//

בדיקת תבחין עור טוברקולין ( Tuberculin skin test ) 

סיכון: אין נתונים   |   שייך לקבוצה:ביטוח נסיעות לחו"ל

תיאור

תבחין עור משמש לאבחון אנשים שנחשפו בשלב כלשהו בחייהם לחיידקי שחפת, מיקובקטריום טוברקולוזיס (Mycobacterium tuberculosis). התבחין אינו מספק הוכחה לקיומה של מחלת שחפת פעילה וחשיבותו כאמצעי נוסף על הממצאים הקליניים וממצאי הרטגן, בקביעת הצורך בטיפול מונע נגד שחפת בנבדק שהתעורר לגביו חשד כי לקה במחלה זו.
החומר לתבחין עור הוא תרכיז של חלבוני דופן של חיידקי שחפת מוחלשים.

אופן ביצוע הבדיקה

72 שעות אחרי הזרקה של כמות מדודה של החומר לתוך העור, מודדים את קוטר האזור של ההתקשות בעור סביב אתר ההזרקה. אורכו של קוטר ההתקשות בעור הוא הקובע את הצורך לטיפול נגד שחפת בקבוצות הנבדקים השונים. תגובת ההתקשות בעור שקוטרה מעל 5 מ"מ מהווה הוריה לטיפול מונע שחפת ברוב קבוצות האוכלוסייה על פי קרבת הנבדק לחולי שחפת פעילה, דרגת הפגיעה במערכת החיסונית של הנבדק, ועל פי מחלות הרקע של הנבדק.


מאמרים לפי נושא תבחין עור טוברקולין

מאמרים נוספים בתחום
למניעת עור יבש וקילופי עור שמופיעים עם הגיל ולחיזוק שיער עדין, עסו את הקרקפת במספר טיפות של שמן ויטמין E או שמן זרעי פשתן.
בשנת 2012 חלו בשחפת 8.6 מיליון איש, בעיקר בדרום מזרח אסיה, באפריקה הדרומית לסהרה ובאזור המערבי של האוקיינוס השקט, לפי הערכות של ארגון הבריאות העולמי. אז למה אנחנו מתייחסים לשפעת כמגיפה שעברה מן ה...

שאלות ותשובות לפי נושא תבחין עור טוברקולין

על סמך הממצאים מומלץ מאוד להמשיך לבדיקת CT חזה, וכן לבצע תבחין לשחפת. עם התוצאות כדאי לפנות לרופא ריאות מומחה ולהתייעץ לגבי ההשלכות בעתיד, בהתחשב בגילו ובמצבו.
תבחין מנטו מומלץ לילדים כאשר יש סיכוי גבוה שנדבקו בשחפת. בילדים מדובר בעיקר על חשיפה למבוגרים חולים (בעיקר מקבוצות סיכון כמו הומלסים, אסירים וכו') או נסיעה למקומות בהם השחפת שכיחה. בבדיקת טוברקולי...

הצטרפו לאינדקס הרופאים!