דלג לתוכן

ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים (same sex couples counseling)

same sex couples counseling
המומחים של Infomed מסבירים:

זוגיות הנה מערכת יחסים אינטימית ארוכת טווח, אשר נמצאת בתהליך מתמיד של בנייה ושינוי. במסגרת זאת, בני הזוג עשויים להתמודד לאורך השנים עם סוגים שונים של משבר זוגיות. גם מערכת יחסים של זוגות חד מיניים, זוגיות הומוסקסואלית או לסבית, עלולה להיתקל בקשיים. למרות שלא פעם בני הזוג צולחים את הקושי בכוחות עצמם, ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים מסייע לבני הזוג להתקרב מחדש ולשתף פעולה.

הייעוץ ניתן על ידי איש מקצוע מוסמך, לרוב על ידי פסיכולוג או עובד סוציאלי, במסגרת סוגי ייעוץ זוגי או טיפול זוגי .

במקרים מסוימים הפניה לטיפול נעשית לאחר שאחד מבני הזוג מטופל באמצעות פסיכותרפיה למשל בטיפול פסיכודינמי או בטיפול קוגניטיבי התנהגותי.

ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים – למצוא מה מתאים לכם

כל זוג אשר נכנס למערכת יחסים, מוצא עצמו חלק מקשר שהוא מחד מאוד אישי וייחודי לו, ומאידך מעוצב על ידי נורמות חברתיות. כאשר מדובר במערכת יחסים הטרוסקסואלית, ישנן למשל ציפיות חברתיות לגבי חלוקת התפקידים בין בני הזוג. אמנם עם השנים חלוקה זו עוברת שינויים, למשל בכל הקשור לאקטיביות הגוברת של נשים בשוק העבודה, ולמעורבות המורחבת של הגברים בגידול הילדים, אך עדיין, בני הזוג נמצאים בדיאלוג מתמיד עם מוסכמות וציפיות חברתיות שכבר נוסחו. לעומת זאת, זוגיות חד מינית הנה תופעה חברתית יחסית חדשה. כתוצאה מכך בני הזוג החד מיניים פחות מצוידים בהנחות וציפיות מוקדמות, לגבי אופן התנהלות מערכת היחסים. מצב זה עשוי לייצר אי ודאות סביב תפקידו של כל אחד מבני הזוג בקשר - מה תפקידי כבן או כבת זוג? וכהורה? באיזו תמיכה אני מעוניין? מה אני מחויבת להעניק? ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים מאפשר לבני הזוג להתמודד עם אי הודאות והלחצים שהתמודדות זו עלולה לייצר.

ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים – מקיימים זוגיות בסביבה אמביוולנטית

למרות שבמדינות מערביות רבות המגמה היא של קבלה ולגיטימציה, מערכת יחסים חד מינית הנה זוגיות שעדיין זוכה לפחות לגיטימציה לעומת זוגיות הטרוסקסואלית. מדינות רבות עדיין לא מאפשרות לזוגות חד מיניים להינשא, ואף בישראל, זוגיות חד מינית לא נחשבת ללגיטימית על פי ההלכה היהודית. כתוצאה מכך בני הזוג עשויים להיתקל ביחס אמביוולנטי ואף לא מקבל מהסביבה. ייחס שכזה עלול לשים לחצים על בני הזוג, אשר מוצאים עצמם לא פעם נאבקים על ההכרה בקשר שלהם, למשל מול המשפחה, החברים או במקום העבודה. ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים מסייע לבני הזוג להתמודד עם מאבקים אלו ועם השלכותיהם על הקשר הזוגי.

ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים – כי בזוגיות, כמו בזוגיות....

זוגיות הנה קשר אינטימי בין שני אנשים, כך שבאם מדובר בזוגיות הטרוסקסואלית או חד מינית, בני הזוג מתמודדים לרוב עם אתגרי זוגיות דומים. לכן, במקרים רבים, ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים, מסייע לבני הזוג להתמודד עם קשיים אשר לעיתים זהים לאלו שעולים במסגרת ייעוץ זוגי לזוגות הטרוסקסואלים. למשל, באפשרותו של ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים לסייע לזוגות ללמוד לנהל ויכוחים באווירה חיובית ובונה, להתמודד עם אתגרים שונים של הורות צעירה, להצית מחדש את הרומנטיקה שדעכה בשל שחיקה, ועוד.

רופאים בתחום

דימות
פרופסור חן הופמן ד"ר חן הופמן מנהל שירות לנוירורדיולוגיה לא פולשנית, אחראי הדמיית מוח בילדים ובעוברים במחלקת הדימות, מרכז רפואי ע"ש שיבא, בית חולים תל השומר
קראו עליי עוד
רפואת שיניים
ד"ר פבל ווסקובויניק
5.0
( 6 חוות דעת )
"קבלתי יחס מצויין ומתחשב עים כל תשומת הלב והרגישות שנדרשת בעבודה כזאת ממליץ מאוד"
קראו עליי עוד לקביעת תור
ילדים
פרופ' מרים דוידוביץ מנהלת המכון לנפרולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים.
קראו עליי עוד

מאמרים בנושא ייעוץ זוגי לזוגות חד מיניים

מה למדנו על מערכות יחסים בתקופת הקורונה?
מה למדנו על מערכות יחסים בתקופת הקורונה?
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 04/08/2021

לא מעט מחקרים נעשו על מערכות יחסים בתקופת הקורונה. התקשורת האינטנסיבית, או לחילופין המחסור במגע אישי, אתגרה רבים מא... לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו