דלג לתוכן

אימון לחיים (Life Coaching)

2 דקות קריאה

אם בעבר האפשרות כי יאמרו לנו מה עלינו לעשות על מנת להגדיל את העסק, לשפר את הזוגיות, למצוא יותר זמן איכות עם הילדים, להסתדר טוב יותר עם הבוס, לסגור את המינוס בבנק ובכלל - להפוך את החיים טובים ומספקים יותר נשמעה כחלום רחוק, היום היא נשמעת ברת השגה. אימון לחיים הינו תחום ייעוצי, אשר מבקש לתת מענה לאנשים המרגישים צורך בעזרה ועידוד להגשמת יעדיהם, שיפור הישגיהם ואיכות חייהם.

אימון לחיים - אבל למה ולמי?

אימון לחיים, או אימון אישי, הינו טכניקה ייעוצית אשר התפתחה על בסיס הפסיכולוגיה החיובית. הפסיכולוגיה החיובית מבוססת על ההנחה כי לאדם ישנם כוחות, יכולות ורצון למימוש והגשמה עצמית, אך אלו עלולים לא לבוא לידי ביטוי. במצבים אלו, תפקיד המאמן או היועץ הינו לסייע לאדם להתחבר מחדש לכוחות והיכולות הטמונים בו, ובאמצעותם להתמודד עם המכשולים הניצבים בדרכו ולפעול למימוש והגשמה עצמית.

אימון לחיים מציע ליווי פרקטי וממוקד מטרות, אשר מכוון לגיוס משאבים אישיים וזיהוי אסטרטגיות היעילות להתמודדות עם מכשולים ועכבות, בדרך להגשמת המטרות.

אימון לחיים מתאים לאנשים בריאים ומתפקדים, אשר מרגישים כי אין הם ממצים את מרב הפוטנציאל האישי שלהם, או שהם רוצים לשנות הרגלים, ולשפר את תפקודם בתחומים ספציפיים.

למי מתאים אימון לחיים?

- אנשים המעוניינים לשפר את הישגיהם או תפקודם בתחום התעסוקתי. לדוגמה, הקמת או הרחבת עסק אישי, שינוי קריירה, שיפור התפקוד הניהולי, ניהול טוב יותר של הזמן או הכספים. לשם כך, ישנו אימון קריירה.
- אנשים המעוניינים לאזן טוב יותר את תפקידי החיים. לדוגמה, אנשים החווים חוסר איזון בין תפקידם כהורים, בני זוג ואנשי קריירה. לשם כך, ישנו אימון משפחתי.
- בני/בנות זוג המרגישים כי זוגיותם זקוקה ל"זריקת עידוד", אך אינם יודעים כיצד להחיות את הקשר הזוגי ביניהם. לשם כך, ישנו אימון זוגי.
- אנשים המעוניינים לנהל אורח חיים בריא יותר. לשם כך, ישנו אימון בריאות, או אימון אישי להרזיה.
- בעלי הפרעות קשב וריכוז החשים כי בשל הפרעת הקשב שלהם הם אינם ממצים את הפוטנציאל האישי שלהם. לשם כך קיים אימון לקשב וריכוז.

למי אימון לחיים לא מתאים?

- אנשים המתמודדים עם קשיים רגשיים, כגון דיכאון, חרדות, הפרעות אכילה וכדומה. המאמן אינו בעל הכשרה לטיפול בקשיים אלו והשתתפות באימון עשויה להחריף את הקשיים וליצור חווית כישלון. במקרים של קשיים רגשיים אלו, מומלץ לפנות לטיפול באמצעות פסיכותרפיה, אשר נעשית על ידי פסיכולוג, עובד סוציאלי קליני או פסיכותרפיסט.
- אנשים המתמודדים עם קשיים בתחומים נרחבים, ממושכים ועוצמתיים.
- אנשים המתמודדים עם קשיים חברתיים משמעותיים.

אימון לחיים - כיצד זה עובד?

אימון לחיים הינו תהליך ממוקד ומוגבל בזמן, בו המאמן מסייע למתאמן להגדיר מטרה מרכזית ולהציב תתי יעדים להשגתה. המטרה אינה יעד כללי ומופשט ("להיות מאושר", "להצליח יותר") אלא יעד קונקרטי וספציפי (לפתוח עסק פרטי, להכפיל את מספר הלקוחות, להגיש עבודות בזמן). בכל מפגש אימון המתאמן לוקח על עצמו מטלות אשר יקדמו אותו בדרך להגשמת יעד זה. לרוב, בין המפגשים יישמר קשר באמצעות הטלפון או המייל בין מאמן למתאמן, זאת על מנת להגיע למרב האפקטיביות והחיבור למטלה. לאחר מכן, במפגש עצמו, יוכלו המאמן והמתאמן לדון בקשיים אשר התעוררו בדרך להשגת המטרה ותתי יעדים רלוונטיים נוספים, ולהגדיר בהתאם לצרכים הנדרשים במהלך התהליך, משימות נוספות.

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
 הכתר רשת מרפאות שיניים
הכתר רשת מרפאות שיניים רפואת שיניים
ד"ר גיא שטויר
ד"ר גיא שטויר ילדים
ד"ר דב אנגלשטיין
ד"ר דב אנגלשטיין אורולוגיה

מאמרים בנושא אימון לחיים

חווים סטרס מהמצב הכלכלי? כדאי לכם לקרוא את זה
חווים סטרס מהמצב הכלכלי? כדאי לכם לקרוא את זה
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 28/02/2022

מרגישים שהמצב הכלכלי גובה מכם.ן מחיר נפשי יקר? זה כנראה נכון. אבל לא רק בעיות נפשיות – לסטרס כלכלי יש גם השלכות גופ... לכתבה המלאה

5 תחביבים שעשויים להועיל לבריאות שלכם
5 תחביבים שעשויים להועיל לבריאות שלכם
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 19/06/2019

תחביבים מסייעים לנו לתבל את השגרה האפורה והעמוסה ולנצל את הזמן הפנוי לטובת פעילויות שמסבות לנו אושר, אבל האם ידעתם ... לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו