דלג לתוכן

הידרותרפיה (Hydrotherapy, Hydropathy)

ערוץ האורתופדיה
1 דקות קריאה

הידרותרפיה היא שיטת טיפול גופנית המתבצעת במים ומתבססת על התכונות המיוחדות הקיימות במים. הטיפול מתבצע בבריכות שחייה ייעודיות ע"י מטפל מוסמך. מקור השם הידרותרפיה הוא מיוונית: הידרו = מים, תרפיה = טיפול.

הידרותרפיה מתבססת בין היתר על כך שמים מסוגלים לשנות את זרימת הדם בגוף. מים קרים לדוגמא, גורמים לכיווץ של כלי הדם, מה שמפחית את זרימת הדם לאזורים מסוימים וגורם להקלה במצבים דלקתיים. בנוסף, מים קרים גורמים לכך שהדם מנותב יותר לאיברים הפנימיים וכך תפקודם משתפר. מים חמים לעומת זאת, מרחיבים את כלי הדם וגורמים לזרימה מוגברת של דם אל עבר העור והשרירים, מה שמקל על נוקשות בהם. 

קיימים סוגים שונים של הידרותרפיה המתאימים לטיפול במצבים בריאותיים שונים ומגוונים.  הטיפולים מחולקים לטיפולים שהם חלק משיקום אורתופדי או נוירולוגי, ולטיפולים רגשיים. במסגרת טיפולים שיקומיים, ניתן להיעזר בהידרותרפיה לשיקום לאחר שברים או ניתוחים שונים. במסגרת הטיפולים הרגשיים, ניתן להיעזר בהידרותרפיה כחלק מהטיפול בילדים עם בעיות התפתחותיות שונות, ילדים עם בעיות קשב וריכוז, בעיות בוויסות חושי, בעיות בדימוי העצמי וילדים על הרצף האוטיסטי

שאלות מתוך פורום כאבים בכתף ובמרפק

בניהולו של ד"ר ירון סלע
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו