שאלות ותשובות - עמוד 829
מאת: מערכת אינפומד
אם זה קרה לאחר שנים של שימוש בגלולות למניעת הריון, ייתכן שזה קרה בגלל דיכוי יתר של הציר ההורמונלי שגורמות הגלולות, ולוקח עד מספר חודשים לעיתים לדברים להסתדר. כן ייתכן שמדובר בבעיה קודמת, כמו בעיות הורמונליות אחרות, או בחסר של בלוטת התריס. עצתנו: חכי עוד מחזור אחד ואם גם הפעם יש איחור בדימום פני לרופא שלך לביצוע בדיקות הורמונליות. קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
זרימת הדם בעובר ברחם שונה מזרימת הדם לאחר הלידה ולאורך החיים. הדם מתנקז דרך ה- Inferior Vena Cava (או IVC) ישירות ללב הימני, ומשם הוא ממשיך ללב השמאלי. לכן הממצא כי וריד זה הוא ה- IVC תקין. וריד אברנטי משמעותו וריאנט, כלומר וריד חלופי או שונה מהוורידים הצפויים להימצא אצל העובר. אין זה אומר שמשהו לא תקין. ציינת כי בדיקות אקו לב עוברי תקינות, ולכן לא נראה לי שיש סיבה לחשש. אמליץ לכם להמשיך לעקוב אחר התפתחות לב העובר ולהתייעץ עם רופא מומחה לאמבריולוגיה על מנת לקבל הסבר יותר מפורט לגבי תופעה התפתחותית זו. בברכה, ד"ר קרן גלרון - אינפומד קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
הריונות חוץ-רחמיים נפוצים יותר בקרב נשים שעוברות טיפולי פוריות. עצתי לך היא לאחר הזרעה לבצע מעקב בטא במסגרת המקום בו את מטופלת, כך ניתן יהיה לוודא שהבטא עולה כמצופה. קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
רמת ה- LH תלויה בשלב המחזור בו את נמצאת. ראי ההסברים באינקס הבדיקות של אינפומד: http://www.infomed.co.il/medTest4.asp?tID=57 קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
קיים סיכון של 2.4% להריון מולארי נוסף, כך שהסיכוי להריון תקין טוב. [06/09/2006] קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
הזיות, שינה מרובה ואפילו הפרעות בהתנהגות הינן תופעות לוואי נדירות, אך ידועות של טיפול בסטרואידים. אם אכן במקרה של בן זוגך התמונה הקלינית היא תוצאה של הסטרואידים, סביר מאוד להניח שהכל יחלוף עם סיום הטיפול. מאידך 2 נקודות חשובות: 1. קיימת אפשרות שההזיות אינן קשורות לטיפול בסטרואידים. מחלות פסיכיאטריות, מחלות זיהומיות של מערכת העצבים המרכזית, אירועים מוחיים ומחלות אוטו אימוניות - יכולים להתבטא בהזיות. לכן אם ההזיות ממשיכות גם לאחר הפסקת הטיפול, חשוב מאוד להגיע לייעוץ רפואי. 2. אם אכן הסיבה להזיות היא הטיפול בסטרואידים (סביר להניח שזה מה שקורה), צריכים לזכור שסטרואידים גורמים אצלו לתופעת הלוואי הזו. לצערנו מחלות אוטו אימוניות מתבטאות בהתפרצויות והפוגות, וייתכן שבעתיד הוא יצטרך שוב לקבל טיפול בסטרואידים. אם תופעות הלוואי של הסטרואידים מאוד קשות, יש מקום לחשוב על טיפולים אחרים. על כך יש להתייעץ עם הרופא המטפל. קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
Duphaston היא תרופה המכילה פרוגסטרון. כתבת שעברו מספר ימים אבל לא ציינת כמה, יומיים? עשרה? בדרך כלל המחזור יופיע לאחר ארבעה עד עשרה ימים. בברכה, ד"ר נעמה ורבין - אינפומד קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
Ciprofloxacin הינו שם של אנטיביוטיקה ולא של חיידק. לפי שאלתך ככל הנראה היתה צמיחה של חיידק בתרבית של נוזל הזרע. מצב זה יכול להעיד על דלקת זיהומית של הערמונית או של חלקים אחרים של מערכת המין הזכרית. הואיל ולא תיארת מהם הסימפטומים מהם אתה סובל, קשה לי לדעת מהי אבחנתך. בכל אופן, לעיתים במקרים של פרוסטטיטיס (דלקת זיהומית של הערמונית) נדרש קורס אנטיביוטי ממושך יותר (לעיתים מספר רב של שבועות), ואכן אפשרי גם טיפול ממושך באוגמנטין, בהתאם למקרה. לשאלתך האם טיפול אנטיביוטי ממושך באוגמנטין הוא מסוכן; טיפול אנטיביוטי ממושך עלול להוביל לתופעות לוואי רבות, אם כי נדירות. תוכל לעיין בפורטל אינפומד לקריאה נוספת בנושא טיפול אנטיביוטי בכלל והטיפול באוגמנטין בפרט. בכל מצב של החמרה בתלונות הבסיסיות, הופעת חום גבוה, כאבי בטן קשים או שלשולים - יש לפנות לבדיקת רופא. רפואה שלמה. קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
אינפורמציה אודות התרופה קיימת באינדקס התרופות של אינפומד: http://www.infomed.co.il/drug3.asp?dID=162 קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
יש מעל 80% סיכוי שהמפרק יחזיק 20 שנה ללא צורך בהחלפה חוזרת. אומנם ההתרופפות מתחילה בד"כ מהשנה העשירית לאחר הניתוח, אך החלפה מתבצעת רק אם נראה שגם המפרק התרופף וגם יש כאבים קשים ומגבילים. קצב הבלאי תלוי גם במשקל הגוף שגורם לעומס על המפרק, ובמידת הפעילות הגופנית. קרא עוד