דלג לתוכן

חבלה בעין וטשטוש ראיה

פורום נוירואופטלמולוגיה ילדים

פרופ' ניצה גולדנברג כהן

פרופ' ניצה גולדנברג כהן

מנהלת מחלקת עיניים בבית החולים בני ציון בחיפה ופרופסור במסלול הרגיל בטכניון. רופאת עיניים מומחית  בנוירו- אופתלמולוגיה, וברפואת עיניים ילדים. כמו כן מנתחת פזילה. מנהלת מעבדת מחקר ע"ש קריגר. פרופ' ניצה גולדנברג כהן סיימה בהצטיינות לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב, את השרות הצבאי בצה"ל ביצעה כעתודאית. תוך כדי כך סיימה תואר שני למנהל מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב. בתום התמחות ברפואת עיניים במחלקת עיניים בבית החולים בלינסון נסעה לארה"ב לאוניברסיטת ג'והנס הופקינס בבלטימור, מרילנד, שם התמחתה שנה בתחום נויראופתלמולוגיה אצל פרופ' ניל מילר, ובשנה השנייה בתחום רפואת עיניים-ילדים וניתוחי פזילה במבוגרים בהנחייתם של פרופ' דויד גייטון ופרופ' מיכאל רפקה. במהלך תקופה זו גם עסקה במחקר בסיסי במעבדה לנוירוביולוגיה וחקר העין באוניברסיטת מרילנד, בהנחייתו של פרופ' סטיב ברנשטיין. עם חזרתה ארצה קיבלה פרופ' גולדנברג כהן מלגה כרופאה-חוקרת ע"ש אלדור-מצ'נר. פרופ' גולדנברג כהן הקימה מעבדת מחקר ע"ש קריגר והדריכה סטודנטים ומתמחים רבים.  בהמשך זכתה למלגות נוספות מטעם המדען הראשי, מלגה למחקר מעמותת לראות/משרד הבריאות, ופעמיים מהאקדמיה הישראלית למדעים. כמו כן זכיתה לתמיכה במחקר באיגוד הנויראופתלמלוגים האמריקאי, שם היא חברה בוועדת המחקר, ומספר מלגות מאוניברסיטת תל אביב, כולל את הפרס לחוקר מצטיין מהמכון לקשרי מדע בינלאומיים של הפקולטה לרפואה. פרופ' גולדנברג כהן הייתה מנהלת השירות הנוירואופתלמולוגי בבית החולים שניידר במשך 13 שנה והתקדמה לניהול מחלקת עיניים בבית החולים בני ציון בשנת 2016. תחומי המחקר רבים ומגוונים וכוללים שימוש במודלים של נזק לעצב הראיה (אסכמיה,  מעיכה, גלאוקמה) ובדיקת השפעת תכשירים שונים כולל הזרקת תאי גזע, טיפול בתא לחץ ותרופות נוירופרוטקטיביות לשימור תאי העצב ברשתית. כמו כן פרופ' גולדנברג כהן חקרה סרטן ומנגנונים גנטים ומול קולרים שקשורים להתפשטותו או חזרתו,  במלנומה במבוגרים כמו גם בגידולי מוח בילדים. ועוד מחקרים רבים ומגוונים. פרופ' גולדנברג כהן  מאמינה שרפואה טובה מבוססת על קליניקה ושילוב מחקר בסיס. הוספת הפן המחקרי לעבודתנו כרופאים בעידן בו מדברים על רפואה אישית, משפרת את השרות הרפואי לנותן ולמקבל. החזון בניהול מחלקת עיניים בבית החולים בני ציון הוא להביא לתושבי הצפון את מיטב הרפואה, בגישה שירותית מקצועית ובקשר רציף עם הקהילה, תוך חיבור אקדמי ומצוינות קלינית ומדעית. 
רופאים בתחום
ד"ר רנה חנא
ד"ר רנה חנא עיניים
ד"ר גילה בקמן
ד"ר גילה בקמן עיניים
ד"ר אורן בנימיני
ד"ר אורן בנימיני עיניים
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד

פורומים נוספים בתחום

פורוםהסרת משקפיים בלייזר

בפורום הסרת משקפיים בלייזר ניתן להתייעץ עם ד"ר אריאל ונדר, לשאול שאלות בתחום ולקבל תשובות מקצועיות, כמו גם להתרשם ממידע קודם. היכנסו עכשיו והתייעצו עם המומחה/ית!

לפורום הסרת משקפיים בלייזר

פורוםקטרקט וקטרקט בלייזר

בפורום קטרקט וקטרקט בלייזר ניתן להתייעץ עם ד"ר אליה לוינגר, לשאול שאלות בתחום ולקבל תשובות מקצועיות, כמו גם להתרשם ממידע קודם. היכנסו עכשיו והתייעצו עם המומחה/ית!

לפורום קטרקט וקטרקט בלייזר

פורוםבריאות העין

בפורום בריאות העין ניתן להתייעץ עם ד"ר מיכאל היימס, לשאול שאלות בתחום ולקבל תשובות מקצועיות, כמו גם להתרשם ממידע קודם. היכנסו עכשיו והתייעצו עם המומחה/ית!

לפורום בריאות העין

פורוםניתוח הרמת עפעפיים ופלסטיקה של העין

בפורום ניתוח הרמת עפעפיים ופלסטיקה של העין ניתן להתייעץ עם ד"ר אהוד רייך, לשאול שאלות בתחום ולקבל תשובות מקצועיות, כמו גם להתרשם ממידע קודם. היכנסו עכשיו והתייעצו עם המומחה/ית!

לפורום ניתוח הרמת עפעפיים ופלסטיקה ...

פורוםעיניים ילדים, פזילה

בפורום עיניים ילדים, פזילה ניתן להתייעץ עם פרופ' גד דותן, לשאול שאלות בתחום ולקבל תשובות מקצועיות, כמו גם להתרשם ממידע קודם. היכנסו עכשיו והתייעצו עם המומחה/ית!

לפורום עיניים ילדים, פזילה

פורוםסרטן העין

בפורום סרטן העין ניתן להתייעץ עם ד"ר אהוד רייך, לשאול שאלות בתחום ולקבל תשובות מקצועיות, כמו גם להתרשם ממידע קודם. היכנסו עכשיו והתייעצו עם המומחה/ית!

לפורום סרטן העין
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו