דלג לתוכן

טיפול בהיפנוזה (Hypnosis)

Hypnosis

מתאים לטיפול ב:

 • כאב בבית החזה שמקורו אינו בלב
 • הפרעת זהות דיסוציאטיבית
המומחים של Infomed מסבירים:
היפנוזה מאפשרת לאדם למקד את הקשב שלו באופן בררני כלפי עצמו, או כלפי סוגסטיות (קבלת רעיונות מבלי להעביר עליהן ביקורת הגיונית) הניתנות לו, עד כדי קבלת המציאות כפי שמוצגת לו על ידי אדם אחר ("המהפנט").

היכולת המוגברת להיענות לסוגסטיות מאפשרת להפיק תופעות שהיו סמויות ואשר דרכן ניתן לשנות את תפקודי המערכות השונות של האדם, נפשיות וגופניות כאחת. בין התופעות נזכיר הרפיה ורגיעה, יכולת לשינויים במערכות הפיזיולוגיות, שליטה בתחושת הכאב, העצמת הדמיון, רענון הזיכרון, נסיגה בזמן ובגיל, העלאת אירועים מודחקים למודעות ועוד.

בניגוד לדעות הרווחות בציבור, היפנוזה אינה מצב של תרדמה, או חוסר הכרה, או אובדן שליטה ואף לא מצב שבו אדם "חזק" שולט באדם אחר. כמו כן, היא אינה מעידה על "חולשה" באישיות המהופנט.

ההיפנוזה יכולה להתרחש באופן עצמוני או במתכוון על ידי האדם עצמו, לרוב, באמצעות אדם אחר (על ידי קשר בין-אישי או באמצעים אודיו-ויזואלים). היכולת להתהפנט קשורה כנראה לכישרון מלידה (ולהניעה) של האדם לחוות את החוויה ההיפנוטית, לכן היא שונה מאדם לאדם ובאדם עצמו במצבים שונים. נציין שבכל מצב היפנוטי, ישמור האדם על מערכת ערכיו ועל האמונות הפנימיות שלו, ולא יעשה דבר המנוגד להן. לרוב, יזכור האדם חוויות שעבר בהיותו בהיפנוזה.
היפנוזה היא כלי עזר טיפולי רב עוצמה בידי אנשי מקצוע בתחומי הרפואה, רפואת שיניים ופסיכולוגיה. עקב הכשרתם, השימוש בהיפנוזה על ידם, לרוב, נטול סכנות. רק לעיתים רחוקות ייתכנו השלכות, כמו מצבי רוח ומתח, מיחושים ושחרור רגשי עצמוני של חוויות מן העבר. מטפל מיומן יודע להתמודד בכגון אלה, או להשתמש בהשלכות במהלך טיפול.

ניצול ההיפנוזה על ידי מהפנטים בדרנים ו"מטפלים" הדיוטות יצר רושם מוטעה על ההיפנוזה כתופעה על-טבעית השייכת לעולם של מסתורין ומגיה. שימוש זה, גרם לא פעם לסיבוכים בריאותיים שדרשו התערבות טיפולית רפואית-פסיכיאטרית. מסיבה זו ב-1984 חוקק בישראל חוק האוסר שימוש בהיפנוזה למטרות בידור. החוק מתיר את העיסוק בה רק למומחים בהיפנוזה: רופאים, רופאי שיניים ופסיכולוגים שעברו הכשרה מתאימה וקיבלו רישיון ממשרד הבריאות לעסוק בהיפנוזה.

  רופאים בתחום

  עיניים
  ד"ר אסף פרימן מנהל שירות הקרנית בבית חולים מאיר
  קראו עליי עודלקביעת תור
  יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
  ד"ר דוד מילאטינר מומחה לרפואת נשים וכירורגיה גינקולוגית
  קראו עליי עוד
  נוירולוגיה
  ד"ר אסתר גנלין - כהן רופאה בכירה, מנהלת המרפאה לטיפול במחלות נוירואימונולוגיות, המכון לנוירולוגיה, בית חולים שניידר.
  קראו עליי עודלקביעת תור

  המומחים של Infomed ממליצים לקרוא:

  מאמרים בנושא טיפול בהיפנוזה

  מעי רגיז: איך מרגיעים אותו?
  מעי רגיז: איך מרגיעים אותו?
  ברק מידן, מערכת אינפומד מאת: ברק מידן, מערכת אינפומד 18/03/2014

  תסמונת המעי הרגיז היא הפרעה נפוצה ביותר המתבטאת בשלשולים, נפיחות, גזים, כאבי בטן והרגשה כללית רעה. הטיפול בתסמונת כ... לכתבה המלאה

  פתרון קסם? מה חשוב שתדעו על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים
  פתרון קסם? מה חשוב שתדעו על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים
  ד"ר ערן גבע מאת: ד"ר ערן גבע 03/12/2015

  התרחיש הבא מוכר לכל הורה: הילד זקוק לטיפול שיניים, מפלס החרדה מרקיע שחקים – והוא מופנה לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מ... לכתבה המלאה

  באנר הצטרפות

  רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

  שווה לך להצטרף!
  youtube ערוץ הוידאו של
  Infomed
  הפייסבוק
  שלנו
  instagram האינסטגרם
  שלנו