דלג לתוכן

ייעוץ טיפולי (Therapeutic Consultation)

Therapeutic Consultation
המומחים של Infomed מסבירים:

בעיות זוגיות, קשיי הסתגלות לשינויים, דילמות בהורות וכן הלאה ליוו את האדם מאז ומתמיד. בהתאם, פיתחו חברות רבות מערכות ייעוץ ותמיכה שונות, כמרים בנצרות, "זקני השבט" בחלק מהחברות האפריקאיות ועוד.

גם בחברה המודרנית רבים נזקקים לייעוץ והכוונה במגוון נושאים. לעיתים, הקשיים הללו קשורים לבעיות רגשיות או נפשיות מקיפות (כגון דיכאון, קושי ממושך במציאת קשר זוגי) ולעיתים מדובר בקשיים נקודתיים (איך להתמודד עם "יציאה מהארון" של הילד? כיצד לשמר את הקשר הזוגי עם לידת הילד הראשון?).

כאשר מדובר בקשיים ממושכים המשפיעים על היבטי חיים רבים או בבעיות נפשיות/רגשיות, מוטב לפנות לטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי אשר מספק מסגרת טיפולית מקיפה ומעמיקה: פסיכולוגים ופסיכיאטריים הם בעלי ידע בתחום בריאות הנפש וכלים המאפשרים להם לאבחן ולטפל באופן יסודי ומעמיק בקשיי המטופל.

כאשר מדובר בקושי ממוקד וספציפי, ניתן להיעזר בייעוץ טיפולי: ייעוץ אשר ניתן ע"י אנשי מקצוע שונים (אנשי חינוך, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים וכן הלאה). יועץ זה יספק מידע, ידריך ויכוון בהתמודדות עם הקושי.

בפועל, ההבחנה מתי כדאי לפנות לייעוץ טיפולי ומתי לטיפול אינה חד משמעית: קושי אשר מביא אדם לפנות לטיפול עשוי להוות טריגר לקשיים מעמיקים יותר. כך, למשל, עשויה אישה לפנות לייעוץ בהקשר לקושי בהצבת גבולות לילדיה, כאשר למעשה קושי זה נובע מדיכאון ממושך ותחושת חוסר ערך. במרבית המקרים מומלץ לפנות לפסיכולוג אשר יאבחן את הקושי וימליץ על המשך הטיפול בהתאם.

  רופאים בתחום

  יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
  ד"ר אביטל גלאובך רופאה מומחית ברפואה אסתטית , מומחית ברפואת נשים, פתולוגיה צוואר הרחם, פוריות
  קראו עליי עוד
  יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
  ד"ר נסיה לנג פרנקו
  4.9
  ( 43 חוות דעת )
  "ד"ר נסיה לנג היא רופאה מדהימה, מקצועית ומלאת רגישות. אני נוסעת אליה מרחוק כי אין כמוהה- שילוב של מקצועיות שיא ואנושיות מדהימה. תודה על האפשרות להיות מטופלת שלה."
  קראו עליי עוד
  נוירולוגיה
  ד"ר ורד ליבנה
  5.0
  ( 7 חוות דעת )
  "לדר' ליבנה הגענו בהמלצת רופא המשפחה לאחר שהיה בהרצאה של דר' ליבנה לרופאים בקהילה. הרופאה הקדישה לי ולביתי (בת 18) את כל הזמן הנחוץ (כמעט שעה), בדקה את כל המסמכים שהבאנו עוד בזמן הביקור, הפנתה את ביתי לעוד בדיקה נוספת - מבחן MOXO (לא כלול בסל) ונתנה לנו את המייל הפרטי שנשלח לה את תוצאות הבדיקה בשביל שתפענח אותה. עוד אציין שבהמשך גם קיבלנו הקלות למבחן הפסיכומטרי. אני רוצה להודות לדר' ליבנה וממליץ עליה בחום."
  קראו עליי עוד

  מאמרים בנושא ייעוץ טיפולי

  סוכרת בביקיני: מיס איידהו מתגאה במשאבה שלה
  סוכרת בביקיני: מיס איידהו מתגאה במשאבה שלה
  אמילי האודי, מערכת אינפומד מאת: אמילי האודי, מערכת אינפומד 24/07/2014

  לאחרונה הופצה תמונה ויראלית של סיירה סנדיסון, זוכת תחרות היופי במדינת איידהו, ארה"ב, עולה לבמה בגאווה כשהיא לבושה ב... לכתבה המלאה

  חובה לדעת: מהן הסכנות של שימוש לא נכון באנטיביוטיקה
  חובה לדעת: מהן הסכנות של שימוש לא נכון באנטיביוטיקה
  מירי קליין, מערכת אינפומד מאת: מירי קליין, מערכת אינפומד 19/10/2015

  נוטלים שתי מנות במקום השלוש שהרופא רשם? לוקחים כדור בצהריים במקום בבוקר? שימוש לא נכון באנטיביוטיקה עלול לגרום לסכנ... לכתבה המלאה

  באנר הצטרפות

  רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

  שווה לך להצטרף!
  youtube ערוץ הוידאו של
  Infomed
  הפייסבוק
  שלנו
  instagram האינסטגרם
  שלנו