דלג לתוכן

אוטיזם

Autism
המומחים של Infomed מסבירים:

אוטיזם היא אחת ההפרעות השייכות לקבוצה של הפרעות התפתחותיות המכונות בשפה הרפואית הפרעות בספקטרום האוטיסטי (Autism Spectrum Disorder – ASD).  המצב מאופיין בהפרעות התפתחותיות נוירולוגיות  המופיעות בגיל הינקות – לרוב עוד בטרם מלאו לילד 3 שנים. 

כיום, ההפרדה שהייתה קיימת בין אוטיזם להפרעות השייכות לספקטרום האוטיסטי כמו תסמונת אספרגר, על-פי ספר האבחנות הפסיכיאטריות (DSM-5) - לא קיימת יותר, ומקובל להתייחס לכל המחלות כאל "הפרעה בספקטרום האוטיסטי". 

למרות שרמת החומרה והתסמינים משתנים ממקרה למקרה, כל הפרעות של אוטיזם משפיעות על יכולתו של הילד לפתח תקשורת ויחסי גומלין עם הסובבים אותו.

ההערכה גורסת כי שישה ילדים מתוך 1,000 בארצות הברית סובלים ממצב של אוטיזם – ומספר המקרים המאובחנים עולה בהתמדה. לא ברור עדיין אם עלייה זו היא פועל יוצא מאיתור ודיווח יעיל יותר של המקרים, מעלייה ממשית במספרם, או כפועל יוצא של שניהם גם יחדיו.

ידיים של ילד ושל מטפלת באוטיזם מחזיקות קובייה צבעונית

מה שברור הוא שלמרות שאין כיום בנמצא ריפוי למצב של אוטיזם, טיפול אינטנסיבי ומקודם ככל האפשר יכולים להוביל לשינוי משמעותי בחייהם של הילדים הסובלים מהפרעה זו.

ילדים הסובלים ממצב של אוטיזם יחוו קשיים בשלושה תחומים התפתחותיים עיקריים: יחסי גומלין חברתיים, שפה והתנהגות. מכיוון שהתסמינים של אוטיזם שונים מאוד ממקרה למקרה, שני ילדים אשר קיבלו את אותה האבחנה הרפואית יתנהגו בצורות שונות מאוד ויהיו בעלי מיומנויות שונות לחלוטין. 

אולם, במרבית המקרים, מקרי האוטיזם החמורים ביותר מאופיינים על ידי חוסר יכולת מוחלטת לתקשר או להיות ביחסי גומלין עם בני אדם אחרים.

מרבית הילדים יראו תסמינים של אוטיזם כבר בגיל הינקות. ילדים אחרים יתפתחו בצורה רגילה לחלוטין במשך החודשים או השנים הראשונות לחייהם, אך יהפכו לפתע מסוגרים בעצמם, תוקפניים או שהם יאבדו את מיומנויות השפה שכבר הספיקו לצבור עד כה.  

המומחים שלנו לנוירולוגיה וילדים

לכל המומחים שלנו לנוירולוגיה וילדים>

המומחים של Infomed עונים על שאלות:

מאמרים בנושא אוטיזם

אוטיזם: אלה הם התסמינים שיכולים להעלות חשד
אוטיזם: אלה הם התסמינים שיכולים להעלות חשד
ד"ר מיכאל ינקו מאת: ד"ר מיכאל ינקו 25/04/2022

למה גורם אוטיזם, האם מדובר בכמה הפרעות שונות או בהפרעה אחת המתבטאת במגוון דרגות חומרה, אילו תסמינים יכולים להעלות ח... לכתבה המלאה

איך מקבלים אישור לקנאביס רפואי? המדריך המלא
איך מקבלים אישור לקנאביס רפואי? המדריך המלא
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 02/12/2021
  • חסות

מי זכאי לרישיון לקנאביס רפואי, אילו רופאים מנפיקים את הרישיון ואיפה קונים את החומר שהרופאים המליצו עליו? התשובות, נ... לכתבה המלאה

שאלות מתוך פורום אוטיזם

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו