דלג לתוכן

לקטיטול

תרופות משלשלות | Lactitol

מתאים לטיפול ב:

 • הפרעה מוחית עקב הפרעה בתפקוד הכבד
 • עצירות
ללא צורך במרשם
המומחים של Infomed מסבירים:
לקטיטול הוא חומר משלשל המרכך את הצואה באמצעות הגברת כמות הנוזל במעי הגס. הוא מיועד לטיפול בעצירות הנמשכת מספר ימים כאשר אין הצדקה לשימוש במצבי חוסר פעילות המעיים ליום או יומיים ולמטרות אחרות כגון: "ניקוי הגוף" וכדומה. לקטיטול משמש בנוסף למניעת ההפרעות המוחיות הנלוות לפגיעה בכבד (אנצפלופתיה כבדית) באמצעות יכולתו להפחית את רמת האמוניה בדם. להתוויה זו יש צורך במרשם רופא. כיוון שלקטיטול פועל מקומית במעי ואינו נספג לדם, הוא יחסית בטוח לשימוש בהשוואה למשלשלים אחרים. תופעות הלוואי הנפוצות כוללות: שלשול, בחילה, כאבים והתכווצויות בבטן וגזים.
 • מידע על התרופה

  אופן נטילת התרופה

  סירופ, אבקה להמסה.

  תדירות וזמן נטילה

  מנה יומית אחת בבוקר או בערב לפי הנוחות, בשעת הארוחה.

  טווח המינון

  לטיפול בעצירות: ילדים בגיל 6-1 שנים: 7.5-4 מ"ל פעם אחת ביום. ילדים בגיל 12-6 שנים: 15-7.5 מ"ל פעם אחת ביום. ילדים בגיל 16-12 שנים: 30-15 מ"ל פעם אחת ביום. מבוגרים: 30 מ"ל פעם אחת ביום. לטיפול באנצפלופתיה כבדית: המינון בהתאם להוראות הרופא - למבוגרים בלבד. בילדים אין מינון מומלץ להתוויה זו. יש להתאים את המינון כך שיהיו שתי יציאות רכות ביום.

  תחילת ההשפעה

  התרופה משפיעה בדרך כלל תוך מספר שעות לאחר נטילתה. בשל פעילותו הפיזיולוגית המיוחדת של הלקטיטול יכולות לעבור 3-2 ימים עד שתורגש השפעתו של התכשיר, אם לא חל שיפור במצב תוך שבוע יש לפנות לרופא.

  משך ההשפעה

  התרופה משפיעה בדרך כלל תוך מספר שעות לאחר נטילתה. בשל פעילותו הפיזיולוגית המיוחדת של הלקטיטול יכולות לעבור 3-2 ימים עד שתורגש השפעתו של התכשיר, אם לא חל שיפור במצב תוך שבוע יש לפנות לרופא.

  מנה שנשכחה

  במקרה ונשכחה מנה יש לקחתה מייד כשנזכרים, אלא אם הגיע הזמן למנה הבאה ואז יש לדלג על זו שנשכחה ולהמשיך כרגיל.

  הפסקת התרופה

  בטיפול בעצירות ניתן להפסיק השימוש בתכשיר כאשר אין בו צורך אך בטיפול באנצפלופתיה כבדית אין להפסיק את הטיפול מבלי להיוועץ ברופא.

  מינון עודף

  סביר להניח שמנה עודפת מקרית לא תגרום בעיות.

יש לרשום תרופות רק על פי ההתוויות של משרד הבריאות
המידע נלקח בין היתר מעלונים רפואיים ובכל מקרה אינו מחליף התייעצות עם רופא

רופאים בתחום

יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר מירב שגב
5.0
( 8 חוות דעת )
"ד"ר שגב רופאה מקצועית, נעימה, רגישה ואדיבה, רואה את טובת המטופלת וקשובה לה. היא הרבה מעבר לגניקולוגית, היא אשה מדהימה! אני מטופלת שלה כבר מספר שנים, לאחרונה ליוותה אותי בהריון מאתגר ותמכה בי לאורכו. היא נתנה מענה לכל שאלה שלי תוך כדי טיפול מקצועי, יסודי ומסור ואני ממליצה עליה בחום!"
קראו עליי עוד
רפואת שיניים
ד"ר גבי לביא רופא שיניים, מומחה לרפואת הפה, מוסמך לביצוע היפנוזה רפואית וכן לשימוש בגז צחוק
קראו עליי עוד
כירורגיה
ד"ר מיכל שמעונוביץ מור
5.0
( 10 חוות דעת )
"קיבלתי המלצה על דר מיכל מחברה, אחרי חוויה לא נעימה שהייתה לי בעבר. מיכל בדקה אותי ביסודיות ורגישות, חוויה מתקנת עבורי! אחזור רק רק אליה. ממליצה בחום"
קראו עליי עוד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו