דלג לתוכן

דימום בין-מחזורי עם גלולות יסמין

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 07/12/2008
1 דקות קריאה

שאלה:

לאחרונה לקחתי גלולות יסמין בפעם ראשונה, קיבלתי וסת, ומאז עבר שבוע וחצי והווסת לא פסקה. האם עלי להפסיק את הגלולות?

תשובה:

התופעה שאת מתארת נקראת בשפה המקצועית דימום בין-מחזורי (breakthrough bleeding) וכשמה כן היא: דימומים קלים במהלך המחזור ללא קשר לימי הדימום הווסתי. התופעה שכיחה בעיקר בחודשים הראשונים של נטילת גלולות למניעת הריון, ובעיקר בזמן נטילת גלולות מהדור החדש, המכילות מינונים נמוכים יחסית של הורמונים. התופעה אמורה לחלוף לאחר מספר מחזורים. עלייך להמשיך ליטול את הגלולות כרגיל, ואם התופעה תימשך ותהפוך למטרד, פני שוב לרופא הנשים על מנת להחליף סוג הגלולות. ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
ד"ר יורם הוד
ד"ר יורם הוד רפואת שיניים
ד"ר שמוליק יצחק - מרפאת מדטק
ד"ר שמוליק יצחק - מרפאת מדטק אורתופדיה
 אסף מכון שמיעה ודיבור
אסף מכון שמיעה ודיבור אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו