דלג לתוכן
טיפולי פוריות

טיפולי פוריות

כל מה שחשוב לדעת על טיפולי פוריות במקום אחד

תחום הפוריות הלך והתפתח בעשורים האחרונים וכיום קיימים מגוון פתרונות לזוגות הסובלים מבעיות פוריות אשר מסייעים להגשים את החלום ולהקים משפחה. בעיות פוריות  מוגדרות כמצב בו במהלך 12 חודשים רצופים של קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה לא מושג הריון. מדובר בבעיה נפוצה אשר מהווה את נחלתן של 7-15% מהנשים אשר מנסות להיכנס להריון. בעיות פוריות עלולות להוביל לפגיעה בבריאות הנפשית והגופנית של נשים וגברים כאחד. 

למרות שמדובר באתגר משמעותי הטומן בחובו התמודדות מורכבת, חשוב לדעת שקיימות מגוון חלופות שיסייעו בהשגת הריון. אופן הטיפול נקבע לאחר אבחון מקיף ובהתאם לגורמים שאותרו. בין הטיפולים הקיימים ניתן לציין טיפולים הורמונליים, ניתוחים, הפריה חוץ גופית (IVF ) ועוד. הטיפול התרופתי נועד לרוב כדי לעודד ביוץ בקרב נשים שאינן מבייצות באופן סדיר או לחלופין לאלה שאינן מבייצות כלל. 

הפריה חוץ גופית (IVF) היא הליך רפואי שבמהלכו מופרית ביצית מחוץ לגוף האישה. טרם ההפריה, יתבצע טיפול הורמונלי בתרופות אשר מעודדות את השחלות לייצור יותר ביציות מהרגיל. הביציות מוצאות לאחר מכן מהשחלה ומופרות בזרע במעבדה. הביצית המופרית מוחזרת לאחר מכן לרחם האישה כדי לגדול ולהתפתח. במקרים מסוימים, ניתן להיעזר בתרומת ביצית על מנת להרות. גם במצב זה ההפריה נעשית באמצעות הפריה חוץ גופית.  בעולם תוכן זה איגדנו עבורכם מידע על אודות טיפולי פוריות כולל הסבר על הטיפולים השונים, היתרונות והחסרונות, מה חשוב לדעת לפני התחלת טיפולי פוריות ועוד. 

זוג בייעוץ אצל רופא לגבי טיפולי פוריות (IVF)
צילום: shutterstock


רופאים מומלצים בתחום
ד"ר רם כמין
ד"ר רם כמין פסיכיאטריה
פרופ' גיל רביב
פרופ' גיל רביב אורולוגיה
פרופ' עפר גמר
פרופ' עפר גמר יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים

שאלות מתוך פורום פוריות והפריה חוץ גופית (IVF)

בניהולו של ד"ר אמיר רבהון

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו