דלג לתוכן

פרגוליד

פרקינסון, נוגדי, תכשירים דופאמינרגיים | Pergolide

מתאים לטיפול ב:

 • פרקינסון
יש צורך במרשם
המומחים של Infomed מסבירים:
פרגוליד הינה תרופה המשמשת לטיפול במחלת פרקינסון, כאשר היא ניתנת לבדה בשלבי המחלה המוקדמים או שניתנת כטיפול משלים ללבודופה וקארבידופה בשלבים המאוחרים יותר של המחלה. מנגנון פעילותה הוא בגירוי הקולטנים לדופאמין המצויים במוח, כאשר היא נמצאה בעלת פוטנטיות הגבוהה פי 10, בהשוואה לברומוקריפטין המשמש גם כן לטיפול במחלת הפרקינסון. פרגוליד בדומה לתכשירים דופאמינרגיים אחרים, מעכבת גם את ייצור ההורמון פרולקטין. פרגוליד עשויה לגרום להפרעות בלחץ הדם, הפרעות בתנועה, בלבול, הזיות ודפיקות לב מהירות. בשנת 2007 פרגוליד הורדה משימוש בארה"ב בעקבות דיווחים על פגיעה מסכנת חיים בשסתומי הלב.
 • מידע על התרופה

  אופן נטילת התרופה

  טבליות.

  תדירות וזמן נטילה

  בתחילת הטיפול, רצוי ליטול את התרופה בשכיבה או לפני השינה. המינון היומי מחולק לרוב ל-3-4 מנות.

  טווח המינון

  מינון התחלתי - 0.05 מ"ג, פעם ביום עבור יומיים. מינון תחזוקתי - כל יום שלישי של הטיפול עליית המינון ב-0.1-0.15 מ"ג למשך 12 ימים. ואז עליית מינון נוספת ב-0.25 מ"ג בכל יום שלישי עד למינון הרצוי. המינון היומי מחולק לרוב ל-3-4 מנות, כאשר המינון הממוצע הוא 3 מ"ג ביום.

  תחילת ההשפעה

  אין מידע.

  משך ההשפעה

  אין מידע.

  מנה שנשכחה

  אם נשכחה נטילת התרופה בזמן קצוב יש ליטול מנה מייד כשנזכרים, אך בשום אופן אין ליטול שתי מנות ביחד.

  הפסקת התרופה

  גם אם חל שיפור במצב הבריאותי אין להפסיק נטילת התרופה ללא התייעצות עם הרופא. הפסקת הטיפול תיעשה באופן הדרגתי ולפי הוראות הרופא המטפל. הפסקה פתאומית של הטיפול עשויה להוביל לתופעות כגון: עליה מסוכנת בטמפרטורת הגוף, נוקשות שרירים ובלבול.

  מינון עודף

  במקרה של מינון עודף ייתכנו תופעות כגון: קצב לב מהיר או לא סדיר, עילפון, הזיות, בחילה, הקאה, פרכוסים, הפרעות בתנועה ועוויתות לא רצוניות. יש לפנות לקבלת עזרה רפואית.

יש לרשום תרופות רק על פי ההתוויות של משרד הבריאות
המידע נלקח בין היתר מעלונים רפואיים ובכל מקרה אינו מחליף התייעצות עם רופא

רופאים בתחום

אנדוקרינולוגיה ילדים
ד"ר שרון דמול אליעז
5.0
( 15 חוות דעת )
"אחרי הרבה ביקורות טובות שקיבלתי מחברות שלי על ד"ר דימול הגעתי אליה עם הבת שלי, והבנתי במה מדובר ... מקצועית, יסודית, לא מפספסת אף בדיקה, מסבירה כל פרט בתהליך וזמינה לכל שאלה.. הבת שלי ממש הרגישה בנוח איתה לדבר ולשתף בתהליך .. לא מובן מאליו"
קראו עליי עוד לקביעת תור
עיניים
ד"ר תמר פדות קלויזמן
5.0
( 26 חוות דעת )
"דר פדות היא רופאה מקצועית, עניינית, תכליתית, יודעת היטב את עבודתה, וכעובדה, שעה לאחר הניתוח השני הבנתי שאני במקום אחר בחיי, טוב יותר. בכל שעה שעוברת מאז ניתוח הקטרקט השני, הראייה משתפרת והמשקפיים מתרחקות ממני."
קראו עליי עוד
אורתופדיה
ד"ר שאדי סעדיה רופא בכיר, יחידת ברך וארטרוסקופיות, בי"ח רמב"ם
קראו עליי עוד

המומחים של Infomed עונים על שאלות:

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו