הצמדת אוזניים ( Cosmetic Surgery For Ears ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום כירורגיה פלסטית

מטרת הניתוח 
עבור אנשים בעלי אוזניים בעלות צורה מעוותת, אוזניים בולטות, או ילדים עם בעיות אלו - ניתוח הצמדת אוזניים (אוטופלסטיקה) עשוי להיות הפתרון. ניתוח להצמדת אוזניים הוא ניתוח לתיקון עיוותים במבנה האוזן.

ניתוח הצמדת אוזניים משיג את התוצאות הטובות ביותר בקרב ילדים בני ארבע עד ארבע עשרה, אולם הוא מבצוע בקרב מבוגרים –בשלב זה בחיים שומעים את כל ההערות המקניטות וסובלים מההשלכות הפסיכולוגיות שלהן. אך לעולם לא מאוחר מידי לשינוי.

ניתוח הצמדקת אוזניים  אינו מיועד רק לאוזניים בולטות. בניתוח להצמדת אוזניים ניתן לתקן גם את הבעיות הבאות:

                        ·         תנוכי אוזניים ארוכים במיוחד.
        ·         אוזן מקופלת (כאשר קצה האוזן מתקפל קלפי מטה ונוטה קדימה).

·        
אוזן קונכייה (כאשר חסרים באוזן חלקים מסוימים שאמורים להיות בה באופן נורמלי, כמו הקשת בקצה העליון וקפלים טבעיים אחרים).
הליך הניתוח
החדשות הטובות הן שהודות להתקדמות בתחום הרפואה, כיום קל הרבה יותר לעבור ניתוח הצמדת אוזניים. 

קיימות כיום מספר שיטות בהן ניתן לעצב מחדש את האוזן. באחת מהן מסירים את הסחוס של האוזן (הרכיב העיקרי במבנה האוזן). בשיטה אחרת מקפלים ותופרים את הסחוס, במקום להסיר אותו. בשיטה האחרונה מסירים את העור ולא את הסחוס.

בכל אחת מהשיטות של ניתוח הצמדת אוזניים, המנתח יתחיל את ההליך בביצוע חתך קטן בחלק האחורי של האוזן, שיאפשר גישה אל הסחוס, לצורך ביצוע הניתוח. לאחר השלמת הניתוח החתך ייסגר באמצעות תפרים.

סיבוכים ותופעות לוואי

בניתוח הצמדת אוזניים, כמו בכל ניתוח קיימים סיכונים. סיבוכים לא שכיחים של ניתוח קוסמטי באוזניים כוללים בין היתר: זיהום, או היווצרות של קריש דם

אולם הסיבוכים הם נדירים ורב המנותחים מרוצים מאד מהתוצאות. יש לצפות לכאבים ולנפיחות, אך המנתח ירשום משככי כאבים במידת הצורך ובמקרים מסוימים גם אנטיביוטיקה, למניעת זיהומים.
מומחים


מאמרים לפי נושא הצמדת אוזניים

מאמרים נוספים בתחום
עקב הצורך הזה נוצרה תופעה חדשה בעולם הניתוחים הפלסטיים- ביצוע ניתוח ביום חמישי בשעות הערב וחזרה לפעילות מלאה כבר בתחילת השבוע. כיצד ניתן לעשות זאת? לגבי אילו נושאים הניתוחים הללו רלוונטיים? ד"...
ניתוח אוזניים, או בכינויו הרפואי Otoplasty, נעשה לרוב לתיקון אוזניים בולטות על-ידי הצמדתן לראש או הקטנת גודלן. הניתוח מתבצע לרוב בילדים בגילאי 4-14. אוזניים לרוב מתפתחות כמעט במלואן בגילאים 4-6, ונ...


פורומים, ניתוחים פלסטיים ומתיחת בטן אחרי ירידה במשקל

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מתיחת בטן היקפית מיטל 08/11/2019 05:56
  • היי, עברתי מתיחת בטן היקפית בביח ציבורי. הבטן נראית מצויין אבל הישבן עדיין נפול מעט ולא ביצעו שאיבה בירכיים שדובר עליה לפני הניתוח...האם ניתן בהמשך לבצע תיקון למתיחה? לשאוב ירכיים חיצוניות? תודה

  • + הוסף תגובה
מתיחת בטן לילך 24/10/2019 11:23
  • שלום ד"ר טלי אני בת 37 רזה אחרי 3 לידות נשארה לי בטן רפויה ועיוות באיזור הטבור והתרחקות שרירי הבטן. אני עתידה לעבור ניתוח מתיחת בטן ותיקון בקע טבורי . הטכניקה שהרופא ייעץ לי נקראת "טבור צף" כלומר הוא אינו מנתק את הטבור מהעור אלא מתקן את הבקע מבפנים, תופר שרירים ואז מותח את הבטן כך שהטבור ימוקם כ 2 ס"מ נמוך ממקומו הנוכחי(יש לי טבור גבוה ביחס לנורמה). האם את מכירה את הטכניקה הזו?

  • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר טלי פרידמן 28/10/2019 10:09
  • שלום לך, זו אחת השיטות הידועות במתיחת בטן. במידה ואת עונה לקריטריונים, יכולה להנות ממנה. שיהיה בהצלחה

  • + הוסף תגובה
כשבוע אחרי מתיחת בטן א 23/10/2019 12:35
  • אני שבוע אחרי ניתוח מתיחת בטן והידוק/תפירת שרירים. הכאבים פוחתים כל יום.עדיין לא יכולה להתיישר .מרגישה שהעור נמתח מידי ואין עודפים/מספיק עור לעמידה ישרה. האם יתכן?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!