שאלות ותשובות - עמוד 848
מאת: מערכת אינפומד
כנראה שמינון האסטרוגן ביסמין אינו מספיק בשבילך. בהחלט יש מקום לשקול מעבר לגלולה אחרת עם מינון אסטרוגן גבוה יותר. קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
ערמונית מוגדלת (הגדלה שפירה של הערמונית) היא מצב שכיח למדי בגברים מבוגרים. אף על פי שקיים קשר ברור בין פעילות הערמונית לפוריותו של הגבר, לא קיים קשר בין תדירות קיום יחסי המין לבין ההגדלה השפירה של הערמונית. לא ידוע על כך שקיום יחסי מין בתדירות גבוהה מוביל להקטנתה של הערמונית או להפסקת גדילתה. כמו כן לא קיים קשר בין תדירות קיום יחסי מין נמוכה לבין החמרה של ההגדלה השפירה של הערמונית. מוכר קשר בין התפקוד המיני לבין הגדלת הערמונית. בחלק מהאנשים, הגדלת הערמונית מובילה לפגיעה בתפקוד המיני בנוסף לסימפטומים במתן שתן. טיפול תרופתי יכול להוביל לשיפור בסימפטומים הללו. יש לציין כי קיימים טיפולים תרופתיים אשר להם תופעות לוואי של פגיעה בתפקוד המיני, לכן הטיפול צריך להיות מותאם למטופל הספציפי בהתאם לבעיות מהן הוא סובל. רפואה שלמה ד"ר אמיר בר-שי - אינפומד קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
הסימפטומים שאתה מתאר נשמעים רציניים. עליך לפנות אל נוירולוג שיקח ממך אנמנזה (היסטוריה רפואית, תיאור הבעיה), יבדוק אותך בדיקה גופנית יסודית ועל סמך הממצאים יחליט לאילו בדיקות נוספות לשלוח אותך. קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
את צודקת שבדיקת CT כרוכה במנה של קרינה מייננת לאזור הנבדק. בדיקת MRI לעומתה, אינה כרוכה בקרינה כזו, אלא ביצירת שדה אלקטרומגנטי, שנמצא בשימוש עשרות שנים ולא ידוע כי הוא גורם לנזק כלשהו לגוף. הקרנה חד-פעמית גם היא לא הוכחה כגורמת לנזק משמעותי לרקמות. דרושה חשיפה ממושכת ומצטברת לקרני רנטגן על מנת לגרום לנזק. עם זאת, לשאלתך, הסיכוי לנזק לשחלות מבדיקה בודדת של MRI נמוך מאשר מבדיקה בודדת של CT. מידע נוסף תוכלי למצוא בדפים הבאים: http://www.infomed.co.il/glossary/g_1647.htm קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
מספר ימים לאחר תאונה (פגיעה מאחור) החלו לי סחרחורות קשות ביותר. הסחרחורות מתגברות בשכיבה ובהטיית או הפניית הראש ימינה. בבדיקת CT נכתב כי ישנה אטרופיה פרונטלית קלה, ללא תהליך ממוקם, כמו כן נכתב כי חדרים חריצים וציסטרנות המוח שמורים. לסיכום נאמר "בדיקה תת מיטבית עקב חוסר בהזרקת חומר ניגודי תוך ורידי". האם אוכל לקבל הסבר לגבי ממצא זה והקשר לסחרחורות, ואם לאו מה אוכל לעשות שכן הסחרחורת ממשיכה כבר מספר שבועות? הכי סביר שאתה סובל מפגיעה צווארית בשם וויפ-לאש או צליפת שוט. מנגנון הפגיעה הוא זריקה קדימה ומייד אחורה של הראש בעקבות המכה מאחור. הדבר עשוי לגרום לכאבי ראש וצוואר ולסחרחורות. הפגיעה קשה לאבחון שכן הרבה פעמים אין משהו אובייקטיבי בבדיקות, למעט אותם סימפטומים שאתה חש (ושהינם סובייקטיבים). סיבה אפשרית נוספת היא פגיעה באוזן הפנימית בעקבות החבלה. ברוב המקרים ה CT נעשה על מנת לשלול פגיעה רצינית וקשה, שלא נתגלתה אצלך. אותה אטרופיה היא ממצא שכיח בבדיקות CT, והבדיקה, גם בהיעדר חומר ניגוד טובה דיה על מנת לשלול דימום או שברים לאחר החבלה. אנו ממליצים פניה לאורתופד על מנת לבדוק את הצוואר היטב, ובהתאם להחליט על ביצוע CT צוואר או הדמיה אחרת. כמו כן ייתכן שכדאי לבצע פיזיותרפיה על מנת להקל על הבעיה. [19/10/2002] קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
נגיף הפפילומה נפוץ ביותר, ושאלות רבות נשאלו לגביו. לכן אני מפנה אותך לדף בו יש מידע רב לגבי הנגיף, דרכי ההדבקה ועוד. http://www.infomed.co.il/doSearchSite.asp...%EC%E5%EE%E4 קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
קרוב לוודאי שהיבלות נגרמו על ידי נגיף הפפילומה. אני ממליץ לך לגשת עם בנך לרופא עור לבירור וטיפול. על יבלות וירליות תוכלי לקרוא פה: http://www.infomed.co.il/questions/q_100506_16.htm קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
גזים אינו ביטוי אופייני של זיהום בהליקובקטר פילורי. רוב הנשאים של החיידק אינם סימפטומטיים. חולים סימפטומטיים מתלוננים בדרך כלל על תחושת אי נוחות ברום הבטן, צרבת, תחושת נפיחות, בחילה ובמקרים נדירים גם הקאות. הסימפטומים מופיעים כשעה לאחר ארוחות או במשך הלילה. הטיפול התרופתי כולל 2 סוגי אנטיביוטיקה במשולב עם תרופה נוגדת חומציות. תוכל לקרוא עוד על זיהום בהליקובקטר פילורי כאן: http://www.gicare.com/pated/ecdgs30.htm קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
דבר ראשון, כאשר יש חשד רציני לסינוסיטיס, עושים בדיקת CT של הסינוסים ולא צילום רנטגן. לדימום מהאף יכולות להיות סיבות שונות. הראשונות בהן הן נזלת אלרגית וויראלית. סיבות אחרות יכולות להיות טראומה, הפרעות בקרישה, יתר לחץ דם, גידולים ועוד, אך נראה לי סביר שאצלך, הדימום הוא חלק מהמחלה הנוכחית שלך. לתרסיס אלרין שקיבלת לאף יש תכונה של כיווץ כלי דם, והוא דווקא מפחית דימום מהאף, אך אין להשתמש בו במשך יותר מכמה ימים ברציפות, כי הוא עלול לגרום לפגיעה ברירית האף, ובעקיפין לדימום. כך שאם את משתמשת בו במשך שבוע, הפסיקי. תוכלי לקרוא עוד כאן: http://www.infomed.co.il/drug4.asp?dID=479 קרא עוד
מאת: מערכת אינפומד
תוכל לקרוא על התרופה Rimactan או בשמה הגנרי ריפאמפיצין - Rifampicin בפורטל אינפומד בקישור הבא: http://www.infomed.co.il/drug1.asp?dID=277 קרא עוד