דלג לתוכן

ריפוי בעיסוק לנוער (Occupational therapy for teens)

Occupational therapy for teens
המומחים של Infomed מסבירים:

ריפוי בעיסוק לנוער מקנה למתבגרים מיומנויות הנחוצות להם לשם ביצוע מגוון משימות בחיי היום יום. מטרת הטיפול הינה לקדם כל מתבגר בתחומים בהם הוא זקוק לעזרה, ולהקנות לו כלים אשר יקלו עליו במעבר מילדות לבגרות.

ריפוי בעיסוק לנוער – תקופת גיל ההתבגרות

עבור רוב בני הנוער, גיל ההתבגרות הנה תקופה משמעותית מאוד, אשר כוללת שינויים רבים. כך למשל, מאפייני גיל ההתבגרות בתחום הפיזיולוגי כוללים שינויים גופניים במסגרתם מופיעים סממנים פיזיולוגיים של בגרות, בעוד שבתחום הקוגניטיבי חלה קפיצה באיכות החשיבה. במקביל בשנים עלו בעני הנוער עוברים תהליך משמעותי של גיבוש הזהות האישית, תהליך המערב צמצום במידת התלות בהורים ובבית המשפחה, לטובת חיפוש אחר כיוון אישי והתנהלות עצמאית יותר. ריפוי בעיסוק לנוער מבקש לסייע לבני נוער בשלב זה, במגוון משימות יום יומיות, ובמקביל עשוי להתקיים שילוב עם טיפולים נוספים, כגון פסיכותרפיה, או הדרכת הורים למתבגרים.

ריפוי בעיסוק לנוער – שכלול מיומנויות, בדרך לעצמאות

ריפוי בעיסוק הנו תחום טיפולי מאוד מגוון. ישנם טיפולים שונים המוכוונים לגילו של האדם ולסוג הקושי עימו הוא מתמודד. כך למשל ישנו ריפוי בעיסוק לגיל הרך, ריפוי בעיסוק לליקויי למידה, ריפוי בעיסוק לאחר אירוע מוחי ועוד. מטרת הטיפול הינה לקדם את הפרט בתחומים בהם הוא מתקשה, למען יוכל לתפקד באופן מספק ועצמאי בחיי היום יום, בתחום החברתי, הקוגניטיבי, הרגשי, המוטורי ועוד. ריפוי בעיסוק לנוער מתאים במקרים שונים, בייחוד כאשר המתבגרים מתמודדים עם קשיים נוספים, כגון הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם או פגיעה גופנית כלשהי. ריפוי בעיסוק לנוער מתמקד במיומנויות בהן המתבגר זקוק לעזרה בהתאם לקשייו, ומכין אותו לקראת חיים עצמאיים. כך למשל, ריפוי בעיסוק לנוער יכול להתמקד בהכנה לעולם האקדמיה, בעזרת שכלולן של מיומנויות למידה, או להכין את המתבגר לקראת היציאה מבית ההורים, על ידי לימוד מיומנויות כגון בישול, כביסה וניהול הוצאות.

רופאים בתחום

יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר אולגה גורגולה גלפרין מומחית ברפואת נשים, ילוד ופוריות
קראו עליי עוד
יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר אלברט סמנדרוב מומחה ברפואת נשים, מיילדות , מומחה במחלות צוואר הרחם
קראו עליי עוד
ילדים
ד"ר יעל מוזר גלזברג
5.0
( 9 חוות דעת )
"יעל הייתה קשובה סבלנית, היא נהדרת עם ילדים והקדישה לנו תשומת לב מלאה והסבירה הכל לעומק ולעניין."
קראו עליי עוד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו