תיקון דליפת שתן TVT ( Trans Vaginal Tape, Tension-free Vaginal Tape ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום יילוד וגניקולוגיה

פרוצדורה זו מומלצת לנשים הסובלות מבריחת שתן, בזמן שיעול, עיטוש, צחוק, הרמת משאות וכדומה (stress incontinence), כאשר המלצה אינדיבידואלית מתבצעת על סמך מבחני אורודינמיקה המצביעים על נשים להן הניתוח יכול לסייע.
לניתוח זה מספר שיטות, אך העיקרון בכולן זהה. במהלך הניתוח, מוחדר סרט (tape) המשמש לתמיכה של החלק האמצעי של השופכה (הצינור שמוציא את השתן משלפוחית השתן מחוץ לגוף).

בשלב ראשון, מתבצע חתך יחיד באורך כ-4 ס"מ בדופן הנרתיק, דרכו מוחדר הסרט ולקצהו מחוברים 2 מחטים.
בשלב שני, מבצעים 2 חתכים קטנים בבטן התחתונה, בגובה שיער הערווה. דרך חתכים אלה ניתן לתפור את קצוות הסרט לרקמות, על מנת שישמרו על הסרט במקומו וישמשו תמיכה לשופכה.
מיד עם סיום הפרוצדורה, מבצעים בדיקה לוודא ששלפוחית השתן לא נפגעה במהלך הניתוח.
אחוז ההצלחה של הניתוח תלוי במנתח ובמרכז הרפואי בו הוא מבוצע. מחקרים שונים מצביעים על כ- 85% הצלחה.

ככל פרוצדורה כירורגית, גם ל-TVT עלולים להיות סיבוכים מעצם הניתוח, ביניהם סיבוכי הרדמה שונים, סיכון לדימום באזור הניתוח וסכנה לזיהום במקום הניתוח ובכלל.

סיבוכים אפשריים

- קרע בשלפוחית - במידה והפגיעה בשלפוחית מזוהה כבר בזמן הניתוח, ניתן להכניס קטטר לניקוז השתן ולתת לשלפוחית להחלים בצורה עצמאית.
- חוסר יכולת לרוקן את השלפוחית באופן מלא - סיבוך זה שכיח למדי ולרוב חולף מספר ימים לאחר הניתוח, עם החלמת האזור. לנשים שעברו ניתוחים בשלפוחית בעבר או כאלו שסבלו מהפרעות בריקון השלפוחית כבר לפני הניתוח, סיכון גבוה יותר לסבול מסיבוך זה. במידה והתופעה אינה חולפת, אפשר לנסות לשפר את מיקום הסרט בניתוח נוסף.
- שלפוחית רגיזה - כ-10% מהנשים יסבלו משלפוחית רגיזה לאחר הניתוח. תופעה זו לרוב מגיבה היטב לטיפול תרופתי.
מומחים


מאמרים לפי נושא תיקון דליפת שתן TVT

מאמרים נוספים בתחום
פוחדת להתעטש או לצחוק מכל הלב, שלא יגרמו לך חלילה לדליפת שתן? 1 מתוך 3 נשים סובלות בשלב כלשהו בחיים מדליפת שתן, שנקראת גם אי נקיטת שתן במאמץ, כך שאת לא לבד. עכשיו בואי נראה מה עושים כדי שתוכלי להיות מ...
דמיינו לעצמכם שכל עיטוש, צחקוק, או מאמץ פיזי קל הוא תמרור אזהרה לפני דליפת שתן, שבעקבותיה מגיעות מבוכה ורצון עז להסתיר את הבושה. על פי הנתונים, אחת מתוך שלוש נשים תחווה במשך חייה בריחת שתן לא רצונית -...


פורומים הפלה, הפסקת הריון

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
דימום אחרי הפלה טבעית טליה 05/04/2020 14:12
 • שלום. אני אחרי (או תוך כדי) הפלה טבעית שהחלה בשבוע ה7 להריון . (דופק העובר נעלם והתחילה הפלה טבעית). הרופאה המליצה לא להתערב ולהמתין ליציאת כל תוכן הרחם. בשבוע שעבר באולטרסאונד עוד נצפו כרישי דם וכנראה מעט תוכן ברחם והרופאה המליצה להמשיך לחכות כיוון שזה יצא בוסת הבאה. ההפלה התרחשה לפני 17 ימים. מאז הדימום לא הפסיק. הוא פחת משמעותית אל כאשר נראה שהוא עומד להיעלם הוא חוזר בעוצמה רבה יותר ועם דם טרי (וכרישים) ואז שוב נחלש. לא מדובר בדימום בכמויות שמדאיגות אותי. האם זה הגיוני שהדימום ממשיך? (הובקר שוב הוא התגבר ויצאו כרישי שם). תודה!

 • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר יובל אור 05/04/2020 14:22
 • דימום הנמשך - 17 יום, קצת ארוך מידי. ההחלטה אם להתערב מוקדם או להמתין לאחר המחזור תלויה במה היה עובי קרישי הדם הבבדיקת הטולטראסאונד, ומה קורה עם ערכי הבטא (הורמון ההריון)

 • + הוסף תגובה
מחזור אחרי הפלה ננוש 02/04/2020 22:25
 • היי עברתי הפלה בשבוע 22, הרופאים לא יודעים מה הסיבה.. העובר היה תקין, אמרו שיתכן שיש אי ספיקת צוואר רחם. עברתי לידה שקטה וגרידה. עברו מאז 6 שבועות ויומיים ועד עכשיו לא קיבלתי מחזור.. הייתה מין הכתמה חומה למשך יום אחרי חודש מההפלה אבל לא חושבת שהיה מחזור.. אני לא בהריון אני רוצה לנסות לכנס שוב להריון.. האם צריך לבצע בדיקות מסויימות?

 • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר יובל אור 05/04/2020 07:56
 • עליך לעבור בדיקת רופא נשים מטפל 4-6 שבועות לאחר סיום ההריון. חשוב להמשיך ולהקפיד לקחת חומצה פולית, כל הזמן.

 • + הוסף תגובה
הריון לאחר גרידה גל 01/04/2020 10:13
 • עברתי גרדה ב4.3ב22 קיימתי יחסים לצערי הקונדום נקרא רציתי לשאול אחרי כמה זמן אפשר לבדוק בבדיקת דם אם אני בהריון

 • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר יובל אור 01/04/2020 10:24
 • בדיקת דם - 14 יום מיום היחסים הלא מוגנים. ואם היא שלילית ועדין אין מחזור - אז שוב כעבור שבוע.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!