דלג לתוכן
לימפומה

לימפומה

כל מה שחשוב לדעת על לימפומה במקום אחד


מערכת הלימפה מורכבת מרקמות ואיברים המייצרים, אוגרים ונושאים תאי דם לבנים הנלחמים בזיהומים. מערכת הלימפה כוללת את בלוטות הלימפה (בלוטות הלימפה), הטחול, בלוטת התימוס ומח העצם. לימפומה היא סרטן המתפתח באחד, או יותר מהאיברים המרכיבים את מערכת הלימפה, כמו גם על איברים אחרים בגוף.

קיימים סוגים רבים של לימפומה, אולם המרכזיים והמוכרים ביותר הם לימפומה שאינה הודג'קין ולימפומה מסוג הודג'קין, לימפומה שאינה הודג'קין הופכת נפוצה יותר ככל שאנשים מזדקנים. לימפומה מסוג הודג'קין לעומת זאת, היא בעלת שכיחות גבוהה בקרב בני נוער ומבוגרים צעירים (בגילאי 15-39 שנים) אך גם בקרב קשישים (בני 75 ומעלה).

הגורמים ללימפומה אינם ידועים אך מחקרים מצאו קשרים להדבקה ב-HIV ווירוסים אחרים, כמו גם חשיפה לרמות גבוהות של קרינה מייננת והיסטוריה משפחתית. תסמינים של לימפומה כוללים בלוטות לימפה נפוחות, חום, הזעות לילה, תחושת עייפות וירידה במשקל.

הטיפול בלימפומה תלוי בסוג הלימפומה ובחומרתה והוא יכול לכלול כימותרפיה, תרופות שונות, טיפול בהקרנות, השתלת מוח עצם או שילוב של מספר טיפולים. בעולם תוכן זה תוכלו למצוא מידע על לימפומה, כגון מהי לימפומה וכיצד מאבחנים אותה, עובדות על המחלה הממאירה, דרכי טיפול שונות ועוד.

רופא בודק לאישה את בלוטות הלימפה הצוואריות, סימן אזהרה ללימפומה
צילום: Shutterstock

רופאים מומלצים בתחום
ד"ר נחום זילבר
ד"ר נחום זילבר אורולוגיה
ד"ר תומר חרס
ד"ר תומר חרס אונקולוגיה
 מרכז להיפרתרמיה Hyper Thermia
מרכז להיפרתרמיה Hyper Thermia אונקולוגיה

לימפומה

כתבות אחרונות

מיזם חיבו"ק: טיפול רפואי זה הרבה מעבר לתרופות
מיזם חיבו"ק: טיפול רפואי זה הרבה מעבר לתרופות
אסנת עופר, מערכת אינפומד מאת: אסנת עופר, מערכת אינפומד 27/06/2018

מיזם חיבו"ק – חיבור בריאות וקהילה, שם לו למטרה להנגיש שירותי בריאות ותמיכה לאנשים המרותקים לביתם בשל מחלה או בעיה ר... לכתבה המלאה

לא רק אמיר פיי גוטמן: כך הסרטן מצליח לבלבל את הרופאים
לא רק אמיר פיי גוטמן: כך הסרטן מצליח לבלבל את הרופאים
נדב בנדל, מערכת אינפומד מאת: נדב בנדל, מערכת אינפומד 08/08/2016

הידיעה על האבחון המוטעה שניתן לכוכב להקת היי פייב יצרה רעש גדול וגרמה לאנשים רבים לאבד אמון במערכת הרפואית. אך האם ... לכתבה המלאה

מחלות

מחלות קשורות ללימפומה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו