הכירו את המחלה המסתורית שגורמת לאובדן השיער

מחלה אוטואימונית מסתורית גורמת לאנשים בגילאים שונים לאבד את השיער שלהם באופן פתאומי ופוגעת בביטחון העצמי ובאיכות החיים שלהם ללא שיעור. כיצד מזהים אותה, ממה היא נגרמת ומהן דרכי הטיפול האפשריות? הכל על אלופציה אראטה
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 10/11/2019


תארו לכם שככה פתאום באמצע החיים אתם קמים בבוקר או חופפים את הראש במקלחת וכל שיער ראשכם, במקרה הטוב, ושיערות גופכם, במקרה הרע, נושרות לפתע. תרחיש מבעית זה קרה לאלפי חולים בישראל, נשים, גברים וילדים, אשר חלו במחלה מסתורית בשם אלופציה אראטה, הקרויה בעברית גם "קרחת סגלגלה".


קראו עוד: חלף עם הרוח: 10 מיתוסים על נשירת שיער


אלופציה אראטה היא מחלה דלקתית של זקיק השערה, אשר יכולה לכלול איבוד שיער מאזורים קטנים בלבד, לרוב מאזורי הקרקפת, הזקן או הגבות. במצב המכונה אלופציה טוטליס או נשירה מאסיבית מחלקי גוף שלמים, היא נקראת גם אלופציה אוניברסליס. אף על פי שהשיער נושר, זקיק השערה אינו ניזוק ונשאר בחיים, ועל כן קיים סיכוי גדול באירוע הראשון של צמיחת שיער מחודשת בתוך שנה (80% מהחולים), אולם חלק גדול מהחולים יסבלו בעתיד מאירועים נוספים או מנשירה כרונית.מה התסמינים של אלופציה אראטה?

לרוב, המחלה מתגלה כאשר החולה, בן משפחתו או הספר מבחינים באופן מקרי בהיווצרותו של אזור חסר שיער. בעוד שלעתים חוסר השיער מלווה בתחושת עקצוץ, שריפה או כאב, ברוב המקרים אין כל תסמינים נוספים מלבד איבוד השיער. צבע העור באזור חסר השיער עשוי להיות מעט אדמומי, אך לרוב אינו שונה משאר הקרקפת. 


כמו כן, בכ-10% מחולי א"א, עשויה להיות מעורבות של הציפורניים, כאשר הממצא השכיח ביותר הינו הופעה של שקערוריות קטנות על גבי הציפורן. ברוב המקרים, הקרחות ממוקמות באזור מתוחם וקטן בקרקפת, אך המחלה יכולה לתקוף כל אזור עם שיער בגוף, כאשר הזקן והגבות מעורבים בשכיחות גבוהה יותר מיתר המקומות. מעורבות של כלל הקרקפת ולעיתים גם התקרחויות בגוף (אלופסיה טוטליס) או של כלל הגוף (אלופסה אוניברסליס) הינה נדירה.


אלפי ישראלים מגלים קרחות בראשם ולא מבינים למהממה נגרמת אלופציה אראטה?

אף על פי שאלופציה נחשבת שכיחה באופן יחסי, עד היום איש אינו יודע את הסיבה האמתית להתפרצותה. על פי הסטטיסטיקה, כ-2% מהאוכלוסייה יסבלו ממנה בשלב כלשהו במהלך חייהם, כאשר ברוב המקרים היא מופיעה לראשונה לפני גיל 20 (עד כ- 60% מהמקרים) ורק כ-20% מהחולים יתחילו לסבול מנשירת שיער לאחר גיל 40. זאת ועוד, לא נמצא הבדל בשכיחות המחלה בקרב גברים או נשים או קשר למוצא אתני כזה או אחר. עם זאת, ישנו סיכון מוגבר בקרב בני אותה המשפחה לפתח את המחלה.


עד לשנים האחרונות, הגורם למחלה לא היה ברור, ועלו סברות שונות להתפתחות המחלה, כגון לחץ נפשי, זיהומים, חיסונים ושינויים הורמונליים. בעקבות התפתחויות טכנולוגיות של השנים האחרונות, חלה התקדמות משמעותית בהבנתנו את הסיבות למחלה. כיום המחלה נחשבת כמחלת חיסון עצמי (מחלה אוטאימונית), שבה מערכת החיסון של החולה תוקפת "בטעות" את זקיקי השערה. 


כיום ידוע שבבסיס הנטייה להתפתחות המחלה עומדים גורמים גנטיים המושפעים מבעיות של המערכת החיסונית ובעיות במערכת העצבים. מחקרים שבוצעו לאחרונה מגלים כי שינויים קטנים במספר גנים, שעברו בתורשה מהאם ו/או מהאב, מעמידים את החולה בסיכון מוגבר יותר לפתח את המחלה. עם זאת, כנראה שהנוכחות של השינויים הללו בגנים בלבד אינה מספיקה, ויש צורך בגורם חיצוני נוסף על מנת לעורר את המחלה. עדיין איננו יודעים בוודאות מהם אותם שינויים, או מהו ה"טריגר" להתפתחות המחלה. 


כיצד המחלה משפיעה על אורח החיים?

על אף שהמחלה אינה מהווה סכנת חיים או משפיעה על החולה מבחינה פיזית ומבחינת תוחלת החיים, השלכותיה הנפשיות והפסיכולוגיות עלולות להיות קשות ובעלות השפעה על מגוון תחומי החיים, ולהתבטא בדיכאון או חרדה, במיוחד כשמדובר בילדים. 


בשל בורות הציבור למחלה והעובדה כי חוסר בשיער נקשר באופן כמעט מיידי למחלת הסרטן, איבוד השיער עלול לגרום ליצור בקרב החולים חוסר ביטחון רב, ניתוק הקשרים עם הסביבה, החברים והמשפחה, בעיות בלימודים, אי רצון להגיע לעבודה ועוד.


כיצד מטפלים באלופציה אראטה?

קיימות מספר אפשרויות לטפל במחלה, אך אף טיפול אינו יכול למנוע את התפרצות המחלה, או לרפא אותה לחלוטין. בין הטיפולים האפשריים ישנן משחות המכילות סטרואידים, הטובות לטיפול מקומי וניתנות לשימוש ביתי וזריקות סטרואידליות תת-עוריות לאזור חסר השיער. זריקות אלה נחשבות כיום כקו הראשון לטיפול במחלה במבוגרים ונמצאו יעילות להצמחה מחודשת של שיער, אם כי מומלצות לאזורים נקודתיים בלבד.


טיפולים נוספים הינם באמצעות מינוקסידיל כתרחיץ או כקצף, קרם אנתרלין שתפקידו ליצור תגובה דלקתית מתונה באזור המריחה, ובכך להביא לצמיחה מחודשת של שיער, ופוטותרפיה באמצעות קרינה אולטרה-סגולה באמצעות מכונות מיוחדות - טיפול בעל אחוזי הצלחה לא גבוהים. כמו כן, ניתן לשקול טיפול בסטרואידים סיסטמיים, במקרים המערבים אזורים נרחבים של הגוף, הניתנים ככדורים או בזריקה. תרופה נוספת היא הציקלוספורין, הדומה לסטרואידים ומדכאת את מערכת החיסון ולכן אינה מהווה אפשרות מועדפת לטיפול.


עם זאת, במידה והנשירה אינה מאסיבית, לעתים הטיפול הטוב ביותר הוא מעקב בלבד, בהתחשב באחוז הגבוה של צמיחת שיער ספונטנית. מעבר לכך, חשוב לתמוך בחולים מבחינה נפשית ופסיכולוגית, הן על ידי קבוצות תמיכה או בעל מקצוע, פסיכולוג או פסיכיאטר.


אחת הדרכים היעילות להקל על החולים ולהשיב את הביטחון העצמי שלהם היא חבישת פאה. כיום שוק הפאות מפותח ביותר ומציע פאות משיער אמתי, אשר נעשות בהתאמה אישית לחולה ונראות טבעיות ואותנטיות לחלוטין. "המראה האמתי של הפאה עוזר לחולים לשקם את חייהם, להתגבר על מכשולים רבים, לעבוד, ללמוד, למצוא אהבה ואף להקים משפחה". מספר דורון פסקינו, מומחה שיער ומבעלי מרכזי פתרונות השיער "דורון פסקינו - פתרונות שיער", אשר עובדים עם אוכלוסיות חולים רבות.


קראו עוד: נשירת שיער: מתי מדובר בבעיה שדורשת טיפול?


עמותת "בראש מורם" מגייסת תרומות על מנת לעזור למשפחות החולים במחלה, מפנה לטיפולים רגשיים, עוזרת ברכישת פאות ומארגנת בהתנדבות ימי פעילות ומחקר. פסקינו, אשר עובד בשיתוף פעולה עם העמותה, מספר כי נתקל במחלת האלופציה אראטה לפני כעשר שנים בערך, כשרק החל לבנות פאות המדמות שיער ראש אמתי. "באחד הימים, הגיעה לפתחנו חולה שנראתה חסרת אונים ודי מבוהלת מהמצב החדש. בנינו לה פאה שנראתה כדבר האמתי והניצוץ ושמחת החיים חזרו לעיניה באופן כמעט מיידי. מקרים כאלו מעניקים לי ולצוות עובדיי סיפוק ואושר אמתי. לראות כיצד פאה, פרי יצירתנו יכולה לשנות לאחר את החיים, להעניק חן ויופי ולהעלות את הביטחון מחדש". פורומים השתלת שיער

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מרפאות שיער nhh עופרה 30/11/2018 15:28
 • היי מישהוא מכיר את מרפאת nhh לשיער ברחובות ויכול לתת לי עליה חוות דעת? תודה

 • + הוסף תגובה
מרפאות שיער NHH נועם 29/04/2019 13:45
 • לדעתי היום הם החברה המובילה בארץ בתחום השתלות השיער, היתרון הגדול שלהם הוא שיש להם מרפאות בארץ וגם בטורקיה. אני עברתי אצלהם טיפולים בארץ לפני שטסתי להשתלה בטורקיה ושחזרתי הייתי במעקב בארץ וגם עשיתי PRP יחס מדהים, חברה מקצועיים ונחמדים מבחינת מחיר לא הכי זול אבל בהחלט שוווה היום אני כבר שנה אחרי עם תוצאות מדהימות אני ממליץ מאוד

 • + הוסף תגובה
מרפאות NHH מיכל 22/12/2019 16:52
מאוכזב nhh עארף 26/01/2020 11:00
 • אני מעוניין לתבוע את החברה, הם חייבים לי כסף ומסרבים להחזיר. מישהו רוצה להצטרף לתביעה?

 • + הוסף תגובה
אני רוצה עופרה 27/01/2020 00:17
 • אני רוצה, רק לפני זה אני רוצה לוודא שאתה לא משתף פעולה סמוי איתם. המייל שלי הוא innavig86@gmail.com

 • + הוסף תגובה
אני רחוק מזה עארף 27/01/2020 00:21
הצטרפות לקבוצה נגד NHH S 29/01/2020 22:27
 • מיכל, אם את מעוניינת להצטרף לקבוצה שלנו נגד מכון הנוכלים הזה, השאירי הודעה וגרת התקשרות אלייך.

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לתביעה מאוכזבי NHH 19/03/2020 22:59
 • מעוניינים להצטרף לתביעה עמיקם גורן Amikam.goren@gmail.com לב אפשטיין lev521@gmail.com

 • + הוסף תגובה
תביעה נגדnhh toke 30/01/2020 15:18
תביעה toke 30/01/2020 15:19
 • אני מעוניינת להצטרף לתביעה תשלחי לי הודעה במייל

 • + הוסף תגובה
מה המייל שלך? עפרה 30/01/2020 15:36
Nhh קובי 31/01/2020 00:36
 • אני עשיתי לפני חודשיים השתלה אני עדיין לא יודע מה התוצאות ולא יודע עכשיו מה לעשות לחכות או להצטרף כבר לתביעה

 • + הוסף תגובה
רכישת תוספת שיער רונית 02/08/2020 17:33
השתלת שיער לואיס 23/11/2018 11:54
 • עמה זמן מהשתלת השיער ועד לרגע שרואים צמיכה חדשה? האם השיער שצומח לאחר ההשתלה זהה לשיער שהיה בעבר?

 • + הוסף תגובה
השתלת שיער מרפאת NHH דני 25/11/2018 13:13
 • רציתי לשמוע על מרפאות שיער NHH האם שמעתם על מושתלי שיער דרכם? האם יש המלצות על המקום? האם הרופאים שעובדים איתם הם בעלי תעודות של פלסטיקאים ?ושייכים לארגון ISHRS?

 • + הוסף תגובה
Nhh יוני 22/01/2019 16:05
 • מקום זוועתי! הייתי שם בטיפולי prp הבטיחו לי דברים ולא קיימו!! ואחכ התנערו ממני במשך חודש שלם זרקו אותי מנציג לנציג חאפרים!!

 • + הוסף תגובה
מאוכזב קשות מNHH מאוכב NHH 09/03/2019 20:30
 • מחזק את דבריך ידידי - הגעתי אליהם לפגישה וברוב טיפשותי מיהרתי לחתום על חוזה והבאתי פרטים להתחלת הליך. תוך יום עסקים אחד לאחר החתימה הודעתי על ביטול עסקה. החל ממועד זה מרחו אותי כחודשיים עד שנפתרתי מהם. הטיפול ממומן על ידי גוף חיצוני (מימון ישיר במקרה הזה) והתשלומים יורדים בהו"ק. הבנתי שכבר NHH דאגו לקבל את הכספים ממימון ישיר ומפה החלה מסכת עינויים שמצד אחד מימון ישיר מנסים לחייב לי את החשבון על העסקה ומצד שני אין בכלל עסקה ואני רודף אחרי NHH שיבטלו את הכל ויחזירו את הכספים למימון ישיר ושישחררו אותי מהנטל הזה. בסופו של דבר אחרי התערבות ישירה של מימון ישיר הם קיבלו את הכספים חזרה. אני ממש לא רוצה לחשוב על מה היה קורה אם בכלל הייתי מתחיל את כל ההליך ובסוף נשאר קרח גם בכיס וגם בראש (אם כמה מצחיק שזה נשמע)

 • + הוסף תגובה
עבודה בעינים ז'אק 13/12/2019 09:19
 • הייתי במכון שלהם ברמת החייל ,תל אביב. עושים לך הצגה שאולי אתה לא מתאים להשתלה ואז עושים לך יעני בדיקה ואחרי שמלחיצים אותך, מבשרים לך שנמצאת מתאים אבל תצטרך לקנות כל מיני תכשירים שרק הם משווקים כדי להתכונן ולתמוך בתהליך ההשתלה. מלחיצים אותך ולוקחים פרטים אישיים כדי שתחתום מייד במקום. אל תתפתו !!! לא מצאתי מושתלים מרוצים שעבדו איתם. ברחתי כל עוד נפשי בי.

 • + הוסף תגובה
גמניי נפלתייי :( ירדן 30/07/2020 15:29
 • איך הצלחת לבטל את העסקה? ברגע שחותמים אז בעצם אתה בבעיה לא?

 • + הוסף תגובה
החזירו לך כסף? נפתלי 29/01/2020 10:05
 • אשמח שתצרי קשר במידה ואת רוצה לתבוע אותם edy.gadlove@gmail.com

 • + הוסף תגובה
תביעה ירדן 30/07/2020 15:36
 • היי נפתלי לצערי גמני טופלתי אצלם ושילמתי סכום אסטרונומי וכמובן שלא ראיתי שום תוצאות ברוב טיפשותי חתמתי על החוזה בהתחלה בו הם כתבו שבמידה ואתה מחליט לבטל אתה צריך לשלם סכום מסויים. לא בדיוק זוכרת. האם גם אתה חמת על החוזה והתחלת טיפול אצלם?

 • + הוסף תגובה
נגה ניר נאמן קטלה אותם לפני שבוע משה 01/12/2019 09:53
Nhh User 20/03/2019 03:44
 • תגיד איך הצלחת לקבל מהם את הכסף בחזרה כם עורך דין? שילמת להם בסוף איזה קנס??

 • + הוסף תגובה
מאוכזב nhh עארף 26/01/2020 11:01
 • אני מעוניין לתבוע את החברה, הם חייבים לי כסף ומסרבים להחזיר. מישהו רוצה להצטרף לתביעה?

 • + הוסף תגובה
תביעה הודיה 18/06/2020 14:33
 • היי, לצערי גם אני נפלתי ברשת שלהם, יותר מאשמח שנאגד את כולם ונתבע אותם יחד.

 • + הוסף תגובה
NHH מכון של נוכלים S 29/01/2020 21:55
 • עברתי טיפולים במכון NHH והפסקתי אותם באמצע מאחר ומצב השיער שלי החמיר והדרדר בעקבות הטיפולים שלהם והנזקים היו חמורים. למרות שהייתי עם עיניים דומעות כשדיברתי עם המנהל והראתי לו את מצב שערי, כמובן שלא קיבלתי שקל בחזרה מהנוכלים האלה. לכן, מי שנפגע מהמכון ולא רוצה לוותר על כספו, אנחנו מגבשים קבוצה של לקוחות שנכוו ממכון זה. מי שמעוניין שיגיב להודעה זו

 • + הוסף תגובה
תביעה עובעיענצ 29/01/2020 22:13
מי שמעוניין להצטרף לקבוצה של לקוחות שנפגעו ורומו על ידיNHH S 29/01/2020 22:17
NHH רימו אותי איציק 16/06/2020 10:00
 • חתמתי על הסכם לטיפול בפסוריזיס בקרקפת. ההסכם היה לקבלת 9 טיפולים בבית הרופאים ברחוב הברזל 11 בתל אביב. שילמתי 11,258 ש"ח, קיבלתי 3 טיפולים ואין שום הטבה. הם סגרו את המקום, לא עונים למיילים ובכל מספרי הטלפון שהם מפרסמים, מגיעים לשירות מענה שמדבר על חזרה אלי שכמובן אינה מתבצעת. דורש החזר מלא של כספי + הוצאותיי.

 • + הוסף תגובה
טלפון ידידה 17/06/2020 07:23
 • אם זה עדיין רלוונטי.... זה מס' הטלפון שלהם ברחובות 050-8093522

 • + הוסף תגובה
תביעה הודיה 18/06/2020 14:43
 • היי, אני באותה סירה כמוך, במידה ואתה שומע שמאגדים קבוצה לתביעה נגדם, אני יותר מאשמח להצטרף.

 • + הוסף תגובה
וואו מבינה אותך ממש! י 30/07/2020 15:41
 • לצערי הרב הם לא יחזירו לך שום סכום.. נוכלים!! גמני נפגעתי מהם קשו ושילמתי סכום כזה בערך.. גם בסניף ברחובות הם לא חוזרים אליך ומנתקים

 • + הוסף תגובה
תביעה הודיה 18/06/2020 14:34
 • היי, אשמח להיכנס לתביעה שאתם מארגנים. נכוותי מהם מספיק!

 • + הוסף תגובה
תביעה י 30/07/2020 15:43
 • גמני מאוד הייתי רוצה! השאלה אם זה אפשרי. לצערי בשיער אי אפשר להוכיח הם תמיד יכולים לטעון אחרת

 • + הוסף תגובה
רוצה להצטרף מייק 01/07/2020 19:17
 • היי אני גם עוד אחד שנפל ברשת שלהם מי הקבוצה שמתאגדת ?

 • + הוסף תגובה
כל כך מרתיח! ירדן 30/07/2020 15:38
הצטרפות לקבוצה ננגד NHH S 29/01/2020 22:22
 • אם אתה מעוניין להצטרף לקבוצה שמתגבשת השאר לי פרטים שלך כדי שאוכל ליצור עימך קשר

 • + הוסף תגובה
מעוניינת להצטרף לקבוצה עם תביעה נגד NHH אפרת 09/06/2020 13:10
גניבת כספי וניתוק קשר ללא נתינת הטיפולים! מיה 14/06/2020 09:43
 • ב-25/2/2020 נפגשתי לראשונה ולאחרונה !עם "טריקולוג מקצועי" שלכד אותי במקצועיות רבה,בהפחדות וזרוז אגרסיבי,לחתום על חוזה דרקוני ולשלם 14,000 שקלים עבור טיפולי ניקוי והזנת הקרקפת. מתחת לאיצטלת כותרת "הקורונה" ,לא חזרו אלי לחידוש הטיפולים עד לרגע זה,למרות שבקשתי פעמים רבות בשיחות טלפוניות עם מזכירות,לדבר עם משהו מהחבורה העסוקה של NHH. לפני כחודש NHH התחילו בפירסומים מאסיביים להשתלות שיער.פניתי אליהם בשמי השני ואכן חזר אלי אדם בשם אריה[התנגד לנקוב בשם משפחתו].כשהבין שאני מעמתת אותו עם ההתנהגות הכושלת של NHH גייס את היכולות הוורבליות המניפולטיביות והשקופות שלו וגם עבר לצורת שיח בוטה כשהוא שוכח שאני לקוחה והוא נותן שירות.שוב כמובן הובטח לי ש"יחזרו אלי בימים הקרובים"....ממש לא קרה !! כספי נגזל וזכיתי ליחס מבזה בתמורה.בתודה מיה

 • + הוסף תגובה
כנ"לל י 30/07/2020 15:46
 • התלוננתי רבות הבטיחו שיחזרו אליי ולא חזרו נוכלים נוכלים!!

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לקבוצה מתגבשת נגד NHH S 29/01/2020 22:23
 • אם הינך מעוניין להצטרף לקבוצה נגד NHH. השאר לי הודעה ודרך ליצירת קשר

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לקבוצה נגד NHH S 29/01/2020 22:25
 • אנחנו קבוצה שהתגבשה במידה ובינך מעוניין להצטרף, השאר הודעה ודרך ליצירת קשר. תודה׳

 • + הוסף תגובה
מאוכזב מ- NHH עמיקם 19/03/2020 22:54
 • עברתי לפני שנה השתלת שיער דרך NHH ומאוכזב קשות - חאפרים ברמות ת הכל מיצג שווא מעוניין לשמוע פרטים לגבי הקבוצה המתגבשת

 • + הוסף תגובה
טיפול ב NHH שלא עבד אוראל גנון 05/02/2020 17:57
 • אני מעונין להיצטרף לקבוצה נגד NHH אני עשיתי אצל להם טיפול prp והבטיחו לי שתעצור לי הנשירה ויצמח לי השעיר ובפועל רק נהיה יותר גרוע שום דבר לא ישתנה וביקשתי ממהם החזר כספי והם אומרים שבבחינתם הטיפול עבד . אני מעונין גם תיכנס לתביעה הייצוגית

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לתביעה שירה 11/04/2020 23:25
 • מעוניינת להצטרף לתביעה, עשיתי טיפולי prp ואין שום שינוי ושיפור. עלה לי הון

 • + הוסף תגובה
מעוניינת להצטרף.לתביעה שירה 11/04/2020 23:26
הצטרפות לתביעה שירה 07/05/2020 00:49
 • מעוניינת להצטרף לקבוצה שמתגבשת. הטיפול עלה לי הון ואין שום שיפור. יחס איום.

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לתביעה שירה 07/05/2020 00:51
pkxyhev אריה 19/07/2020 11:31
 • מתחבר למה שאת אומרת שמי אריה ואני בשמחה מחפש להצטרף שמי שרוצה לעשות פעולות נגד מה שקשור בעינייני פלסטיקה המספר שלי או 0532818572 אריה

 • + הוסף תגובה
pkxyhev אריה 19/07/2020 13:43
 • מתחבר למה שאת אומרת שמי אריה ואני בשמחה מחפש להצטרף שמי שרוצה לעשות פעולות נגד מה שקשור בעינייני פלסטיקה המספר שלי או 0532818572 אריה

 • + הוסף תגובה
היי שירה ירדן 30/07/2020 15:49
 • איזה טיפולים עשית? האם עשית טיפולי prp ללא זריקות אלא עם "צינורית". לטענם "טיפול חדשני" מנסה להבין האם יכול להיות שהטיפול עצמו רק מחמיר את המצב. מזוזעזעת מהם! ורוצה להיות חלק מהקבוצה שמתאגדת לתבוע אותם

 • + הוסף תגובה
נגד nhh אושר 14/05/2020 14:05
זילזול ויקו 17/05/2020 03:29
 • עברתי השתלת שיער לא רוצים לקחת אחריות על כלום צור קשר 0545516066

 • + הוסף תגובה
השתלת שיער מנחם 01/06/2020 21:40
 • כנל לא לוקחים אחריות . מבטיחים הכל לאחר מכן בורחים ממך...

 • + הוסף תגובה
תביעה נגד nHH ליאור 17/05/2020 17:53
 • אני מוכן להצטרך איתך לתביעה . הסיפור שלך הוא אחד לאחד מה שקרה לי .

 • + הוסף תגובה
תביעה קולקטיבית קןרונלה 26/05/2020 19:05
השתלת שיער מנחם 01/06/2020 21:34
 • הם עושים צחוק מהאנשים גובים סכומים גבוהים להשתלת שיער מבטיחים אחריות לכל החיים לאחר שנה הם אומרים אנחנו נפנה את התמונות לטורקיה ושם הרופא יחליט . לדבריהם אינם אחראים להשתלה אלא הרופא בטורקיה . אבל הם עשו הטעיה לכולם בכך שאינם מקבלים אחריות הטעית ציבור.

 • + הוסף תגובה
השתלת שיער מנחם 01/06/2020 21:37
 • לא מבין איך בשיטת prp ניתן להכניס חומר לקרקפת בלי הזרקות זו ממש עבודה בעניים

 • + הוסף תגובה
בדיוק!! י 30/07/2020 15:52
 • ברוב טיפשותי האמנתי לזה.. כי אמרו שיש לחץ מאוד חזק וזה חודר לקרקפת כסף שנזרק לפח! האם גם אתה עשית טיפול כזה לא דרך הזרקות?

 • + הוסף תגובה
מאוכזבת גניה 07/06/2020 22:21
בנושא השאלה שלך אני עונה לך מנסיון רב אריה 19/07/2020 11:39
 • עלתעשי לעשות שום פרוצדורה אסטטית בלי שיש לך את כל הידע בנושא ו עם תרצי לדעת אני מוכן לעזור לך ביידע הרב שיש לי

 • + הוסף תגובה
NHHתביעה דניאלה 22/07/2020 23:37
 • אני גם נפגעתי מהם. איך מצטרפים לקבוצה שמארגנת תביעה?

 • + הוסף תגובה
hair clinic - ד"ר דהאר מטמרה (Dr. Daher) מחפש מקום בארץ 15/01/2020 12:20
 • האם מישהו מכיר או עשה השתלת שיער לגבר אצל ד"ר דאהר בטמרה (ליד חיפה)? אשמח לחוות דעת

 • + הוסף תגובה
האם עשית אצלו השתלה? אני 09/07/2020 17:52
 • אשמח לדעת האם עשית השתלה את דר דהאן והאם היית מרוצנ

 • + הוסף תגובה
גם מעוניין לדעת פרטים יובל 25/07/2020 16:16

הצטרפו לאינדקס הרופאים!