דלג לתוכן

דיקלופנאק (וולטרן)

נוגדי דלקת לא סטרואידיים (NSAID) | Diclofenac
מרשם תלוי במינון המבוקש

שמות מסחריים

המומחים של Infomed מסבירים:

דיקלופנאק היא תרופה נוגדת דלקת שאינה סטרואידית המשמשת כנוגד כאב ודלקת. כמו כן, התרופה ניתנת לטיפול אקוטי או כרוני במחלות מפרקים דלקתיות.

התרופה משמשת לטיפול בתסמינים הנובעים מדלקת פרקים שיגרונית (Rheumatoid Arthritis), דלקת פרקים ניוונית (ראומאטיזם) וכאבי גב.
למרות שהתרופה אינה מרפאת את המחלה הבסיסית, היא עוזרת בשיפור התסמינים והחזרת האיבר לתפקוד. בדרך כלל יש לשלב פיזיותראפיה עם הטיפול התרופתי.

לעיתים התרופה ניתנת גם לטיפול ב- gout.

תמיסה אופטלמית - דיקלופנאק בתמיסה אופטלמית ניתן לאחר ניתוח להסרת קטרקט ולטיפול וכאבים ואי נוחות בעין לאחר פרוצדורת לייזר. 

בשימוש עצמי, חיצוני, מיועדת לטיפול מקומי בכאב, דלקת ונפיחות הגידים, הרצועות, השרירים והמפרקים, למשל כתוצאה מנקעים, מתיחות חבורות ו/או כאב גב. כגון בשל פגיעות ספורט. או בשל  דלקות ראומטיות מקומיות של רקמה רכה. למשל דלקת הגידים. לא לשימוש בפצעים פתוחים, דלקות או זיהומי עור וכן באקזמה או על רקמות ריריות.

בשימוש מקומי התרופה מטפלת גם בקרנת עור אקטינית (על פי מרשם רופא)- במצב זה תקופת הטיפול המומלצת היא 90-60 ימים. השיפור המקסימלי נצפה לקראת סיום הטיפול. יתכן ולא יתרחש ריפוי מוחלט עד חודש לאחר הפסקת הטיפול.

חלק התרופות המכילות דיקלופנאק מנופקות ללא מרשם, ואילו חלקן, מנופקות לפי מרשם רופא בלבד, בהתאם לצורת המתן, למינון התרופה ולשימוש הנדרש.

בייחוד בשימוש פנימי, ובמינונים הגבוהים יותר, אין להשתמש במצבי רגישות, אלרגיה, כיב קיבה או דימום במערכת העיכול, מחלת לב או בעיות במחזור הדם.
ישנו קשר אפשרי בין שימוש בדיקלופנאק (שימוש פנימי) לבין עליה קלה בסיכון להתקפי לב (אוטם שריר הלב) או לאירועים מוחיים (שבץ).

צילום: shutterstock 

יש לרשום תרופות רק על פי ההתוויות של משרד הבריאות
המידע נלקח בין היתר מעלונים רפואיים ובכל מקרה אינו מחליף התייעצות עם רופא

המומחים שלנו להרדמה וראומטולוגיה

ראומטולוגיה
ד"ר ואלרי אלוש סגנית מנהל מחלקה פנימית ו' במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב)
קראו עליי עוד
ראומטולוגיה
פרופ' אברהם וינברגר שימש שנים רבות כמנהל מחלקה פנימית בבי"ח בילינסון שם הקים וניהל את היחידה הראומטולוגית
קראו עליי עוד
ראומטולוגיה
ד"ר עודד שינברג מומחה לראומטולוגיה ולרפואה פנימית
קראו עליי עוד
לכל המומחים שלנו להרדמה וראומטולוגיה>

המומחים של Infomed עונים על שאלות:

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו