דלג לתוכן

פמברוליזומאב (קיטרודה)

אנטי נאופלסטי, נוגדן חד-שבטי מואנש | Pembrolizumab
יש צורך במרשם

שמות מסחריים

  • אחר
    קיטרודה KEYTRUDA
המומחים של Infomed מסבירים:

פמברוליזומאב הוא תרופה ביולוגית, נוגדן חד שבטי מואנש, המאפשר את הפעלת מערכת החיסון, באופן שיקטין את הסיכוי לתקיפת רקמות בריאות, נורמליות בגוף, ויחד עם זאת יאפשר את הפעלת תאי מערכת החיסון כנגד תאי הגידול הסרטני.

יעיל לטיפול ב: 

סרטן עור מסוג מלנומהסרטן ריאות מסוג סרטן הריאה של תאים שאינם-קטנים (NSCLC), סרטן ראש וצוואר ממקור תאי קשקש (HNSCC), סרטן מסוג לימפומת הודג'קין קלאסית, במבוגרים וילדים, סרטן שלפוחית השתן ודרכי השתןסרטן צוואר הרחם, בתנאים מסויימים, סרטן עור מסוג קרצינומה של תאי מרקל, במבוגרים וילדים, סרטן כליה מסוג קרצינומה של תאי הכליה, בשילוב תרופות נוספות, ותחת תנאים מסוימים, סרטן רחם מסוג קרצינומה של רירית הרחם, בשילוב תרופתי ותחת תנאים מסוימים, סרטן שמודגם על ידי בדיקת מעבדה כגידול מוצק של (MSI-H) או של (dMMR), סרטן הקיבה מסוג אדנוקרצינומה של הקיבה או של חיבור ושט-קיבה שהוא חיובי ל- PD-L1, תחת תנאים טיפוליים מסוימים קודמים.

במקרים מסוימים, השימוש בפמברוליזומאב ישולב בתרופות כימותרפיות מבוססות פלטינום ופלואורופירימידין, וזאת כאשר הסרטן לא ניתן לריפוי על ידי ניתוח או על ידי טיפול משולב של כימותרפיה וקרינה. 

סרטן ושט הנקרא קרצינומה ממקור תאי קשקש, כאשר הסרטן חזר או התפשט, והגידול חיובי  ל-PDL-1, תחת תנאי טיפול מסויימים. סרטן עור מסוג קרצינומה עורית של תאי קשקש, כאשר הסרטן חזר או התפשט, ולא ניתן לריפוי על ידי ניתוח או קרינה. סרטן המעי הגס או החלחולת, כטיפול ראשון בהתקיים תנאים מסויימים . סרטן שבבדיקה נמצא כגידול עם עומס מוטציות גבוה. הטיפול נעשה בפמברוליזומאב לבדו או בשילוב עם תרופות כימותרפיות. 

סרטן שד מסוג טריפל-נגטיב TNBC, בשילוב עם תרופות כימותרפיות כאשר הסרטן חזר ולא ניתן להסירו על ידי ניתוח או התפשט, ונמצא חיובי ל- PD-L-1. 

הנחיות חשובות: 

בשל מעורבותה של מערכת החיסון במנגנון פעילות התרופה, יש ליידע את הרופא בדבר תופעת לוואי מטרידה, מחמירה או שאינה חולפת. תיתכן השפעה על אופן פעולתם של איברים ורקמות תקינים, ויש לעדכן את הרופא.

מתי אסור להשתמש בתרופה: 

במידה וקיימת רגישות (אלרגיה) לחומר הפעיל (פמברוליזומאב) או לכל אחד מהמרכיבים הנוספים אשר מכילה התרופה.

צילום: shutterstock 

יש לרשום תרופות רק על פי ההתוויות של משרד הבריאות
המידע נלקח בין היתר מעלונים רפואיים ובכל מקרה אינו מחליף התייעצות עם רופא

המומחים שלנו לאונקולוגיה

אונקולוגיה
ד"ר דניאל קייזמן מנהל היחידה לגידולי מערכת השתן (אורו-אונקולוגיה) במערך האונקולוגי באיכילוב
קראו עליי עוד
אונקולוגיה
ד"ר רוית גבע מנהלת המרכז לגידולי מערכת העיכול ויחידת המחקר במערך האונקולוגי באיכילוב
קראו עליי עוד
אונקולוגיה
ד"ר אלכסנדר בני מומחה לאונקולוגיה של מערכת העיכול וטיפול במלנומה בעל ניסיון של כ32 שנה.
קראו עליי עוד
לכל המומחים שלנו לאונקולוגיה>

שאלות מתוך פורום סרטן השד

בניהולו של ד"ר נעה אפרת בן ברוך
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו