד אפילפטי שמטופל בטופיתרים

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 31/12/2008 תאריך עדכון: 24/09/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

לבני בן ה-5 יש אפילפסיה ניתוקית, והוא מטופל בתרופת טופיתרים. בחודשיים האחרונים הוא התחיל להרטיב כמעט מידי לילה. האם יתכן שזו תופעת לוואי של התרופה? בכל מקרה, מה נדרש לעשות?

תשובה:

האם הוא סובל גם מבריחת צואה? כמה זמן מטופל הוא כבר בתרופה זו? והאם זו תופעה חדשה? טופיראמאט (טופיתרים) היא תרופה נוגדת פרכוסים. בניגוד לתרופות נוגדות פרכוסים אחרות, טופיראמאט חוסמת את התפשטות ההתקפים, יותר מאשר מעלה את סף ההתקף. תופעות לוואי מוכרות של התרופה הן טשטוש, קשיי שינה, בחילות, איטיות פסיכומוטורית ועוד. בספרות הרפואית מתוארים מקרים בודדים של אירועי הרטבה או בריחת שתן, אך הדבר מאוד נדיר. ייתכן שבריחת השתן היא חלק מהתקף אפילפטי, או קשורה למתח נפשי, או לבעיה בדרכי השתן. אם התופעה ממשיכה, מומלץ לפנות לרופא הילדים ולנוירולוג ילדים להערכה ולבירור. בהצלחה, ד"ר נעמה זנזורי - אינפומד
רופאים בתחום
ד"ר ראובן משיח
ד"ר ראובן משיח יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר קובי כהן
ד"ר קובי כהן יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר גבריאל גרינברג
ד"ר גבריאל גרינברג קרדיולוגיה
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו