תיקון דליפת שתן TVT ( Trans Vaginal Tape, Tension-free Vaginal Tape ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום יילוד וגניקולוגיה

פרוצדורה זו מומלצת לנשים הסובלות מבריחת שתן, בזמן שיעול, עיטוש, צחוק, הרמת משאות וכדומה (stress incontinence), כאשר המלצה אינדיבידואלית מתבצעת על סמך מבחני אורודינמיקה המצביעים על נשים להן הניתוח יכול לסייע.
לניתוח זה מספר שיטות, אך העיקרון בכולן זהה. במהלך הניתוח, מוחדר סרט (tape) המשמש לתמיכה של החלק האמצעי של השופכה (הצינור שמוציא את השתן משלפוחית השתן מחוץ לגוף).

בשלב ראשון, מתבצע חתך יחיד באורך כ-4 ס"מ בדופן הנרתיק, דרכו מוחדר הסרט ולקצהו מחוברים 2 מחטים.
בשלב שני, מבצעים 2 חתכים קטנים בבטן התחתונה, בגובה שיער הערווה. דרך חתכים אלה ניתן לתפור את קצוות הסרט לרקמות, על מנת שישמרו על הסרט במקומו וישמשו תמיכה לשופכה.
מיד עם סיום הפרוצדורה, מבצעים בדיקה לוודא ששלפוחית השתן לא נפגעה במהלך הניתוח.
אחוז ההצלחה של הניתוח תלוי במנתח ובמרכז הרפואי בו הוא מבוצע. מחקרים שונים מצביעים על כ- 85% הצלחה.

ככל פרוצדורה כירורגית, גם ל-TVT עלולים להיות סיבוכים מעצם הניתוח, ביניהם סיבוכי הרדמה שונים, סיכון לדימום באזור הניתוח וסכנה לזיהום במקום הניתוח ובכלל.

סיבוכים אפשריים

- קרע בשלפוחית - במידה והפגיעה בשלפוחית מזוהה כבר בזמן הניתוח, ניתן להכניס קטטר לניקוז השתן ולתת לשלפוחית להחלים בצורה עצמאית.
- חוסר יכולת לרוקן את השלפוחית באופן מלא - סיבוך זה שכיח למדי ולרוב חולף מספר ימים לאחר הניתוח, עם החלמת האזור. לנשים שעברו ניתוחים בשלפוחית בעבר או כאלו שסבלו מהפרעות בריקון השלפוחית כבר לפני הניתוח, סיכון גבוה יותר לסבול מסיבוך זה. במידה והתופעה אינה חולפת, אפשר לנסות לשפר את מיקום הסרט בניתוח נוסף.
- שלפוחית רגיזה - כ-10% מהנשים יסבלו משלפוחית רגיזה לאחר הניתוח. תופעה זו לרוב מגיבה היטב לטיפול תרופתי.
מומחים


מאמרים לפי נושא תיקון דליפת שתן TVT

מאמרים נוספים בתחום
פוחדת להתעטש או לצחוק מכל הלב, שלא יגרמו לך חלילה לדליפת שתן? 1 מתוך 3 נשים סובלות בשלב כלשהו בחיים מדליפת שתן, שנקראת גם אי נקיטת שתן במאמץ, כך שאת לא לבד. עכשיו בואי נראה מה עושים כדי שתוכלי להיות מ...
דמיינו לעצמכם שכל עיטוש, צחקוק, או מאמץ פיזי קל הוא תמרור אזהרה לפני דליפת שתן, שבעקבותיה מגיעות מבוכה ורצון עז להסתיר את הבושה. על פי הנתונים, אחת מתוך שלוש נשים תחווה במשך חייה בריחת שתן לא רצונית -...


פורומים אמצעי מניעה והתקנים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
החלפת גלולות ליה 30/09/2020 21:49
  • שלום, הומלץ לי להחליף מגלולות יאז פלוס לפומיניק. מתי עלי להתחיל את חבילת הפומיניק, והאם עלי להשתמש באמצעי מניעה נוסף? תודה

  • + הוסף תגובה
גלולות גיל 29/09/2020 19:57
  • רציתי לשאול איך בדיוק הגלולות המשולבות מונעות הריון כלומר באיזה דרך, אני קראתי שיש בכל גלולה 2 הורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון ולכל אחד תפקיד אחר מה כל הורמון עושה? האם זה רק ע"י מניעת ביוץ או שהגלולה מונעת בעוד דרכים?

  • + הוסף תגובה
גלולות ד"ר אילן ברעם 30/09/2020 11:32
  • הגלולות המשולבות אכן מונעות הריון עי מניעת ביוץ. תפקיד הפרוגסטרון הוא מניעת העליה של הורמון ה LH וכך נמנע הביוץ. תפקיד האסטרוגן הוא בסידור דימום סדיר ואין לו כל חלק במניעת ההריון

  • + הוסף תגובה
יאז יונה 30/09/2020 03:44
  • באיזה יום מהגלולות הלבנות אמורים לקבל את המחזור? תודה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!