דלג לתוכן

הפרעה בוויסות החושי מסוג תת-רגישות

Sensory Regulation Disorder- Hyposensitive/Underresponsive Type
המומחים של Infomed מסבירים:

תת רגישות בויסות החושי היא אחת ההפרעות בוויסות החושי. ילדים הסובלים מהפרעה זו חווים גירויים חושיים שונים בעוצמה פחותה מהרגיל, וזקוקים לגירויים בעוצמה גבוהה על מנת לחוש ולהגיב. לרוב מדובר בילדים שקטים ומכונסים, הנראים אדישים, מנותקים, עייפים או עצובים ואינם מתעניינים בסביבתם. חזות זו משקפת חוסר יכולת להגיע לעוררות חושית המייצרת תגובה ורצון לאינטראקציה עם האחר. ילד עם הפרעה זו לא ירגיש אם פניו מלוכלכים בבוץ או בנזלת, לא יגיב לפונים אליו או לקולות סביבו (למרות שאינו סובל מבעיית שמיעה) וסף הרגישות שלו לכאב יהיה גבוה.

מבחינה מוטורית, ילדים אלו יאופיינו בתנועה איטית, כבדה ומסורבלת, עם נטייה לדפוסי תנועה ומשחק חזרתיים ומצומצמים, כגון התנדנדויות או קפיצות. כתוצאה מתת-תגובתיות למגע וקושי בתפיסה של מיקום הגוף ותנועתו בחלל, תפיסת הגוף ותכנון התנועה שלהם יהיו לקויים.

באבחנה של הפרעה בוויסות החושי מסוג תת-רגישות יש לבדוק שלא מדובר בהפרעת התפתחות נרחבת מסוג כלשהו, מהפרעת דיכאון או מהפרעת חרדה.

  המומחים שלנו לאבחון וילדים

  נוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד
  ד"ר יאיר ווליוביץ נוירולוג ילדים ומומחה להתפתחות הילד
  קראו עליי עוד
  פסיכיאטריה ילדים ונוער
  ד"ר עודד מרום מומחה בפסיכיאטריה של ילדים ונוער
  קראו עליי עוד
  כירורגיה
  ד"ר רפאל אלון
  5.0
  ( 5 חוות דעת )
  "הגעתי אל ד״ר אלון אחרי חודשים לא קלים ועם כאבים חמורים בגלל פיסורה שלא הגיבה לטיפול המסורתי, בהמלצת פרקטולוג שאצלו טופלתי ושאינו מנתח עוד. דר׳ אלון ברגישותו הרבה הבין את סבלי ודאג לי לשיבוץ מהיר לניתוח. באווירה נעימה, בביטחון ובחיוך, ענה על שאלותי ונסך בי בטחון לקראת הניתוח. ממליצה מאד!"
  קראו עליי עוד
  לכל המומחים שלנו לאבחון וילדים>
  באנר הצטרפות

  רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

  שווה לך להצטרף!
  youtube ערוץ הוידאו של
  Infomed
  הפייסבוק
  שלנו
  instagram האינסטגרם
  שלנו