אקטרופיון ( Blepharoplasty ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום עיניים


מטרה הניתוח

המטרה העיקרית של ניתוח אקטרופיון הוא מתיחת עפעפיים לצורכי שיפור המראה הקוסמטי של העיניים. אולם אצל חלק מן המבוגרים יותר, עור נפול ומיותר סביב העיניים יכול לחגיע לממדים כאלה עד שהוא מגביל את שדה הראייה. במקרים אלה, מתיחת העפעפיים משרתת מטרה תכליתית יותר.אבחון \ הכנה

לפני ביצוע ניתוח אקטרופיון, מנתח יוודא אם המטופל הוא מועמד מתאים לטיפול. היסטוריה רפואית מקיפה היא חלק חשוב מבדיקה זו. המנתח ירצה לדעת על כל היסטוריה שאולי קיימת של מחלות בבלוטת התריס, יתר לחץ דם או בעיות עיניים, שעלולות להגביר את הסיכון לסיבוכים. 

קודם לניתוח אקטרופיון , נפגשים המנתחים והמועמדים לדון בהליך, להבהיר את התוצאות המצופות, ולשוחח על בעיות שעלולות לקרות. ציפיות מציאותיות הן עניין חשוב בכל הליך קוסמטי. 

אנשים ילמדו במהלך השיחות הללו, לדוגמא, שעל עף שמתיחת עפעפיים יכולה לשפר את מראה העפעף, הרי שהליכים נוספים, כגון קילוף כימי, יידרשו כדי להפחית את הקמטים סביב העין. ישנם מנתחים הרושמים ויטמין C וויטמין K למשך 10 ימים קודם לניתוח מתוך אמונה כי הדבר מסייע לתהליך ההחלמה. 

המועמדים לניתוח אקטרופיון גם מצווים להפסיק לעשן בשבועות שלפני ואחרי ההליך, ולהימנע משימוש באלכוהול או באספירין.

סיכונים של ניתוח אקטרופיון

כמו כל הליך קוסמטי, מתיחת עפעפיים באמצעות ניתוח אקטרופיון  יכולה להוביל לזיהום ולצלקות. טיפול טוב בפצע לאחר הניתוח יכול למזער את הסיכונים הללו. במקרים בהם מוסר יותר מדי עור מן העפעפיים, אנשים עלולים לחוות קשיים בעצימת העיניים. 

תסמונת העין היבשה עלולה להתפתח, דבר שיצריך שימוש בדמעות מלאכותיות ללחלוח העין. בסיבוך נדיר, המכונה המטומה של עצב הראייה, נוצר כיס של דם נוצר מאחורי האישון.

לחץ כאן לייעוץ חינם עם מומחה בנושאי עיניים ועפעפיים >>>
מומחים
פורומים ניתוחי אף

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אשמח לפניות בפרטי נעמה 31/07/2020 09:17
  • מתכננת ניתוח אף ומתלבטת בין כמה רופאים, שמעתי ביקורות לכאן ולכאן על כל אחד מהם אך הבנתי שלכל מנתח יש מקרים פחות מוצלחים. בכל אופן אשמח לתת את מספ הנייד שלי ולשמוע חוות דעת מכאלה שמכירים מקרוב ויכולים להמליץ או להיפך. לא מצאתי אף פלטפורמה שבה ניתן להתייעץ ולשמוע חוות דעת על מנתחים שונים

  • + הוסף תגובה
הרמת קצה האף בלייזר שחר 26/07/2020 15:00
  • היי שמעתי על השיטה של הרמת אף בלייזר הם עושים זאת במרפאת נרקיסיה, רציתי לשמוע האם זה מסרטן ? כי הלייזר חודר מאוד עמוק. והאם בתור מנתח אף אתה מכיר את השיטה ויכול להעיד האם אכן זה עושה שינוי? האם יש סיכוי גדול לא-סימטריה או צלקות? אני מעוניינת בשינוי מזערי באף, לא רוצה ניתוח ולא רוצה למלא אותו משום שזו אינה הבעיה, רק רוצה להרים את קצה האף, אודה לתשובה בנושא

  • + הוסף תגובה
ניתוח אף מתקן דני 24/07/2020 15:34
  • האם ניתן להשתיל סחוסים בחלק התחתון .בניתוח הראשון הסירו חלק

  • + הוסף תגובה
ניתן ד"ר יעקב בר 26/07/2020 06:25
  • צריך מקור לאותם סחוסים. אם המחיצה קיימת, ניתן לקחת מהמחיצה, ואם לא, מאוזן או צלע.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!