דופק מתחלף (Pulsus alternans)

ראשי

תאור

דופק מתחלף הוא מצב בו קצב הדופק סדיר, אך עוצמת הדופק מתחלפת. דופק חזק יותר מתחלף עם דופק חלש יותר לסירוגין. מצב זה, נגרם על ידי ירידה קשה בתפקוד החדר השמאלי של הלב. ניתן לגלות תופעה זו, במישוש הדופק או בעת מדידת לחץ-דם כאשר נשמע קול חזק וקול חלש לסירוגין מעל לעורק.

פורומים קרדיולוגיה וצנתור לב

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אקו במאמץ אמינות הבדיקה רונן גונן 23/02/2020 15:50
  • שלום כב בן 54 לפני ארבע שנים צינתור עם השתלת סטנד. לוקח כדור קרדילוק האחרון שלקחתי 25 שעות לפני הבדיקה. לאחר שביקשתי להפסיק ללכת על ההליכון , אמרה לי הטכנאית שהגעתי ל 71% מתוך 99%. שאלותיי - האם זמן הפסקת הקרדילוק היה מבפיק , מה זה אומר על אמינות הבדיקה , ומה זה 71% ? תודה מראש ..

  • + הוסף תגובה
תשובה לרונן ד"ר גבריאל גרינברג 23/02/2020 17:14
  • רונן שלום, לא ברור לי מדוע הפסקת את הבדיקה לפני הזמן ובאיזה שלב בבדיקה המאמץ הופסק. במידה והופיעו תסמיני עייפות או כאב ברגליים שהצריך הפסקה מוקדמת כי אז ניתן לבצע את הבדיקה עם הזרקת תרופה שמדמה מאמץ. במידה והדופק לא עלה בשלב מתקדם של המאמץ יתכן ופעילות הקרדילוק קיימת למרות הפסקתו הזמנית 25 שעות טרם הבדיקה. ובכל מקרה על מנת לאפשר יהיה לפענח את הבדיקה כמו שצריך ולענות על השאלות שלשמן הופנית לבדיקה צריך להגיע לפחות ל-85-90% דופק מטרה. אנא פנה לקרדיולוג שיפנה אותך לבדיקה הרצויה בהתאם למצבך הגופני. בהצלחה

  • + הוסף תגובה
לחץ ראיתי 35 -38 נטע 23/02/2020 14:50
  • בת 47 , בריאה בד"כ עקב תלונות על כאבים עמומים בחזה בזמן המנוחה בעיקר בצעתי ארגומטריה , הולטר ואקו. ארגומטריה והולטר תקינים . בביצוע אקו בלב ב2/20 סיכום: normal systolic and diastolic left function no wall motion abnormalities normal systolic ventricular right function normal size of the cardiac chambers min.tr, min mr borderline pulmonary hypertention : pap 33-38 מאוד מודאגת מלחץ ראיתי . רופא ריאות בדק את הפונקציות של ריאות והן תקינות. אמר שצריך מעקב קרדיולוגי אחת לשנה. רופאת המשפחה אמרה שאין מה לדאוג ואין צורך בטיפול.... מה מומלץ לעשות ???

  • + הוסף תגובה
תשובה לנטע ד"ר גבריאל גרינברג 23/02/2020 15:27
  • נטע שלום, ראשית מציע להוריד את רמת המתח והלחץ. על פניו אין ממצאים שדורשים התייחסות ופיתרון מידיים . אינני יכול לתת יעוץ פרטני רציני באופן הזה. מציע שתפני לקרדיולוג לבדיקה כך שתוכני לקבל מענה מושכל ואישי המתאים לך. בהצלחה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!