דלג לתוכן
זוגיות ומיניות

זוגיות ומיניות

כל מה שחשוב לדעת על זוגיות ומיניות במקום אחד

איך מוגדת מיניות? האם זוגיות ומיניות בהכרח שלובות יחד? כיצד בעיות מיניות משפיעות על המארג הזוגי? מיניות וזוגיות חיוניות לאיכות החיים ומשפיעות רבות גם על מצבם הבריאותי של בני הזוג. חוויות אינטימיות ורגשיות ממלאות תפקיד מרכזי בשמירה על החשק המיני והפעילות המינית המשותפת במערכות יחסים רומנטיות ארוכות. מיניות טובה מחייבת גישה חיובית ומכבדת למערכות יחסים מיניות, לרבות הקפדה על חוויות מיניות בטוחות.

בשלבים שונים בחיים, הגיל הכרונולוגי משפיע גם הוא באופן ניכר על המיניות והזוגיות. כך למשל, בגיל ההתבגרות הצמיחה הפיזית וההתפתחות הפסיכולוגית והקוגניטיבית מגיעות לשיאן. בשילוב עם גורמים חברתיים, גורמים אלה כולם משפיעים באופן ניכר על התפתחות הזהות המינית. 

גם ההזדקנות היא בעלת השפעה משמעותית על איכות מערכות היחסים הזוגיות והתפקוד המיני. בשנים האחרונות קיים שיפור בהבנה הרפואית והפסיכולוגית של זוגיות ומיניות בגיל השלישי, כמו גם טיפול יעיל יותר בהפרעות בתפקוד המיני הקשורות לגיל, כמו למשל ירידה בחשק המיני בקרב נשים בגיל המעבר, או בעיית אין אונות בגברים בעשור החמישי ומעלה לחייהם.  בעולם תוכן זה תוכלו למצוא מגוון מידע על זוגיות ומיניות, כמו גם על זוגיות ומיניות בגיל השלישי, בגיל ההתבגרות ועוד.

זוג שוכב על סמיכה ומפגין זוגיות משגשגת
צילום: shutterstock


רופאים מומלצים בתחום
ד"ר יוסף שמואלי
ד"ר יוסף שמואלי אורולוגיה
פרופ' גיל רביב
פרופ' גיל רביב אורולוגיה
ד"ר רן לין
ד"ר רן לין אורולוגיה

זוגיות ומיניות

כתבות אחרונות

אהבה בימי קורונה
אהבה בימי קורונה
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 14/02/2021

מה המחיר שחיי האהבה שלנו משלמים בעקבות מגפת הקורונה? השנה ייחגג יום ולנטיין בסימן קורונה, ואת ניחוחות השמפניה והשוק... לכתבה המלאה

שאלות מתוך פורום אורו-גינקולוגיה, בריחת שתן ורצפת האגן

בניהולו של פרופ' מנחם (מני) אלקלעי

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו