הצמדת אוזניים ( Cosmetic Surgery For Ears ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום כירורגיה פלסטית

מטרת הניתוח 
עבור אנשים בעלי אוזניים בעלות צורה מעוותת, אוזניים בולטות, או ילדים עם בעיות אלו - ניתוח הצמדת אוזניים (אוטופלסטיקה) עשוי להיות הפתרון. ניתוח להצמדת אוזניים הוא ניתוח לתיקון עיוותים במבנה האוזן.

ניתוח הצמדת אוזניים משיג את התוצאות הטובות ביותר בקרב ילדים בני ארבע עד ארבע עשרה, אולם הוא מבצוע בקרב מבוגרים –בשלב זה בחיים שומעים את כל ההערות המקניטות וסובלים מההשלכות הפסיכולוגיות שלהן. אך לעולם לא מאוחר מידי לשינוי.

ניתוח הצמדקת אוזניים  אינו מיועד רק לאוזניים בולטות. בניתוח להצמדת אוזניים ניתן לתקן גם את הבעיות הבאות:

                        ·         תנוכי אוזניים ארוכים במיוחד.
        ·         אוזן מקופלת (כאשר קצה האוזן מתקפל קלפי מטה ונוטה קדימה).

·        
אוזן קונכייה (כאשר חסרים באוזן חלקים מסוימים שאמורים להיות בה באופן נורמלי, כמו הקשת בקצה העליון וקפלים טבעיים אחרים).
הליך הניתוח
החדשות הטובות הן שהודות להתקדמות בתחום הרפואה, כיום קל הרבה יותר לעבור ניתוח הצמדת אוזניים. 

קיימות כיום מספר שיטות בהן ניתן לעצב מחדש את האוזן. באחת מהן מסירים את הסחוס של האוזן (הרכיב העיקרי במבנה האוזן). בשיטה אחרת מקפלים ותופרים את הסחוס, במקום להסיר אותו. בשיטה האחרונה מסירים את העור ולא את הסחוס.

בכל אחת מהשיטות של ניתוח הצמדת אוזניים, המנתח יתחיל את ההליך בביצוע חתך קטן בחלק האחורי של האוזן, שיאפשר גישה אל הסחוס, לצורך ביצוע הניתוח. לאחר השלמת הניתוח החתך ייסגר באמצעות תפרים.

סיבוכים ותופעות לוואי

בניתוח הצמדת אוזניים, כמו בכל ניתוח קיימים סיכונים. סיבוכים לא שכיחים של ניתוח קוסמטי באוזניים כוללים בין היתר: זיהום, או היווצרות של קריש דם

אולם הסיבוכים הם נדירים ורב המנותחים מרוצים מאד מהתוצאות. יש לצפות לכאבים ולנפיחות, אך המנתח ירשום משככי כאבים במידת הצורך ובמקרים מסוימים גם אנטיביוטיקה, למניעת זיהומים.
מומחים


מאמרים לפי נושא הצמדת אוזניים

מאמרים נוספים בתחום
עקב הצורך הזה נוצרה תופעה חדשה בעולם הניתוחים הפלסטיים- ביצוע ניתוח ביום חמישי בשעות הערב וחזרה לפעילות מלאה כבר בתחילת השבוע. כיצד ניתן לעשות זאת? לגבי אילו נושאים הניתוחים הללו רלוונטיים? ד"...
ניתוח אוזניים, או בכינויו הרפואי Otoplasty, נעשה לרוב לתיקון אוזניים בולטות על-ידי הצמדתן לראש או הקטנת גודלן. הניתוח מתבצע לרוב בילדים בגילאי 4-14. אוזניים לרוב מתפתחות כמעט במלואן בגילאים 4-6, ונ...


פורומים הקטנת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הוצאת שתלים יפית 04/08/2020 14:00
  • היי, תוכלי להסביר איך מתמודדים עם עודפי העור הוצאת שתלים? לפני 17 שנים הגדלתי חזה מאוד, ועכשיו רוצה להסיר שתלים. תודה על תשובתך

  • + הוסף תגובה
ניתוח הקטנת חזה- חתכים רוית 20/07/2020 11:24
  • הי, הייתי בייעוצים ומנתח אחד אומר שהוא יכול להקטין לי את החזה עם 2 חתכים (צורת סוכריה), אבל מנתח שני אומר שלגודל שלי צריך רק 3 חתכים אחרת יהיו עודפי עור. 2 רופאים מאוד מנוסים. למה יכול להיות כזה מצב ש2 מנתחים טובים עם 2 דעות מנוגדות. אשמח לקבל הבהרה לגבי החתכים.

  • + הוסף תגובה
ניתוח הקטנת חזה- חתכים ד"ר שגית משולם-דרזון 20/07/2020 17:11
  • רוית יקרה, לכל פלסטיקאי הטכניקה הניתוחית שהוא מעדיף. אני באופן אישי מעדיפה את הצלקת הקצרה יותר כיון שהיא נותנת צורת שד יותר יפה ונשית. הייתי בוחרת בכירורג פלסטי שהתחברת אליו יותר ושאהבת את העבודות שלו. כמובן שאת מוזמנת גם להגיע אלי לפגישה. בהצלחה, דר׳ משולם שגית.

  • + הוסף תגובה
החלמה אחרי ניתוח הקטנת חזה ריקי 14/07/2020 09:11
  • תוכלי להסביר קצת על ההחלמה מניתוח הקטנה? זה בעיקר מה שמטריד אותי..

  • + הוסף תגובה
החלמה אחרי ניתוח הקטנת חזה ד"ר שגית משולם-דרזון 14/07/2020 09:20
  • ריקי יקרה, הניתוח עצמו הוא לא מהניתוחים הכואבים. הכאב העיקרי נמשך מספר ימים עד שבוע. הכאב לא מגביל אותך בפעולות יומיומית. חזרה לעבודה אחרי שבוע. פעילות גופנית אחרי חודש עד ששה שבועות. התוצאות הסופיות נראות כעבור כחצי שנה. תוכלי לקרוא באתר שלי פרטים נוספים. בהצלחה!

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!