דלג לתוכן

אימון קריירה (Career Coaching)

Career Coaching
המומחים של Infomed מסבירים:

קריירה. כמה זמן ואנרגיה היא שואבת מחיינו כיום, בחברה המודרנית. הקריירה בה אנחנו בוחרים כבר מזמן אינה רק מקור פרנסה שנועד לספק את צרכינו החומריים, אלא סמל סטטוס, ייעוד ומקום בו אנו יוצרים קשרים חברתיים ומבלים כשליש מהיום (במקרה הטוב). באופן טבעי, המקום המשמעותי שממלא התחום התעסקותי בחיינו, מביא רבים מאיתנו לחתור להשגת קריירה מצליחה, מספקת ומשמעותית יותר. אימון קריירה הוא שיטת ייעוץ אשר פותחה במטרה לסייע בהגשמת יעדים אלו.

למי ומתי?

אימון הוא תהליך ייעוצי קצוב בזמן, אשר מטרתו לסייע למתאמן להגשים יעדים שהציב לעצמו בהיבטי החיים השונים. ישנם מגוון סוגי אימונים שונים, למשל, אימון זוגי, אימון קשב וריכוז, אימון בריאות ועוד. אימון קריירה הוא סוג אימון ספיציפי אשר מכוון לסייע למתאמן בתחומים שונים הנוגעים להיבט התעסוקתי בחייו.

אימון קריירה יכול להתאים לך במקרים הבאים:

• את/ה מעוניינ/ת בשינוי קריירה אך מתקשה לעשות את ה"צעד הראשון".
• את/ה עומד/ת בפני שינוי במסגרת הקריירה שבחרת: פתיחת עסק או הרחבתו, מעבר מעבודה כשכיר/ה לעבודה כעצמאי/ת, קבלת תפקיד ניהולי וכו'.
• אינך מרוצה מהישגיך ואת/ה חש/ה שיש לך פוטנציאל לביצועים והישגים גבוהים יותר.
• נוצר בחייך מצב של חוסר איזון בין קריירה לחיים הפרטיים/משפחתיים: העבודה באה על חשבון מציאת זוגיות, משפחה וכד'. או לחלופין- שקעת בחיים המשפחתיים ואת/ה מתקשה להתחיל או לחזור לקריירה שלך.
• את/ה מרגיש/ה שחסרות לך מיומנויות שיכלו לשפר את תפקודך או תנאיך בעבודה- קשיים ביחסים בין אישיים, נטייה לדחיינות, קושי בניהול זמן, היעדר אסרטיביות וכו'.

התהליך בדרך לשינוי

אימון קריירה, בדומה לשיטות טיפוליות שונות, מבוסס על ההנחה כי הכוחות, היכולות והפתרונות לשינוי מצויים בך עצמך. במהלך תהליך האימון, המאמן יסייע לך בהגדרת מטרת העל ובזיהוי תתי יעדים אשר יקדמו אותך אל המטרה. כחלק מתהליך זה, יזוהו מכשולים הנוגעים לשיקולים חיצוניים (מחויבויות, שיקולים כלכליים, תגובות הסביבה) ולעכבות אישיות (חוסר ביטחון, היעדר אסרטיביות, חששות) והמאמן יסייע לך לאתר פתרונות ואסטרטגיות התמודדות יעילות. כמו כן, אימון קריירה יספק לך הכוונה במשימות ואתגרים ספיציפיים בדרך אל היעד, ככתיבת קורות חיים, הכנת מצגות, ניהול משא ומתן על שכר וכן הלאה.

אימון קריירה מתנהל בדרך כלל במסגרת של מפגשים שבועיים, אשר בכל אחד מהם מוגדרות המטרות לשבוע הקרוב ובמהלך השבוע ניתן לשמור על קשר באמצעות המייל או הטלפון, בכדי להתעדכן בתהליך ביצוע המשימות במטרה "לשמור את היד על הדופק".

אימון קריירה - מתאים לכל אחד?

טכניקת האימון, מיועדת לאנשים בריאים ומתפקדים אשר זקוקים ל"דחיפה", הכוונה וליווי כדי לשפר את הישגיהם האישיים. אימון קריירה אינו מהווה תחליף ליעוץ או טיפול ואינו ניתן על ידי אנשי מקצוע בעלי ידע בתחומים אלו. לכן, אימון קריירה אינו מתאים לאנשים המתמודדים עם קשיים כרוניים בתחומי חיים מקיפים, לאנשים אשר קשיי הקריירה שלהם נובעים מקשיים רגשיים (למשל, דיכאון או חרדות המשפיעים על התפקוד) או לאנשים המתמודדים עם קשיים חברתיים משמעותיים. במקרים אלו יש צורך בטיפול על ידי איש מקצוע. חשוב לדעת כי אימון קריירה עלול ליצור חוויה קשה של תסכול, החמצה וכישלון ולכן הוא אינו מומלץ למי שאינו מסוגל להתחייב לתהליך. לעיתים, אימון קריירה יוכל להתווסף לטיפול פסיכותרפי, לאחר שקשיים רגשיים מסוימים יפתרו. במידה ויש לך ספק לגבי התאמתך לאימון קריירה, מומלץ לפנות לקבלת חוות דעת לאיש מקצוע טיפולי (פסיכולוג, עובד סוציאלי קליני, פסיכותרפיסט) ורק לאחר מכן לקבל החלטה לגבי שיטת היעוץ או הטיפול המתאימה לך.

  רופאים בתחום

  רפואה אסתטית
  סיגלית רווה סיגלית רווה הינה מומחית לאסתטיקה ווולנס בעולם הבריאות והאנטיאייגינג
  קראו עליי עוד
  קרדיולוגיה
  ד"ר יונתן קוגן מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב, אסותא אשדוד, קרדיולוג מומחה במחלות לב והתמחות בהפרעות קצב
  קראו עליי עוד

  מאמרים בנושא אימון קריירה

  איזה אנשים לבחור לעבודת צוות?
  איזה אנשים לבחור לעבודת צוות?
  מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 22/09/2021

  עומדים/ות לגייס אנשים לפרויקט הבא שלכם? לפי מחקר חדש נראה שכדי להשיג את התוצאה היצירתית ביותר לעבודת צוות, יש לבחור... לכתבה המלאה

  מה אתם רוצים ואיך תשיגו זאת? המדריך לשינוי
  מה אתם רוצים ואיך תשיגו זאת? המדריך לשינוי
  ד"ר סרג'יו מרצ'בסקי, פסיכיאטר מומח מאת: ד"ר סרג'יו מרצ'בסקי, פסיכיאטר מומח 16/10/2013

  השאלה המשמעותית ביותר שעליכם לשאול עצמכם היא: "מה אני רוצה?" שאלה זו מובילה לסוג ההתנהגות שפסיכולוגים מכנים 'התנהגו... לכתבה המלאה

  באנר הצטרפות

  רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

  שווה לך להצטרף!
  youtube ערוץ הוידאו של
  Infomed
  הפייסבוק
  שלנו
  instagram האינסטגרם
  שלנו