ניתוח הגדלת חזה ( Breast Augmentation Surgery ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום כירורגיה פלסטית

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד מהניתוח הפלסטיים שנעשה לרוב לצרכים אסתטיים בלבד. ניתוח פלסטי להגדלת חזה מיועד בדרך כלל לנשים שאינן מרוצות מגודל החזה שלהן, לנשים שהחזה שלהן לא התפתח, לסובלות מחוסר סימטריה התפתחותית בין השדיים, ולנשים אחרי הריון ולידה (ובייחוד לאחר הנקה) שהחזה איבד מנפחו. 

ניתוח הגדלת חזה נעשה בדרך כלל על מנת לשפר את הדימוי העצמי ותחושת הנשיות, וזו הסיבה העיקרית בגינה נשים פונות לביצוע ניתוח אסתטי, שאינו בעל נחיצות רפואית. לעתים תכופות, במהלך ניתוח הגדלת שדיים מבוצעת גם הרמת חזה.

השיטה המקובלת בעולם כיום לביצוע הגדלת חזה היא באמצעות שתלי סיליקון. הסיליקון הינו חומר המופק מצורן, ומופיע במספר אופנים: נוזל, צמיגי (ג'ל) ומוצק. החומר נמצא כיעיל ביותר בחיקוי המרקם הטבעי של החזה ועל כן השימוש הנרחב בו.


הכנה לניתוח
ההכנה לניתוח הגדלת חזה כוללת מפגש ייעוץ מקדים, בו מבררים כי אין למטופלת מחלות רקע שאינן מאפשרות את ביצוע הניתוח, ואת הסיבות המביאות אותה לניתוח מסוג זה. 

גודל השתל נבחר תוך דאגה שרקמת השד לא תיפגע: עליו להתאים למידות הגוף, בפרופורציה להיקף בית החזה. מספר גורמים משפיעים על ההחלטה בבחירת הגודל: כמות העור ובלוטת השד הקיימת, עובי רקמת השד ואלסטיות הרקמה, היקף בית החזה, רוחב השד, המרחק בין שני השדיים וצורת השריר. 

גודל החזה אינו מדד רפואי, אין ומעולם לא היו מדדים שיקבעו מהו גודל "נורמלי" של חזה, ולכן גם אין כל מדד שיכול לקבוע מהו חזה החורג מהנורמה, מהו חזה קטן מדי, גדול מדי וכו'. 

לקראת ניתוח הגדלת חזה, רופא המומחה לכירורגיה פלסטית של השד יפנה את המטופלת לבדיקות לפי הצורך - רוב המנתחים הפלסטיים לא יראו צורך בבדיקות מרובות למעט ספירת דם ובדיקת כימיה בדם. נשים מבוגרות יותר לעיתים יתבקשו לערוך גם צילום חזה מקדים.

יש להיוועץ עם הרופא לגבי התרופות שיש להפסיק ליטול לפני הניתוח. אין לשתות אלכוהול כ-48 שעות ולשמור על צום מלא של 8 שעות לפני הניתוח.


תהליך הניתוח
ניתוח הגדלת חזה מתבצע בהרדמה כללית, ומשך הניתוח כשעה. המטופלת תקבל עירוי אנטיביוטי למניעת זיהום. 

בניתוח המנתח יוצר מעין "כיס הפרדה" אליו יוחדר השתל - מתחת לשד או מתחת לשריר החזה (ה-pectoralis muscle), בהתאם להחלטת המנתח והמטופלת קודם לכן. 

קיימות שלוש אפשרויות לביצוע החתך הניתוחי: בקו היקף הפטמה (גבול העטרה - areola), בקפל התת-שדי, כלומר בתוך קיפול העור המתחבר עם השד, או בבית השחי. 

לכל אפשרות יתרונות וחסרונות, עם זאת בדרך כלל מומלץ חתך בקפל התת-שדי, הממוקם מתחת לשד ומסתיר את הצלקת. 

לאחר ביצוע החתך במקום הנבחר, יוחדר השתל הרצוי אל תוך הכיס, בשני צדדי בית החזה.

החתך ייתפר ע"י תפרים קוסמטיים מיוחדים, המצופים בחומר אנטי-חיידקי להקטנת הסיכוי בזיהום. אזור בית החזה ייעטף ע"י חבישה אלסטית.

 


סיכונים ספציפיים של ניתוח הגדלת חזה:

דחיית השתל - במקרים נדירים, במידה ונוצר זיהום שהגוף לא מתגבר עליו למרות טיפול אנטיביוטי ממושך, דרך הטיפול הוא הוצאת השתל, בניתוח חוזר.


סיבוכי הוצאת השתל - להוצאת השתל יש השפעה שלילית על המראה החיצוני של השד ובית החזה: כפלים ועיוותים כתוצאה מהתכווצות הצלקת ואיבוד נפח השד.


אסימטריה - קיים סיכון באי שוויון בין שני הצדדים של אזור הניתוח. קשה לשער באיזו מידה היא תשתפר, בייחוד אם הייתה קיימת אסימטריה ברקמות לפני הניתוח.


כאבים כרוניים - עלולים להמשך חודשים ואף שנים אחרי ניתוח הגדלת שדיים. הטיפול כולל תרופות נוגדות כאבים ובמידה ואין ברירה הוצאת השתלים.


הטיפול אחרי הניתוח
כ- 8 שעות לאחר ניתוח הגדלת חזה ניתן להשתחרר מבית החולים אך ישנה גם אפשרות להישאר באשפוז לילה, ע"פ החלטת המנתח. בימים שלאחר הניתוח יש כאבים והחזה נפוח. עלולים להופיע שטפי דם על פני החזה. ניתן ליטול משככי כאבים במידת הצורך. 

החבישה האלסטית תוחלף בחזיית ספורט מיוחדת, המקלה את ההחלמה ומספקת תמיכה לחזה. אין צורך בהוצאת התפרים כיוון שהם נמסים מעצמם. 

זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה הוא כשבוע ומומלץ בימים אלו להימנע מפעילות גופנית ולנוח. 

לפעילות ספורטיבית בהיקף מלא ניתן לשוב רק כחודש לאחר ניתוח הגדלת חזה. המנוחה חשובה מאד לתהליך ההחלמה. תהליך החלמת הצלקת אורך עד שנה.רוצה להתייעץ בנוגע לניתוח שד? שאלי את המומחה בפורום הגדלת חזה ואסתטיקה של השד >>>

מומחים


מאמרים לפי נושא ניתוח הגדלת חזה

מאמרים נוספים בתחום
חוקי המשיכה של הטבע אינם פוסחים, כידוע, גם על בני האדם ועל גופם. עם הגיל הכל צונח. יודעת זאת כל אישה, אשר מגלה יום אחד שהחזה המורם והגאה שלה מתחיל לצנוח כלפי מטה. אך כפי שבני האדם יכולים להרים דברים ש...
כאשר מטופל מחליט לעבור ניתוח פלסטי עליו לשאול את עצמו לא רק איזה ניתוח הוא מעוניין לעבור ולמה, ולא רק מי הוא היה מעוניין שינתח אותו - אלא גם מתי הוא רוצה לעבור אותו. הרי ידוע כי לכל ניתוח פלסטי יש את ...

שאלות ותשובות לפי נושא ניתוח הגדלת חזה

בתחום
גודל השדיים הוא אינדיבידואלי, בדיוק כשם שצבע העיניים, גודל האף וסוג השיער שונה בין אנשים שונים. חשוב לציין שאין כל משמעות קלינית לעניין, בהנחה שההפתחות המינית (שיער ערווה, מחזור חודשי וכו') תקינה....
קיימים שני סוגי שתל עיקריים בשימוש בארץ: *שתל סיליקון עגול- מסוג גבוה (high profile) או נמוך (low profile). בשתל גבוה בולט מאוד המילוי בחלקו העליון של החזה בשל מבנהו העגול, אך פחות דומה במראהו לחזה...

פורומים הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הרמה והחלפת שתל לקטן יותר שרון 21/07/2020 14:46
 • שלום רב פרופ לפניי שבועיים עברתי הקמה והחלפת שתלים היו לי שתלים 455 סיסי עגולים חלקים של מנטור והוחלף ל225 סיסי מחוספס של מנטור יש לי מס שאלות ברשותך האם השתלים המחוספסים מסוכנים ויש סיכון ללימפומה? לאחר שבועיים הרופא הסיר את הפלסטרים ויש פצע בדיוק בטי ( בקו החתך האורכי מהפיטמה כלפי מטה בדיוק לקראת סיום החתך) הרופא נתן לי 10 טיובות של משחה מופירוסין למרוח פעמיים ביום יש לי חרדות מהפצע שלא ירפא או שתהיה פעירת תפרים ואצטרך להוציא את השתלים דבר נוסף שראיתי זה שבעור בשתי הצדדים יש מן קפלים כמו גבעות קטנות בעור למה זה קורה ומה ניתן לעשות? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
שאלה נוספת - נוזלים שרון 21/07/2020 14:50
 • יש לציין שלא הייתי עם נקזים וצד שמאל יותר נפוח בציד ( לצד הקרוב לבית השחי) וכשהייתי בביקורת הרופא איר לי שכנראה זה נוזלים האם הגוף יספוג לבד את הנוזלים והאם זה מסוכן? תודה רבה פרופ

 • + הוסף תגובה
שאלה נוספת פרופ' ליאור הלר 02/08/2020 17:04
 • אם מדובר בכמות קטנה של נוזלים הגוף יספוג אבל אם מדובר בכמות יותר גדולה מעל 30-40 סמ"ק הגוף לא יוכל לספוג את הנוזלים. אם הנפיחות לא יורדת ניתן לבצע אולטרסאונד של השד ולזהות את כמות הנוזלים. בברכה

 • + הוסף תגובה
סוג השתל טליה 20/07/2020 06:21
 • שלום ד"ר לאחר לא מעט ייעוצים שהייתי בהם לגבי הגדלה והרמת חזה נוכחתי לדעת שמרבית הרופאים ממליצים על שתלי מנטור שיש להם אישור של הfda. אולם קיימים גם שתלי מוטיבה שעליהם פחות דיברו איתי בייעוץ וקראתי בפורומים שמדובר בשתל שתורם למראה טבעי יותר והמגע רך יותר מה אתה חושב על שימוש בשתלים שאין עליהם אישור fda?האם עם שתל מנטור ניתן להשיג גם מראה טבעי ופחות כדורי ? והאם השתלים מתרככים לאורך זמן באופן גורף ללא קשר לסוג?!

 • + הוסף תגובה
סוג השתל פרופ' ליאור הלר 02/08/2020 17:01
 • שלום טליה כל רופא מרגיש בנוח לעבוד עם שתלים שהוא רגיל אליהם. כיום השתלים הנפוצים ביותר בארץ הם מנטור ומוטיבה. לעניות דעתי ועל סמך האינפורמציה הקיימת כיום שני סוגי השתלים נחשבים בטוחים ונותנים תוצאה טובה. יש עוד הרבה גורמים שמשפעים על השאלה האם השד ניראה טבעי או האם השד רך. בפרקטיקה שלי אני משתמש בשני סוגי השתלים והתוצאות הן טובות. לדעתי אין יתרון גורף לאחד משני סוגי השתלים שציינת. לגבי החלק האחרון של השאלה: בדרך כלל עם הזמן השד הופך להיות יותר רך וזאת בגלל ירידה של הבצקת. למעשה השתל לא משתנה ולא הוא זה שהופך ליותר רך אלא השד שסביבו. התשובה היא "בדרך כלל" מכיוון שאין ברפואה "100%" וליפעמים נכנסים למשוואה מרכיבים נוספים כמו קופסית או כמות הרקמה שסביב השתל. לסיכום: אני לא חושב שיש יתרון לאחד השתלים על פני האחר. בברכה

 • + הוסף תגובה
שאיבת חלב בהנקה לאה 23/07/2020 13:19
 • שלום, האם אישה שעברה הגדלת חזה יכולה לשאוב חלב לאחר לידה? האם יש רמה מסוימת מבחינת עוצמת שאיבה שאסור להגיע אליה? אשמח לקבל מידע בנושא תודה

 • + הוסף תגובה
שאיבת חלב בהנקה פרופ' ליאור הלר 02/08/2020 16:51
 • שלום לאה שד שעבר הגדלה מתפקד באופן רגיל בזמן הריון ולאחר הלידה. לא צריכה להיות שום בעיה בשאיבת חלב לאחר הגדלה. בברכה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!