דלג לתוכן

טרפנים (Terpenes)

1 דקות קריאה

טרפנים הוא החומר ממנו מפיקים שמנים אתריים, הנקראים לעתים גם שמנים ארומטיים, מצמחים שונים. בקנאביס הטרפנים מיוצרים באותו חלק של הצמח בו מיוצרים גם הקנבינואידים, והם אלו שמקנים לו את ריחו הארומטי המוכר. מעל 200 טרפנים שונים ומגוונים מיוצרים בצמח הקנאביס אולם לא ברור מה המשמעות שלהם וכיצד הם יכולים להשפיע על הפעילות הרפואית של הקנאביס.

תפקיד הטרפנים בטבע הוא למשוך לצמח חרקים מאבקים ולהגן עליו מפני מזיקים, אולם פעילותו בגוף האדם אינו ברורה. ממחקרים עולה שטרפנים משנים את האפקט של הקנבינואידים ויכולים לחדור גם אל המוח ואל מערכת העצבים. למשל, ייתכן שהם מסייעים בהגעה של THC אל אתרי היעד שלו במוח. זו אחת הסיבות לסברה שהשימוש הרפואי ב-THC מבודד עשוי שלא לתת אפקט דומה לזה של צריכה של תפרחות הצמח בשלמותן – דוגמה אפשרית לאפקט הפמליה.

רופאים בתחום
 קליניקת WEBWELLNESS טיפול ממוקד ומשולב
קליניקת WEBWELLNESS טיפול ממוקד ומשולב טיפול בכאב
ד"ר נדב אילני
ד"ר נדב אילני גסטרואנטרולוגיה
רופא בכיר במכון לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד. הדסה עין כרם ומכון הגסטרו של קופת חולים כללית בירושלים
ד"ר אסתר גנלין - כהן
ד"ר אסתר גנלין - כהן נוירולוגיה
5.0
( 8 חוות דעת )
"שלום רב,ביחד עם ד"ר גנלין עברנו חוויה מתקנת עם רופא אחר, ד"ר גנלין מאוד מקצועית, עברה על כל המידע מוסמכים, שאלונים ושאלה מלאה שאלות לדיוק, העבירה בעצמה מבדקים, נתן הסבר מלאה לתמונה מנקודה שלה, נתנה המלצות, הייתה מאוד סובלנית, מאוד קשובה, מאוד היה כייף לעבור חוויה, גילינו שאנו יכולים להיות גאים בילד שלנו, בנוסף, סיננה מיתוסים מסביב למצב של בנינו שזה היה מאוד חשוב. בקיצור, המון תודה רבה רבה ☺️"

שאלות מתוך פורום סרטן המעי הגס

בניהול ד"ר רונן ברנר
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו