דלג לתוכן

תופעות לוואי של סימבאסטאטין

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 13/01/2010 תאריך עדכון: 17/05/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

אני בת 67. ברצוני לברר אם יש קשר כלשהו בין נטילת חומצה פולית או סימבקור לבין ריבוי יציאות מימיות במשך היממה. זה קורה לי 6-5 פעמים ואף יותר, ואני מרגישה לחץ לריקון כל שעה. התחלתי לקחת חומצה פולית וסימבקור לפני כ-10 ימים, ובאופן מוזר, מאז התחיל ריבוי

תשובה:

לתרופות להורדת כולסטרול ממשפחת הסטאטינים כמו סימבקור (סימבאסטאטין) יש תופעות לוואי לא כל כך שכיחות במערכת העיכול: שלשול, גזים, כאבי בטן, בחילה, צרבת. ייתכן שזאת הסיבה לתופעות שאת מתארת. קשה לי להאמין שיש לבעיה קשר לחומצה הפולית. ד"ר קרן מאיר-שפריר - אינפומד

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
פרופ' רן אורן
פרופ' רן אורן גסטרואנטרולוגיה
ד"ר ודים טשליקוב
ד"ר ודים טשליקוב רפואת כאב
פרופ' ישראל מייזנר
פרופ' ישראל מייזנר יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו