דלג לתוכן

טיפול רפואי

פורום גריאטריה

ד"ר אלכס סוצקובר

ד"ר אלכס סוצקובר

ד"ר סוצקובר השלים את התמחותו בתחום הגריאטריה בבית החולים שוהם – המרכז הרפואי הגריאטרי הגדול בישראל, אותה ביצע בין השנים 1998 ו-2005. ד"ר סוצקובר שימש בעבר כמנהל המערך הגריאטרי וכגריאטר מחוזי של מחוז הצפון בקופת חולים מאוחדת. תפקיד זה כולל את ניהול מתווה הרפואה הגריאטרית ומתן שירותים בתחום על ידי מומחי הקופה המשתייכים למחוז. כיום משמש ד"ר סוצקובר כרופא גריאטר עצמאי, אך גם כרופא משפחה עצמאי. כמומחה ברפואה גריאטרית, ד"ר סוצקובר מעניק מגוון רחב של טיפולים שנועדו להקל על בעיות גריאטריות שונות. ניהול המטופל הגריאטרי מורכב מבעיות גופניות וקליניות, בעיות נפשיות ובעיות מערכתיות ובירוקרטיות. על מנת לטפל באופן כוללני ומקיף יש להתייחס לכלל הבעיות ולהציע פתרונות מתאימים בהתאם לרצון המטופל/ת. בין הטיפולים שמעניק ד"ר סוצקובר: הערכה גריאטרית כוללנית – הכלי בו משתמש הרופא הגריאטר על מנת לבחון את המטופל. הערכה זו כוללת איסוף מידע באשר למצבו הרפואי, הנפשי, הסוציואקונומי והמשפחתי של המטופל. המידע נלקח מהמטופל עצמו, מבן או בת זוג, מטפל או רופא משפחה בהתאם למצבו הקוגניטיבי של המטופל. מטרת בדיקה זו היא לייצר תמונת מצב של המטופל ובהתאם להחליט על דרכי הטיפול והשירותים מהם ייהנה. איזון תרופתי ומניעת ריבוי תרופות – כתוצאה ממצבים רפואיים מצטברים וביקורים מרובים אצל רופאים, חשוף המטופל הגריאטרי לריבוי תרופות, מצב בו הוא נוטל כמות גדולה של תרופות בכל יום העלולות להשפיע אחת על השנייה ועל איכות חיי המטופל. תפקיד הגריאטר הוא לנהל את הטיפול התרופתי ולהפחית ככל הניתן בכמות התרופות תוך איזון המצבים הרפואיים הקיימים. אבחון וטיפול בסוגים שונים של דמנציה – ירידה קוגניטיבית ודמנציה הן תלונות נפוצות ברפואה הגריאטרית. אבחון מדויק ומהיר באשר לסיבת הדמנציה, אפיון וסיווג חומרת הפגיעה יאפשרו טיפול הולם והתאמת סביבת המטופל למצבו הקוגניטיבי. מיצוי זכויות ביטוח לאומי לפי "חוק סיעוד" וביטוח סיעודי – מטופלים גריאטרים רבים אינם מודעים לזכויות להם זכאים כחלק מחוק הסיעוד – חוק שמטרתו לדאוג לרווחת בני הגיל השלישי, בין היתר על ידי עזרה סיעודית וסיוע בפעילויות היום-יום. לרופא הגריאטר תפקיד חשוב במיצוי כלל זכויות המטופל. הפעלת ייפוי כוח מתמשך ואפותרופסות – במקרים רבים יש להסדיר מעמד משפטי כגון אלו שיאפשר טיפול בענייני המטופל במצבים מסוימים, בדגש על חוסר יכולת לקבל החלטות. הערכה גריאטרית לפני כתיבת צוואה – קביעת גריאטר כי הכותב כשיר וצלול מחזקת את מעמדה המשפטי של הצוואה ומונעת מאבקים וויכוחים עתידיים. חוות דעת משפטית בנושא גריאטריה. ד"ר סוצקובר משתייך לאיגוד הישראלי לרפואת משפחה כמו גם לאיגוד הישראלי לרפואה גריאטרית המאגד את כלל הרופאים ובעלי העניין בתחום רפואת הזקנה. ד"ר אלכס סוצקובר דובר את השפות עברית, אנגלית ורוסית.
רופאים בתחום
ד"ר זיו פז
ד"ר זיו פז ראומטולוגיה
מומחה בראומטולוגיה וברפואה פנימית
ד"ר דוד חובל
ד"ר דוד חובל גסטרואנטרולוגיה
מומחה לפנימית ולגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד
ד"ר קורנליוס נאסר
ד"ר קורנליוס נאסר עיניים
מומחה רשתית כירורגית , רופא בכיר ומנתח במחלקת עיניים מרכז רפואי אסף הרופא
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד

פורומים נוספים בתחום

פורוםהריון ולידה

פורום הריון ולידה נועד לענות על כל שאלותיכם/ן בנושא. שימו לב כי כל שאלה שאינה עוסקת ישירות בהריון ולידה, יש להפנות לפורום "גינקולוגיה" או פורום ספציפי אחר בקטגוריית "רפואת נשים" או "הריון ולידה", זאת כדי לאפשר מענה לכל שאלה רלוונטית בפורום עמוס ומבורך זה.

לפורום הריון ולידה

פורוםאף אוזן גרון

בפורום אף אוזן גרון ניתן להתרשם ממידע קודם, שאלות גולשים ותשובות מקצועיות. אם ברצונך לשאול שאלה, ניתן להיכנס למגוון הפורומים האחרים באתר המנוהלים על ידי מיטב המומחים/ות.

לפורום אף אוזן גרון

פורוםגסטרואנטרולוגיה מבוגרים וילדים

בפורום גסטרואנטרולוגיה מבוגרים וילדים ניתן להתרשם ממידע קודם, שאלות גולשים ותשובות מקצועיות. אם ברצונך לשאול שאלה, ניתן להיכנס למגוון הפורומים האחרים באתר המנוהלים על ידי מיטב המומחים/ות.

לפורום גסטרואנטרולוגיה מבוגרים וילדים

פורוםפוריות והפריה חוץ גופית (IVF)

בפורום פוריות והפריה חוץ גופית (IVF) ניתן להתרשם ממידע קודם, שאלות גולשים ותשובות מקצועיות. אם ברצונך לשאול שאלה, ניתן להיכנס למגוון הפורומים האחרים באתר המנוהלים על ידי מיטב המומחים/ות.

לפורום פוריות והפריה חוץ גופית (IVF)

פורוםאלרגיה

בפורום אלרגיה ניתן להתרשם ממידע קודם, שאלות גולשים ותשובות מקצועיות. אם ברצונך לשאול שאלה, ניתן להיכנס למגוון הפורומים האחרים באתר המנוהלים על ידי מיטב המומחים/ות.

לפורום אלרגיה

פורוםניתוחי עמוד שדרה ובעיות גב

בפורום ניתוחי עמוד שדרה ובעיות גב ניתן להתרשם ממידע קודם, שאלות גולשים ותשובות מקצועיות. אם ברצונך לשאול שאלה, ניתן להיכנס למגוון הפורומים האחרים באתר המנוהלים על ידי מיטב המומחים/ות.

לפורום ניתוחי עמוד שדרה ובעיות גב
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו