דלג לתוכן

ייעוץ זוגי לרווקים (Couples counseling for singles)

2 דקות קריאה

זוגיות, בתור קשר אינטימי ארוך טווח, מציפה התמודדות עם נושאים שונים, הן עבור אלו אשר נמצאים בעיצומה של מערכת יחסים, והן עבור רווקים ורווקות. ייעוץ זוגי לרווקים מסייע לאלו שאינם במערכת יחסים, להתמודד עם סוגיות אשר מטרידות אותם בהקשר לזוגיות. הייעוץ ניתן על ידי איש מקצוע בעל הכשרה בתחום, לרוב פסיכולוג או עובד סוציאלי.

ייעוץ זוגי לרווקים – כאשר האמביוולנטיות מכריעה

רווקים ורווקות רבים נרתעים מקשר למרות הרצון שלהם בזוגיות. יש החוששים לאבד את הקול האישי והעצמאות שלהם, אחרים, אשר נחשפו בעברם למערכת יחסים טעונה בין הוריהם, עשויים לראות קשר בתור מעמסה. ייעוץ זוגי לרווקים מסייע להעמיק את ההתבוננות ברתיעה שלהם מזוגיות ולבדוק את מקורה, זאת במטרה לאפשר התבוננות שונה וחיובית תוך התייחסות לפוטנציאל הגלום בקשר זוגי.

ייעוץ זוגי לרווקים – לומדים מהעבר, בוחרים אחרת

בחירת בן זוג הנה תהליך מורכב, שלא לגמרי בשליטתנו. יש המוצאים עצמם כלואים במעגל מתיש, במסגרתו הם שבים ובוחרים בני זוג שמערכת היחסים עמם אינה מיטיבה. למשל, בחירת בני זוג מרוחקים רגשית, תוקפניים, או אפילו אלימים. אחרים, מוצאים את עצמם מתרחקים ו"חותכים" קשרים שנראים חיוביים ומשמעותיים שוב ושוב, מבלי להבין מדוע הם עושים זאת. ייעוץ זוגי לרווקים מאפשר התבוננות משותפת על האופן בו הפרט הרגיש ופעל במערכות יחסים בעבר, זאת במטרה לסייע לו להבין את הצרכים והמניעים שלו בקשר.

ייעוץ זוגי לרווקים – להתמודד עם לחצי הסביבה

רווקות הנה מצב אישי, אך גם סטטוס חברתי. לאחר גיל מסוים, רווקים ורווקות רבים מוצאים עצמם נתונים ללחצים חברתיים, המתבטאים בעיניה הפקוחות של הסביבה ששואלת "נו, מתי כבר תמצא מישהו?". גם כאשר התעניינות שכזו בא לידי ביטוי באופן מעודן, היא עשויה לגרום ללחץ ולמצוקה רגשית, ואף לחבל בתהליך החיפוש אחר זוגיות. לעיתים הלחצים נובעים מקול פנימי של האדם, קול אשר רודה בו באמצעות ביקורת עצמית, על כך שעדיין לא מצא את "החצי השני". ייעוץ זוגי לרווקים מבקש לשכך את הלחצים והשפעתם, ולסייע לאדם להאמין שהוא נמצא בעיצומו של תהליך לגיטימי, שמתפתח בקצב האישי שלו.
רופאים בתחום
פרופ' מאיר ניסקה
פרופ' מאיר ניסקה אורתופדיה
פרופ' ענת קסלר
פרופ' ענת קסלר נוירולוגיה
ד"ר סיגל זמודזיאק יחיעם
ד"ר סיגל זמודזיאק יחיעם עיניים

מאמרים בנושא ייעוץ זוגי לרווקים

מה למדנו על מערכות יחסים בתקופת הקורונה?
מה למדנו על מערכות יחסים בתקופת הקורונה?
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 04/08/2021

לא מעט מחקרים נעשו על מערכות יחסים בתקופת הקורונה. התקשורת האינטנסיבית, או לחילופין המחסור במגע אישי, אתגרה רבים מא... לכתבה המלאה

זה מה שהופך זוגיות למוצלחת
זה מה שהופך זוגיות למוצלחת
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 28/06/2021

מחקר מקיף בדק מה הופך מערכות יחסים למוצלחות. בין אם הזוגיות שלכם נמצאה בטינדר ובין אם נפגשתן על הבר, ממצאי מחקר זה ... לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו