דלג לתוכן
הומאופתיה, שמנים ותכשירים

הומאופתיה, שמנים ותכשירים

כל מה שחשוב לדעת על הומאופתיה, שמנים ותכשירים במקום אחד

הומאופתיה היא שיטת טיפול המשתמשת בתכשירים  אשר עשויים מחומרים שהשפעותיהם דומות לאלה המתפתחות כתוצאה מההפרעה שלשמה ניתנו. 

השיטה פותחה על ידי רופא גרמני במאה ה-18 וכיום היא נהוגה ברחבי העולם. ההומאופתיה מבוססת על שני עקרונות מרכזיים: ראשית, ההבנה שחומר אשר גורם לתסמינים מסוימים יכול גם לסייע במיתונם וההנחה כי התרופות ההומאופתיות שומרות על הפעילות הביולוגית גם לאחר דילול משמעותי של החומר הפעיל. 

חסידי השיטה מאמינים כי היא עשויה לתרום לטיפול כמעט בכל מצב בריאותי. הבעיות הנפוצות אשר מובילות לפנייה לטיפול הומאופתי כוללות מחלות כרוניות, כמו אסתמה, דלקות אוזניים חוזרות, אלרגיות, דלקות פרקים ועוד. 

למרות שאין עוד ראיות מוצקות לכך שההומאופתיה מהווה טיפול יעיל למצבים בריאותיים שונים, תכשירים ושמנים הומאופתיים הם לרוב בטוחים והסיכוי להתפתחות של תופעות לוואי כתוצאה מנטילתם נמוך יחסית. יחד עם זאת, תכשירים הומאופתיים מסוימים עלולים להכיל חומרים שאינם בטוחים או מפריעים לפעולה של תרופות אחרות. לכן טרם תחילת הטיפול יש להתייעץ עם רופא/ת המשפחה.בעולם תוכן זה תוכלו למצוא מידע על הומאופתיה, שמנים ותכשירים, כמו יעילות תכשירים הומאופתיים, שילוב הומאופתיה כחלק מהטיפול הקונבנציונלי במצבים רפואיים שונים ועוד.


מטפלת אלטרנטיבית מרכיבה תכשיר הומאופתי
צילום: shutterstock

רופאים מומלצים בתחום
פרופ' אילן גרינולד
פרופ' אילן גרינולד אורולוגיה
ד"ר רם כמין
ד"ר רם כמין פסיכיאטריה
פרופ' אלכסנדר גרינשטיין
פרופ' אלכסנדר גרינשטיין אורולוגיה
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו