דלג לתוכן

ייעוץ זוגי לפני נישואין (Couples counseling before marriage)

ערוץ נסיון
2 דקות קריאה

נהוג לתפוס ייעוץ זוגי כטיפול אשר רלוונטי עבור זוגות נשואים, כחלק מהרצון למצות את מירב המאמצים להישאר יחד, אל מול סוגים שונים של משבר זוגיות. יחד עם זאת, זוגיות עומדת למבחן גם בשלבים טרם הנישואין. לפני שצועדים לחופה, ייעוץ זוגי לפני נישואין מסייע "לשים את הקלפים על השולחן" ולבדוק את החששות לקראת ההתחייבות ההדדית. הטיפול ניתן על ידי פסיכולוג, עובד סוציאלי, או איש מקצוע אחר עם הסמכה בייעוץ זוגי.
כיצד עוזר הטיפול?

ייעוץ זוגי לפני נישואין – החשש להיכנס לסטטיסטיקת הגירושין

במציאות של ימינו כשאחוז הגירושין הולך ועולה, רבים חוששים מ"לטעות" ולבחור באופן פזיז מדי את ה"אחד" עמו יבלו את שארית חייהם. כתוצאה מכך, לא פעם, קיים חוסר בטחון עיקש סביב השאלה "מתי באמת יודעים שזה זה?". החשש מפרידה עשוי ללבות לחצים ולצמצם את הסבלנות של בני הזוג לנהל דיאלוג ולפתור משברים. ייעוץ זוגי לפני נישואין מסייע לבני הזוג לפתח אווירה של לגיטימציה ושיתוף סביב החשש מפרידה, זאת בכדי לנטרל, במידת האפשר, את הלחץ בהקשר זה.

ייעוץ זוגי לפני נישואין - מתאמים ציפיות לגבי חיי משפחה

נישואין לרוב מייצגים את השלב הראשון בדרך להקמת משפחה. כל בן זוג מגיע לקשר עם התפיסה שלו לגבי המשמעות של תא משפחתי ושל הורות בשניים לגביו. נושאים אלו עלולים לייצר פערים בזוגיות, עוד לפני החתונה. למשל, חששות של בן זוג מתכונות שלו או של בן זוגו אשר בהרגשתו לא ייטיבו עם הילדים, או חוסר ביטחון משותף לגבי היכולת לעבוד כצוות סביב גידולם. למרות שכמדובר בגידול ילדים - "עד שלא צוללים למים, לא יודעים", ייעוץ זוגי לפני נישואין מאפשר לבני הזוג לבצע בדיקה ראשונית של המידה בה הלבטים הם בעלי אחיזה במציאות, והמידה בה ניתן להתחיל לטפל בהם מבעוד מועד.

ייעוץ זוגי לפני הנישואין - מוציאים את השלדים מהארון

כל בן זוג מגיע למערכת היחסים עם "מטען", חוויות עבר שהותירו בו חותם, לגבי זוגיות, נישואין וחיי משפחה. לא פעם המחשבה על נישואין מעוררת חרדות ישנות שלא בהכרח קשורות לזוגיות הנוכחית, אלא להתנסויות קודמות שלא צלחו. למשל, פרידה כואבת ולא מעובדת מבן זוג קודם, או קשר בעבר אשר הסתיים בגירושין. החשש יכול לנבוע גם מהתנסות לא נעימה של בן הזוג בתור בן להורים עם מערכת יחסים טעונה, עבר כזה עלול לייצר תפיסות שליליות וראייה פאסימית לגבי האפשרות של נישואין להיות חוויה מגדלת וחיובית. ייעוץ זוגי לפני נישואין מסייע לבני הזוג להוציא את השלדים שבארון ולבדוק בעיניים מפוקחות- מה הסיכוי שההיסטוריה אכן תחזור על עצמה?

ייעוץ זוגי לפני נישואין – פותחים את ערוצי התקשורת מכאן והלאה

ייעוץ זוגי לפני נישואין מסייע לבני הזוג לפתח תקשורת פתוחה וישירה ושואף לאפשר להם לתקשר באופן בונה גם במהלך מריבות. הטיפול מקנה לזוג כלים לניהול כעסים ולקיום דיאלוג באווירה של כבוד הדדי, בכדי שבעתיד יוכלו לגשר על פערים ולמצוא את הדרך להתחשב, ככל הניתן, בשני הצדדים. במובן זה, ייעוץ זוגי לפני נישואין מעניק לבני הזוג "ארגז כלים" מהותי אשר ישמש אותם לאורך הדרך בהתמודדות עם אתגרים.
רופאים בתחום
ד"ר רעות ברטוב
ד"ר רעות ברטוב פריון הגבר
ד"ר דניאל דריי
ד"ר דניאל דריי טיפול מיני / סקסולוגיה
ד"ר שמואל גרפי
ד"ר שמואל גרפי עיניים
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו