דלג לתוכן

תופעות לוואי של ריטלין

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 31/03/2009 תאריך עדכון: 01/10/2013
1 דקות קריאה

שאלה:

אני בת 23. אובחנתי לא מזמן על ידי פסיכיאטרית כסובלת מ- ADD. ניסיתי כבר כמה סוגים ומינונים של ריטלין. אתמול והיום לקחתי LA 40 מ"ג (אני שוקלת 50 ק"ג), וגם אתמול וגם היום היו לי כאבים בזרוע השמאלית מתחת לכתף, בעיקר בשעתיים האחרונות של השפעת

תשובה:

התופעה שאת מתארת יכולה להיות קשורה לטיפול התרופתי, או לתופעות גופניות, או לתופעות נפשיות שאינן קשורות לטיפול (כגון כאבי שרירים לאחר מאמץ, כאב גופני שמקורו בחרדה ועוד). התופעה יכולה להיות קשורה למצב של מינון יתר, והמינון שאת נוטלת הוא די גבוה, אבל על מנת לדעת אם זהו מינון יתר יש להכיר את ההיסטוריה של בעיית הקשב שלך, ואת ההיסטוריה של התגובה שלך לתכשירי ריטלין אחרים, אותם את כותבת שניסית בעבר. בכל אופן, אם התופעה של כאבים חוזרת, אני ממליצה לך להיבדק על ידי רופא המשפחה כדי לשלול את קיומה של בעיה גופנית הדורשת טיפול. כדאי לעשות הפסקה של כמה ימים עם הריטלין ולבדוק איך את מרגישה, ואחר כך לנסות לחזור לריטלין ולבדוק אם התופעה של הכאב מופיעה שוב, ואם היא הופעתה קשורה לנטילת הריטלין. בברכה, ד"ר איילת אביטל-מגן - פסיכיאטרית

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
ד"ר שגיא הרנוף
ד"ר שגיא הרנוף נוירוכירורגיה
ד"ר תמר פדות קלויזמן
ד"ר תמר פדות קלויזמן עיניים
ד"ר אולג לוי
ד"ר אולג לוי אורולוגיה
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו