טיפול בסרטן שלא פוגע בתאים הבריאים - היפרתרמיה

כיום, על ידי טיפול בהיפרתרמיה ניתן לטפל בסוגים רבים של סרטן ללא גרימת נזק לתאים בריאים בגוף כפי שנגרם בטיפולי כימותרפיה או הקרנות. למי מתאים הטיפול ואיפה ניתן לקבל אותו?

כתבה פרסומית כתבת חסות


כיום, על ידי טיפול בהיפרתרמיה ניתן לטפל בסוגים רבים של סרטן ללא גרימת נזק לתאים בריאים בגוף, כפי שנגרם בטיפולי כימותרפיה או הקרנות. למי מתאים הטיפול ואיפה ניתן לקבל אותו?


מהי היפרתרמיה?


היפרתרמיה היא שיטת טיפול המתבססת על מחקרים שמראים כי תאי סרטן, בניגוד לתאים בריאים, רגישים לחום של מעל 42 מעלות צלזיוס. לכן ניתן להרוס תאי סרטן בלי לפגוע בתאים בריאים.


הטיפול בהיפרתרמיה אינו מלווה בכאבים, בתופעות לוואי או נזקים לאיברים בריאים. זאת בניגוד לטיפולים כימותרפיים והקרנות הפוגעים גם בתאים בריאים וגורמים לתופעות לוואי ולנזקים באיברים שונים בגוף.


מכשיר חדשני להיפרתרמיה הגורם להחדרת חום לעומק הגוף פותח בשנים האחרונות בגרמניה. המכשיר מאפשר לטפל גם בגידולים שטחיים על פני הגוף, בגידולים שמתפתחים בעומק הגוף ובגידולים מפושטים באזורי גוף שונים.


איפה מבוצע הטיפול?


מרכזים לטיפול בהיפרתרמיה ניתן למצוא בבתי החולים הגדולים ביותר בגרמניה, הולנד ומדינות אחרות באירופה. במרכזים גדולים מאד בארה"ב הטיפול הינו טיפול מחקרי. בישראל ניתן לקבל טיפול בגידולים עמוקים ובגידולים מפושטים במרכז הרפואי "ניו- הופ" בתל-אביב. מרכז זה קיים כבר יותר מ- 15 שנה ומטפל במאות חולים מידי שנה. הטיפול מתבצע 3 פעמים בשבוע ונמשך כשעה בכל פעם.


איך ניתן לייעל את הטיפול?


במחקרים רבים נמצא שיעילות טיפולי הקרנות מוכפלת כשהיפרתרמיה משולבת כטיפול מקביל. בנוסף, קיים גם אפקט סינרגיסטי (שילוב בין טיפולים נותן אפקט גדול מחיבור האפקט של כל שיטה שניתנת בנפרד) כשהיפרתרמיה משולבת במקביל לסוגים שונים של כימותרפיה (כמו גמזר, טקסול, טקסוטר).


היפרתרמיה כטיפול עצמאי (ללא שילוב עם דרכי טיפול נוספות) נמצאה כטיפול יעיל בגידולים רבים. מאחר שהטיפול קל מאד ואינו מלווה בתופעות לוואי או נזקים ניתן לטפל בחולים במצב קשה אשר אינם מתאימים עוד לטיפולים בכימותרפיה או בהקרנות.


מהם סוגי הסרטן המתאימים ביותר לטיפול?


מחקרים מראים אפקט חיובי לטיפול בהיפרתרמיה בנושא גידולים של סרטן השד, סרטן השחלות, סרטן הלבלב, סרטן ריאות, סרטן המעי הגס, סרטן הקיבה, סרטן מוח, סרטן שלפוחית השתן, סרטן ערמונית, לימפומה ועוד.


מכשור חדשני לטיפול בהיפרתרמיה


מכשור חדשני לטיפול בהיפרתרמיהפורומים, סרטן המעי הגס

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סרטן שד שונטי 15/09/2019 17:27
  • עברתי כריתת שד חלקית וכן סדרת הקרנות ממה עלי להישמר לאחר הקרנות כגון שחיה בבריכה שימוש בבריכות חמות גקוזי וכו

  • + הוסף תגובה
צואה דקה משה 25/08/2019 15:30
  • שלום דוקטור אני בן עשרים ושבע ולפני ארבע שניים בערך הופחנתי שאני חולה במעי רגיז כל ארבע שינים אני מרגיש נפחות.בבטן כאבי בטן יצאות רכות מספר פעמים ביום הטיפול קבלתי הוא סטופ איט ופתאום בכמה ימים אחרון יש לי צואה דקה אני רוצה לדעת.עם יש קשר בין מעי הרגיז לבעיה החדשה הזאות ועם יש סיבה לדאגה ועם יש צורך לבדיקה תודה רבה

  • + הוסף תגובה
פוליפ..שאלה אלישבע 22/08/2019 23:32
  • שלום וברכה. בעלי בן 42, אדם בריא ללא בעיות רפואיות משמעותיות. לפני חודש וחצי עבר סיטי כליות עקב התקפת אבנים ושם בבדיקה התגלה ממצא במעי הגס שמצריך בירור. לפי הרופא כנראה היה מדובר בדלקת. היום עבר קולונוסקופיה. המעי נסרק מפי הטבעת עד למעי הדק. כשהרופא הגיע עם התוצאות הוא אמר שדלקת אין, אך בעומק 5 ס"מ מפי הטבעת נצפה פוליפ אחד מסוגססילי בגודל 7 מ"מ שלא ברור טיבו, ייתכן תת רירי וממנו נלקחה ביופסיה. כמו כן נלקחו ביופסיות מאיזור המעי הדק סופי ונלקחו ביופסיות מאיזור הרקטום. הרופא אמר שזה בכלל לא נראה סרטני ושאין מה לדאוג. שאלותיי: 1. אני יודעת שפוליפים מוסרים במעמד הבדיקה מדוע הפוליפ שלו לא הוסר? 2. אם נמצא פוליפ ברקטום, מדוע נלקחו ביופסיות גם מהמעי הדק ולא רק מהפוליפ עצמו? 3. אם זה היה סרטני, אפשר אכן היה לזהות את זה בצילום? 4. אם זה לא סרטני כמו שהרופא טוען אז לשם מה בעצם הביופסיות? מה כבר אפשר לגלות שם? אני מאד מודאגת וקשה לי לשבת ולחכות חודש שלם עד לקבלת התוצאות מבלי להבין דברים בסיסיים עליהם לא קיבלתי תשובות מהרופא שערך את הבדיקה. ובפשטות אשאל.. על פי הנתונים שמסרתי, מה הסיכויים שחלילה הביופסיה תחזור עם ממצא סרטני?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!