קרבופלטין Carboplatin

פורומים גינקולוגיה אונקולוגית (סרטן צוואר הרחם/שחלות)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סרטן שחלה וטיפול כימותרפי קרנית 29/09/2020 14:01
  • שלום. סרטן שחלה. לא נשאית. חזרת מחלה מס׳ פעמים. האם אפשרי לטפל בכימו מוחלש על מנת להעניק איכות חיים ולמשוך את המחלה יציבה ללא התפשטות? שהרי מיד בסיום טיפולים הכל נקי בפט ואז שוב המרקר מטפס. אז מה הטעם למעשה לחסל את הגידולים כליל ואת הגוף וזה בשניה חוזר? אפשרי מה ששאלתי ?

  • + הוסף תגובה
בירור שני 29/09/2020 10:40
  • חתימה טובה ושנה טובה. אשמח בבקשה לעזרתך, בשנה האחרונה סובלת מחוסר סידן וכתוצאה מכך סובלת משברים בגופי (לפני שנה אובחנתי עם 6 שברים בעמוד השידרה). בנוסף בסיטי גב התגלה גידול באזור השחלה, בשנה זו במעקבים מדי מספר חודשים, מחשש להסרת שחלה כתוצאה מהוצאת הגידול. בשבוע שעברה ביצעתי ct עמוד שידרה, והיום קיבלתי את התוצאות. אשמח לדעת מה פירוש הפענוח, אציין כי הנגע ההיפודנסי לא היה כלל בשנה האחרונה שבמעקב ממצאי לוואי נוזל בכמות פיזיולוגית באגן במיקום אנטומי של שחלה ימנית מודגם נגע ציסטי בקוטר 2.2 ס"מ בסמוך לאזור הודגמו מספר הסתיידויות בגודל עד 1.7 ס''מ בבטן שמאלית עליונה בסמוך לפיתולי מעי דק מודגם נגע היפודנסי בצפיפות מינוס 16HU בגודל 2x1.5 ס"מ לא ניתן לדון על טיבו במגבלות הבדיקה - מומלץ המשך בירור על - ידי בדיקת CT בטן

  • + הוסף תגובה
פאפ תקין+בדיקת HPV לא תקינה רינת 28/09/2020 22:20
  • שלום רב, בת 38, לא מעשנת, ילד בן 10. לפני כשנתיים וחצי או 3 יצאה לי בדיקת פאפ לא תקינה של CIN1. לא חיכיתי והלכתי למומחה בתחום ולא נשארתי אצל רופאים בקופה. אני מטופלת אצלו מאז. במסגרת הטיפול אצלו לפני שנתיים וחצי הוא לקח פאפ, PCR וכמובן עשה קולפוסקופיות. מאז הייתי אצלו 3 פעמים, 3 קולפוסוקפיות תקינות, שתי הבדיקות הפאפ האחרונות יצאו תקינות וב-HPV יוצאים זנים 52 ו-70. הוא כתב במכתב האחרון- "ביצוע פאפ עוד שנה עקב הימצאות זני HPV" זה היה במאי. באחת הפגישות הוא הציע ליתר ביטחון לעשות ECC אולם לא הזכיר את זה מאז. האם הטיפול נשמע לך נכון? האם מעקב רק עוד שנה הוא נכון? תודה רבה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!