אקטרופיון ( Blepharoplasty ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום עיניים


מטרה הניתוח

המטרה העיקרית של ניתוח אקטרופיון הוא מתיחת עפעפיים לצורכי שיפור המראה הקוסמטי של העיניים. אולם אצל חלק מן המבוגרים יותר, עור נפול ומיותר סביב העיניים יכול לחגיע לממדים כאלה עד שהוא מגביל את שדה הראייה. במקרים אלה, מתיחת העפעפיים משרתת מטרה תכליתית יותר.אבחון \ הכנה

לפני ביצוע ניתוח אקטרופיון, מנתח יוודא אם המטופל הוא מועמד מתאים לטיפול. היסטוריה רפואית מקיפה היא חלק חשוב מבדיקה זו. המנתח ירצה לדעת על כל היסטוריה שאולי קיימת של מחלות בבלוטת התריס, יתר לחץ דם או בעיות עיניים, שעלולות להגביר את הסיכון לסיבוכים. 

קודם לניתוח אקטרופיון , נפגשים המנתחים והמועמדים לדון בהליך, להבהיר את התוצאות המצופות, ולשוחח על בעיות שעלולות לקרות. ציפיות מציאותיות הן עניין חשוב בכל הליך קוסמטי. 

אנשים ילמדו במהלך השיחות הללו, לדוגמא, שעל עף שמתיחת עפעפיים יכולה לשפר את מראה העפעף, הרי שהליכים נוספים, כגון קילוף כימי, יידרשו כדי להפחית את הקמטים סביב העין. ישנם מנתחים הרושמים ויטמין C וויטמין K למשך 10 ימים קודם לניתוח מתוך אמונה כי הדבר מסייע לתהליך ההחלמה. 

המועמדים לניתוח אקטרופיון גם מצווים להפסיק לעשן בשבועות שלפני ואחרי ההליך, ולהימנע משימוש באלכוהול או באספירין.

סיכונים של ניתוח אקטרופיון

כמו כל הליך קוסמטי, מתיחת עפעפיים באמצעות ניתוח אקטרופיון  יכולה להוביל לזיהום ולצלקות. טיפול טוב בפצע לאחר הניתוח יכול למזער את הסיכונים הללו. במקרים בהם מוסר יותר מדי עור מן העפעפיים, אנשים עלולים לחוות קשיים בעצימת העיניים. 

תסמונת העין היבשה עלולה להתפתח, דבר שיצריך שימוש בדמעות מלאכותיות ללחלוח העין. בסיבוך נדיר, המכונה המטומה של עצב הראייה, נוצר כיס של דם נוצר מאחורי האישון.

לחץ כאן לייעוץ חינם עם מומחה בנושאי עיניים ועפעפיים >>>
מומחים
פורומים סרטן העור וניתוחי מוז (מוס)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
החלמה מניתוח מוז מאיה 24/11/2020 13:45
  • האם לאחר ניתוח מוז (בקצה האף) יש זמן מסויים בו לא מומלץ לצאת מהבית מטעמי סטריליות? ואם כן, אז כמה זמן מומלץ להישאר בבית? והאם ביציאה מהבית ניתן יהיה לשים פלסטר שרק השוליים שלו יוצמדו לנחיריים ואילו החלק האמצעי שלו יהיה במרווח ולא יבוא במגע עם פצע הניתוח?

  • + הוסף תגובה
יציאה מהבית ד"ר עופר ארנון 24/11/2020 15:38
  • לאחר ניתוח, הפצע הניתוחי חבוש, אין מניעה לצאת מהבית. רפואה שלמה

  • + הוסף תגובה
תודה רבה עבור המענה מאיה 25/11/2020 12:42
ניתוח מוס באף יאיר 11/11/2020 07:21
  • אתמול עברתי אצלך בברזילי ניתוח מוס באף בשלב אחד. אבחנה solar elastosis הפצע הושאר לריפוי משני בלילה שמתי לב שהחבישה משחררת נוזל מימי שקוף כאילו מים שאלתי: האם התחבושת ספוגה בנוזל מימי והאם לאחר המקלחת היומית אסור לנגב את האף ולמרוח את המשחה על אף רטוב?

  • + הוסף תגובה
רחצה לאחר ניתוח ד"ר עופר ארנון 23/11/2020 14:20
משחת אמלה לפני ניתוח מוז מאיה 11/11/2020 10:31
  • שלום, האם ניתן למרוח משחת אמלה לפני ביצוע ניתוח מוז, על מנת למזער את כאב זריקות ההרדמה? ואם כן, אז האם ניתן למרוח ישירות על הגידול וכמה זמן יש למרות לפני הניתוח? תודה

  • + הוסף תגובה
אמלה לפני ניתוח ד"ר עופר ארנון 23/11/2020 14:18

הצטרפו לאינדקס הרופאים!