דלג לתוכן

כיצד מאבחנים אסטמה מבוגרים?

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 04/02/2010 תאריך עדכון: 16/05/2013
2 דקות קריאה

שאלה:

כיצד מאבחנים אסטמה מבוגרים?

תשובה:

הרופא המטפל בך יכול לאבחן אם יש לך אסטמה מבוגרים על ידי:
*         בחינת העבר הרפואי שלך, בחינת התסמינים והאזנה לנשימה שלך
*         ביצוע בדיקה לבחינת תפקודי ריאות, על ידי שימוש במכשיר הקרוי מד קיבולת ריאות (ספירומטר) אשר מודד את כמות האוויר שאותו אתה יכול לנשוף לאחר שלקחת נשימה עמוקה מאוד. המכשיר מודד את המהירות אשר בה אתה מרוקן את הריאות שלך מן האוויר. ייתכן ותתבקש לפני או אחרי ביצוע הבדיקה לשאוף חומר מרחיב סמפונות בעל פעולה לטווח קצר (התרופה מיועדת לגרום להרחבת מעברי האוויר בריאות על ידי שחרור השרירים המכווצים כמו גם לנקות את הצטברות הליחה בתוך הריאות)
*         ביצוע בדיקה של העמסת מטכולין. בדיקה זו לאבחון קצרת מבוצעת במידה והתסמינים שלך אינם מובהקים ובדיקת מד קיבולת הריאה אינו הציג תוצאות חד משמעיות אשר יכולות להצביע על כך שאתה סובל מאסטמה. כאשר שואפים את המטכולין הוא גורם למעברי האוויר להתכווץ ולהצטמצם במידה וישנה אסטמה. במהלך ביצוע הבדיקה תשאף כמויות הולכות וגדולת של ערפל מטכולין, אשר ניתן בצורת תרסיס, לפני ואחרי עריכת הבדיקה של מד קיבולת הריאה. במידה ותוצאות הבדיקה של העמסת המטכולין הן חיוביות, כלומר שיש קצרת, תפקודי הריאה יורדים בלפחות % 20. בסוף הבדיקה נותנים תמיד חומר להרחבת הסמפונות על מנת להפוך את פעולת המטכולין.
*        ביצוע צילום רנטגן של אזור החזה. צילום רנטגן הינה הפקת תמונה של תוך הגוף, אשר מופקת על ידי קרינה במינון נמוך המועברת על גבי סרט צילום מיוחד או מסך. קרני הרנטגן יכולות לשמש על מנת לאבחן מגוון רחב של בעיות רפואיות, החל מדלקת בסמפונות ועד לשבר באחת העצמות. ייתכן והרופא המטפל בך יבקש לבצע צילום רנטגן במידה והוא ירצה לראות את האברים השונים אשר ממוקמים בתוך חלל בית החזה שלך, כגון הלב, הריאות והעצמות. על ידי בחינת הריאות שלך הרופא יכול לדעת בוודאות האם אתה סובל מבעיה רפואית אחרת מאשר אסטמה אשר יכולה להיות הסיבה להופעתם של התסמינים מהם אתה סובל. למרות שניתן לאבחן תסמינים של אסטמה על גבי צילום הרנטגן, ייתכן גם מצב אשר בו אדם הסובל מאסטמה יציג בצילום הרנטגן מראה תקין

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
 אסטרה מדיקל
אסטרה מדיקל כירורגיה פלסטית
ד"ר משה עטיה
ד"ר משה עטיה חוות דעת משפטית
ד"ר אמיר רבהון
ד"ר אמיר רבהון יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו