דלג לתוכן

ייעוץ טיפולי (Therapeutic Consultation)

1 דקות קריאה

בעיות זוגיות, קשיי הסתגלות לשינויים, דילמות בהורות וכן הלאה ליוו את האדם מאז ומתמיד. בהתאם, פיתחו חברות רבות מערכות ייעוץ ותמיכה שונות, כמרים בנצרות, "זקני השבט" בחלק מהחברות האפריקאיות ועוד.

גם בחברה המודרנית רבים נזקקים לייעוץ והכוונה במגוון נושאים. לעיתים, הקשיים הללו קשורים לבעיות רגשיות או נפשיות מקיפות (כגון דיכאון, קושי ממושך במציאת קשר זוגי) ולעיתים מדובר בקשיים נקודתיים (איך להתמודד עם "יציאה מהארון" של הילד? כיצד לשמר את הקשר הזוגי עם לידת הילד הראשון?).

כאשר מדובר בקשיים ממושכים המשפיעים על היבטי חיים רבים או בבעיות נפשיות/רגשיות, מוטב לפנות לטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי אשר מספק מסגרת טיפולית מקיפה ומעמיקה: פסיכולוגים ופסיכיאטריים הם בעלי ידע בתחום בריאות הנפש וכלים המאפשרים להם לאבחן ולטפל באופן יסודי ומעמיק בקשיי המטופל.

כאשר מדובר בקושי ממוקד וספציפי, ניתן להיעזר בייעוץ טיפולי: ייעוץ אשר ניתן ע"י אנשי מקצוע שונים (אנשי חינוך, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים וכן הלאה). יועץ זה יספק מידע, ידריך ויכוון בהתמודדות עם הקושי.

בפועל, ההבחנה מתי כדאי לפנות לייעוץ טיפולי ומתי לטיפול אינה חד משמעית: קושי אשר מביא אדם לפנות לטיפול עשוי להוות טריגר לקשיים מעמיקים יותר. כך, למשל, עשויה אישה לפנות לייעוץ בהקשר לקושי בהצבת גבולות לילדיה, כאשר למעשה קושי זה נובע מדיכאון ממושך ותחושת חוסר ערך. במרבית המקרים מומלץ לפנות לפסיכולוג אשר יאבחן את הקושי וימליץ על המשך הטיפול בהתאם.
רופאים בתחום
ד"ר ביאדר בלאל
ד"ר ביאדר בלאל כירורגיה פלסטית
ד"ר רם איתן
ד"ר רם איתן יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
פרופ' לואיס שנקמן
פרופ' לואיס שנקמן פנימית

מאמרים בנושא ייעוץ טיפולי

סוכרת בביקיני: מיס איידהו מתגאה במשאבה שלה
סוכרת בביקיני: מיס איידהו מתגאה במשאבה שלה
אמילי האודי, מערכת אינפומד מאת: אמילי האודי, מערכת אינפומד 24/07/2014

לאחרונה הופצה תמונה ויראלית של סיירה סנדיסון, זוכת תחרות היופי במדינת איידהו, ארה"ב, עולה לבמה בגאווה כשהיא לבושה ב... לכתבה המלאה

חובה לדעת: מהן הסכנות של שימוש לא נכון באנטיביוטיקה
חובה לדעת: מהן הסכנות של שימוש לא נכון באנטיביוטיקה
מירי קליין, מערכת אינפומד מאת: מירי קליין, מערכת אינפומד 19/10/2015

נוטלים שתי מנות במקום השלוש שהרופא רשם? לוקחים כדור בצהריים במקום בבוקר? שימוש לא נכון באנטיביוטיקה עלול לגרום לסכנ... לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו